“Duży wybór”

Pierogarnia Stary Toruń
Nr 20 wśród 266 Restauracje (Toruń)
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Dostawa, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Dostawa, Rezerwacje

Zamówiliśmy klasyczne ruskie (polecam do nich sos grzybowy - rewelacja!), widniejące tu pod nazwą "zza wchodniej miedzy", pieczone z twarogiem, barszcz czerwony, lemoniadę oraz kawę. Duży plus za czekadełko (chleb i pasta z soczewicy z warzywami):) Barszcz pycha!, choć pierożek do niego dodawany to nieporozumienie: mały i suchy jak wiór. Pierogi pieczone w piecu okazały się całkiem spore, bardzo smaczne (farsz twarogowy na słodko) i nie były przesuszone. Ruskie również nas nie zawiodły, były dobrze doprawione, choć ciasto pierogowe mogłoby być cieńsze. W cenie zestawu oferowany jest jeden dodatek, drugi można zamowić dopłacając trzy złote. Cebulka i sos grzybowy okazały się idealnym dopełnieniem dania. Dziewięć pierogów to ilość zupełnie wystarczająca dla dorosłej głodnej osoby:) Cena: 20 złotych. Można także zamówić wersję z pięcioma sztukami za 17 pln.
Kawa (americana) była zbyt mała i niezbyt smaczna, lemoniada stanowczo za słodka. Ogólne wrażenie jednak pozostaje pozytywne, na pewno warto wpaść tu na pierogi, choćby po to, aby spróbować tych pieczonych w piecu. Obsługa jest całkiem sprawna, a ceny przystępne. Duża liczba gości w lokalu mówi sama za siebie.

Dziękujemy, one-wingedd

Zrecenzowano 9 września 2019

Może pierogi robią tu dobre, ale w przypadku sałatki zwanej szumnie "konkretną" to w całej rozciągłości porażka.
"Konkretna sałatka z polędwiczkami i owocami sezonowymi" to znaczna ilość rukoli, prawie bez jakiegokolwiek przyprawienia, znikoma ilość owoców sezonowych, którymi była maksimum jedna śliwka pokrojona w drobne kliny. Polędwiczki, ilość raczej symboliczna, co ważne mięso żylaste, twarde i konkretnie przypalone, trzeba było użyć znacznej siły w celu przekrojenia kawałka polędwiczki, może kucharz sądził, że przypalając zniweluje twardość mięsa... Bez komentarza.

Dziękujemy, first12016
Zrecenzowano 9 września 2019

Spory wybór różnych pierogów ale bez rewelacji. Plus za dużą, czystą ubikację z książkami ;). Obsługa była różna - Bartek starał się bardzo, dziewczynom chyba tak nie do końca się chciało

Dziękujemy, xyxyn
Zrecenzowano 28 sierpnia 2019

Obiad dość smaczny, porcje duże, restauracja przyjemna. Obsługa OK.
Jadałem już lepsze pierogi, ale te, które jedliśmy, nie były złe.
W skali TA - dobre, ale takiej oceny w tej skali - nie wiedzieć dlaczego - nie ma, więc daję 4 kółka, bo nie chcę im zaniżać oceny.
Najważniejsze, że nie pochorowaliśmy się, jak któryś z poprzednich recenzentów. ;-)

Dziękujemy, Andrzej C
Zrecenzowano 26 sierpnia 2019

Niestety, po wczorajszym posiłku cała rodzina dostała ostrej biegunki. Cieszę się, że zdążyliśmy wrocić do domu. Dzisiaj musiałem wziąć urlop na żądanie.
Daliśmy się nabrać na miły wystrój. Potrawy wyglądały zachęcająco. Pierogi były dość smaczne. Czas oczekiwania do zaakceptowania. Niestety ich brak świeżości całkowicie dyskwalifikuje dla mnie ten lokal.

Dziękujemy, Artur S

Pierogarnia Stary Toruń — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w Pierogarnia Stary Toruń? Podziel się wrażeniami!