Toruń

“Szczęśliwi czasu nie liczą!”
monka — recenzja

monka
Nr 18 wśród 266 Restauracje (Toruń)

Monka okazała się być dużym rozczarowaniem. Na podanie mojego dania czekałam ponad godzinę i 15 minut. Kelner przy przyjmowaniu zamówienia nie zapytał się czy wszystkie dania mają być podane razem czy też nie (cześć osób zamówiła przystawki a cześć tylko danie główne-sałatkę). W rezultacie jedna sałatka i przystawka dotarły osobno. Na naszą prośbę, aby podpłomyki oraz drugą sałatkę podać razem z podaną już salatką, usłyszeliśmy iż zaraz dostaniemy oczekiwane dania. Po czym kilka razy kelner przychodził i mówił że już za chwilę, po kolejnych kilku minutach przyniósł zamówione podpłomyki i poszedł do innych gości przyjmować płatność. Na moją prośbę o sałatkę, usłyszałam, iż dzisiaj jest dużo gości ( sałatka była jedną z prostszych z piersią kurczaka). Tym sposobem moi znajomi dostali swoje dania(niektórzy nawet oba zamówione), a ja swojego nadal nie. W końcu po łącznym oczekiwaniu 1h 15 min od momentu złożenia zamówienia, mogłam się już rozkoszować swoją salatką.
Jedzenie w smaku było przyzwoite, jednak czas oczekiwania i sposób obsługi powoduje iż w połączeniu z raczej wysokimi cenami, nie pojawię się tam ponownie. Polecałabym to miejsce osobom, które chcą spotkać się i porozmawiać oraz mają dużo czasu.

Dziękujemy, Martta12345

Wyborna kuchnia, na którą składają się detale - własne wypieki, przetwory, oliwy (olej rzepakowy najlepszy jaki próbowałem) dobór nieoczywistych smaków. Duży wybór kuchni wege.

Dziękujemy, Posemca

Gorąco polecam! Bardzo dobre jedzenie, krotkie menu, ale bardzo zróżnicowane. Duży wybór dań wege w ciekawej odsłonie. Dodatków bardzo przyjemna atmosfera! Polecam!

Dziękujemy, Agnieszka R
Zrecenzowano 15 września 2019 z urządzeń przenośnych

Od razu przyznam: poszliśmy tam, ponieważ chciałam zjeść ozór wołowy, który jest specjalnością lokalu. Miejsce jest bardzo klimatyczne, urządzone ze smakiem. Pomimo dużej liczby gości, jest nie brakuje intymności. Industrialny wystrój i nastrojowe oświetlenie sprawia, że czujemy się tu bardzo dobrze. Lokal spełnia najwyższe standardy, ma otwartą kuchnię (brawo!) i fantastyczną obsługę. Ukłony dla załogi! Nasz kelner był prawdziwym pro, opowiedział pokrótce o menu, w szczegółach o daniach, które wybraliśmy. W miejsce proponowanego w karcie wina, którego zabrakło tego dnia, zaproponował inne, dokładnie je przedstawiając.
Zamówiliśmy ozór (a jakże!), zupę kim-chi, białe szparagi, kopytka z pesto i czosnkiem niedźwiedzim, konfitowaną karkówkę z puree ziemniaczanym i podpłomyk. Do tego herbatę z rumem poleconą przez kelnera, lemoniadę i czystą wódkę. Muszę przyznać, że prezentacja dań jest perfekcyjna, wszystko wygląda oszałamiająco. Nie przypuszczałabym, że możemy mieć tyle przyjemności przy przygotowywaniu sobie herbaty :) Zestaw do parzenia naprawdę imponujący. Lemoniada była pyszna, a wódka zmrożona. Ozór wołowy wyglądał jak dzieło sztuki i smakował obłędnie. Nie jadłam dotąd czegoś tak dobrze skomponowanego. Wyrazy uznania dla szefa kuchni. Niestety, to koniec zachwytów jeśli chodzi o smak. Konfitowana karkówka nie spełniła oczekiwań. Nie smakowała jak wieprzowina, a przecież powinna. Najsmaczniejsza w tym daniu była marynowana kalarepa i puree.
Zupa kim-chi była zbyt łagodna w naszym odczuciu, nie była pikantna. Jednak ten koreański specjał ma diabelską moc (sama kim-chi), a tu ognia zabrakło. W odczuciu mojego partnera, zupa była też nieco zbyt kwaśna.
Kopytka z pesto z czosnkiem niedźwiedzim pięknie podane i smaczne, lecz nieco za tłuste. Kopytka apetycznie przyrumienione niekoniecznie muszą pływać w oleju na talerzu ;)
Do podpłomyka nie mieliśmy zastrzerzeń, był poprawny. W moim odczuciu nieco zbyt suchy, ale w końcu przecież to nie pizza ;)
Podsumowując: kolacja warta grzechu, a miejsce z pewnością warte odwiedzenia. Choćby dla klimatu, świetnej obsługi (inni powinni się od Was uczyć) i smacznych, pięknie podanych dań, ale przede wszystkim dla ...ozora! Chapeau bas!

Dziękujemy, one-wingedd
Zrecenzowano 15 września 2019 z urządzeń przenośnych

Zachęceni pozytywnymi opiniami, które krążą o tej restauracji, postanowiliśmy wpaść ze znajomymi. Pomimo niedzielnego popołudnia, obsługa nieźle sobie radziła z dużą ilością gości (pozdrowienia dla sympatycznego Pana kelnera). Zamówione dania sprostały oczekiwaniom. Zarówno opcje dla mięsożerców (obłędne ozory wołowe i smaczne pierogi z kaczką), jak i dla wegetarian (super podpłomyki i kalafior) były trafione w punkt. W karcie oryginalne drinki, których nie zapomnicie i fajne piwo z browaru Amber. Poza tym lokal ma świetny wystrój, który zachęca do dłuższego pobytu. Jednym słowem polecam i do następnego razu;)

Dziękujemy, kasiakarw

monka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w monka? Podziel się wrażeniami!