“Bardzo dobry, lecz nie doskonały”
monka — recenzja

monka
Nr 17 wśród 266 Restauracje (Toruń)

Od razu przyznam: poszliśmy tam, ponieważ chciałam zjeść ozór wołowy, który jest specjalnością lokalu. Miejsce jest bardzo klimatyczne, urządzone ze smakiem. Pomimo dużej liczby gości, jest nie brakuje intymności. Industrialny wystrój i nastrojowe oświetlenie sprawia, że czujemy się tu bardzo dobrze. Lokal spełnia najwyższe standardy, ma otwartą kuchnię (brawo!) i fantastyczną obsługę. Ukłony dla załogi! Nasz kelner był prawdziwym pro, opowiedział pokrótce o menu, w szczegółach o daniach, które wybraliśmy. W miejsce proponowanego w karcie wina, którego zabrakło tego dnia, zaproponował inne, dokładnie je przedstawiając.
Zamówiliśmy ozór (a jakże!), zupę kim-chi, białe szparagi, kopytka z pesto i czosnkiem niedźwiedzim, konfitowaną karkówkę z puree ziemniaczanym i podpłomyk. Do tego herbatę z rumem poleconą przez kelnera, lemoniadę i czystą wódkę. Muszę przyznać, że prezentacja dań jest perfekcyjna, wszystko wygląda oszałamiająco. Nie przypuszczałabym, że możemy mieć tyle przyjemności przy przygotowywaniu sobie herbaty :) Zestaw do parzenia naprawdę imponujący. Lemoniada była pyszna, a wódka zmrożona. Ozór wołowy wyglądał jak dzieło sztuki i smakował obłędnie. Nie jadłam dotąd czegoś tak dobrze skomponowanego. Wyrazy uznania dla szefa kuchni. Niestety, to koniec zachwytów jeśli chodzi o smak. Konfitowana karkówka nie spełniła oczekiwań. Nie smakowała jak wieprzowina, a przecież powinna. Najsmaczniejsza w tym daniu była marynowana kalarepa i puree.
Zupa kim-chi była zbyt łagodna w naszym odczuciu, nie była pikantna. Jednak ten koreański specjał ma diabelską moc (sama kim-chi), a tu ognia zabrakło. W odczuciu mojego partnera, zupa była też nieco zbyt kwaśna.
Kopytka z pesto z czosnkiem niedźwiedzim pięknie podane i smaczne, lecz nieco za tłuste. Kopytka apetycznie przyrumienione niekoniecznie muszą pływać w oleju na talerzu ;)
Do podpłomyka nie mieliśmy zastrzerzeń, był poprawny. W moim odczuciu nieco zbyt suchy, ale w końcu przecież to nie pizza ;)
Podsumowując: kolacja warta grzechu, a miejsce z pewnością warte odwiedzenia. Choćby dla klimatu, świetnej obsługi (inni powinni się od Was uczyć) i smacznych, pięknie podanych dań, ale przede wszystkim dla ...ozora! Chapeau bas!

Dziękujemy, one-wingedd

Zachęceni pozytywnymi opiniami, które krążą o tej restauracji, postanowiliśmy wpaść ze znajomymi. Pomimo niedzielnego popołudnia, obsługa nieźle sobie radziła z dużą ilością gości (pozdrowienia dla sympatycznego Pana kelnera). Zamówione dania sprostały oczekiwaniom. Zarówno opcje dla mięsożerców (obłędne ozory wołowe i smaczne pierogi z kaczką), jak i dla wegetarian (super podpłomyki i kalafior) były trafione w punkt. W karcie oryginalne drinki, których nie zapomnicie i fajne piwo z browaru Amber. Poza tym lokal ma świetny wystrój, który zachęca do dłuższego pobytu. Jednym słowem polecam i do następnego razu;)

Dziękujemy, kasiakarw
Zrecenzowano 6 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo smaczne jedzenie, ładny, schludny wystrój, miła obsługa. Lokal przedzielony niejako na dwie części - myślę, że zapewnia odrobinę prywatności nawet przy większym ruchu.

Dziękujemy, moravka
Zrecenzowano 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo rzadko oceniam restaurację na maxa. Ta jednak naprawdę zasługuje na miano jednej z lepszych w Toruniu.
Ukryta perełka

Pyszne oryginalne jedzenie, ładnie podane. Potrawy naprawdę niestandardowe I nowoczesne

Dziękujemy, Lixy0
Zrecenzowano 26 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

To miejsce jest rewelacyjne z wystroju, jedzenia i obsługi! Tatar pyszny i delikatny podany na grzance z ciemnego pieczywa z przepiórczymi jajkami. Czarna buła by monka to totalna rewelacja, która polecam każdemu mięsożercy dla tych którzy są wegetarianami boskie kopytka z pesto z czosnku niedźwiedziego obłędne danie. A na deser mrożony mus z chałwy. Polecam odwiedzić to miejsce

Dziękujemy, katberryekler

monka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w monka? Podziel się wrażeniami!