Toruń

“Wreszcie nowocześnie z nutą tradycyjnych smaków”
monka — recenzja

monka
Nr 16 wśród 268 Restauracje (Toruń)
Zrecenzowano 28 października 2017 z urządzeń przenośnych

Takiego miejsca brakowało w Toruniu, który przytłoczony jest ogromną ilością zabytków i co za tym idzie przaśno-buraczanych miejsc dla turystów, którzy chcą wydać mało a najeść się porządnie. Oczywiście po polsku i z tradycją.

Kilka tygodni temu otwarta Monka jest w nowoczesnym stylu, urządzona prosto i z gustem. Karta równie prosta prezentuje dania, które przygotowywane są w otwartej kuchni.

Co ważne bardzo pomysłowe dania pełne lokalnych smaków zgodnie z porą roku.
Podoba mi się pomysł z podpłomykami. Dania podane bez zadęcia i zbędnych dodatków - spójne z charakterem miejsca.

Niektóre smaki wymagają dopracowania- zupa dyniowa prosi się o trochę konkretniejsze aromaty. Beza lekko przesuszona. Jednak to drobiazgi i mówimy tu o tym by było idealnie bo już jest bardzo dobrze.

Jakby jeszcze managerka sali uśmiechała się częściej i nie była taka zasadnicza w tym zarządzaniu salą to pewnie jeszcze z większą chęcią bym wróciła.

A wrócę bo jest kilka dań, które chętnie spróbuję a dziś miejsca w brzuszku zabrakło.

Monka - dobry start! Nie obniżajcie lotów ;-) Powodzenia!

1  Dziękujemy, Orinka

Zrecenzowano 23 października 2017

Po tych wszędobylskich wołowych policzkach, buraczanych "karpacziach", ew. pizzach nareszcie inne menu. Dość tradycyjne lecz z nutą nowoczesności. Ja oszalałem na punkcie podpłomyków ( taka polska pizza ) z białą kiełbasą i sosem chrzanowym- pycha. Bardzo dobre zupy no i wystrój - z największym wysmakowaniem dokonana adaptacja średniowiecznego spichlerza. Obsługa taka, jaką chce się mieć. Satysfakcja kulinarno- estetyczna.

Dziękujemy, Muzeum_Piernika
Zrecenzowano 22 października 2017 z urządzeń przenośnych

Lokal idealnie trafił w moje gusta, jedzenie pyszne, obsługa przemiła, styl fabryczno loftowy wszystko nowe spędziłem bardzo miłe chwile podczas obiado kolacji

1  Dziękujemy, 830arkadiuszp
Zrecenzowano 22 października 2017 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre jedzenie, fantastyczny wystrój w pięknie odrestaurowanym budynku i wspaniała muzyka. Do tego bardzo dobra i dyskretna obsługa. Uczta dla wszystkich zmysłów

1  Dziękujemy, PaulinaLui
Zrecenzowano 19 października 2017

Bardzo ładne miejsce, w stylu loftowym, atmosfera bardzo przyjemna, w środku bardzo ciepło i miło. Kelnerka bardzo sympatyczna! Przed wizytą najpierw sprawdziłam kartę i nie byłam do końca przekonana co do tego menu. Ale jedzenie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Zamówiłam podpłomyk z gęsiną i był bardzo pyszny! Jednakże uważam, że powinien być zdecydowanie tańszy. Później skosztowałam kisz, również bardzo dobry. Karta dań jest wyrafinowana, ale ponieważ uwielbiam makarony nie pogniewałabym się gdyby w menu znalazło się jedno danie z ręcznie robionego makaronu lub tortellini, np z gęsią? Deser: beza - do poprawy, ale wierzę, że dacie radę. Będę do Was wpadać nie raz. Opinia wśród moich znajomych jest taka: jedzenie dobre, ale ceny wygórowane.

Dziękujemy, Mona S

monka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w monka? Podziel się wrażeniami!