Jeden z symboli Torunia

Dla turystów to zwyczajny pomnik osiołka, z którym można zrobić sobie fotkę. Jednak jego historia... Przeczytaj więcej

hannapawlowska
Warszawa, Polska
Idealne dla dzieci

Zrecenzowano: 22 lipca 2019
Marta K
Koziegłowy, Polska

Zrecenzowano: 22 lipca 2019

Jeśli nasze dzieci podczas zwiedzania lubią mieć wyznaczony cel, to można im wyznaczyć poszukiwanie Osiołka. Stoi on niedaleko pomnika Mikołaja Kopernika, a więc nie jest trudno go znaleźć. Można na nim usiąść, pogłaskać i zrobić sobie zdjęcie.

Dziękujemy, Marta K
Zrecenzowano: 18 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo fajny, solidny pomnik, który skrywa w sobie niezbyt fajną tajemnicę. Jest to bowiem pręgierz. Mimo to jest on fajna atrakcją dla dzieci i dorosłych!

Dziękujemy, damian21x
Zrecenzowano: 17 lipca 2019

Jak poinformował nas uprzejmy Pan w Muzeum Legend nie taki to zwkly osiołek. Wyjaśniła sie tajemnica pionowej uprzęrzy na grzbiecie, która nie pozwala dzieciom wygodnie usiąść do zdjęć.
To średniowieczne narzędzie tortur- pręgierz.Nieszczęśnik musiał siedzieć na jego grzbiecie z nogami dodatkowo obciążonymi workami z piaskiem.

Dziękujemy, Jan B
Zrecenzowano: 12 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Osioł osłem, nic dodać, nic ująć. Warto by było dodać tabliczkę informującą o tym dlaczego się tam znalazł i co symbolizuje. Choćby drobną wzmiankę historyczną o tym, jak karano kiedyś przestępców. Dla fotografów amatorów drobna rada - proszę uważać sadząjac dzieci na grzbiecie osiołka i potem je z niego ściągając na bardzo ostry metolowy rant grzbietu wypolerowany tysiącami małych pup dzieci, które chcą mieć fotkę na Osiołku.

Dziękujemy, 386marcinh
Zrecenzowano: 23 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Fajny pomnik chociaż już trochę zniszczony. Mogli by go poddać renowacji. Bardzo polecam odwidzić...

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
1  Dziękujemy, 766bartoszp