“Jajecznica...Ups...”
Karczma Cuda Wianki — recenzja

Karczma Cuda Wianki
Nr 1 wśród 5 Desery (Radom)
Opis: Karczma Cuda Wianki położona jest na malowniczej polanie pod lasem w Goździe (w połowie drogi między Radomiem i Zwoleniem). Nawiązując architekturą i wystrojem do kultury tatrzańskiej, przenosi nas w klimatyczne rejony, skąd czerpiemy inspirację i pozytywną energię. Swoisty mariaż stylów—góralskiego i miejskiego stworzył wyśmienitą mieszankę serwowaną Państwu. Klimat wnętrza tworzy ciepłą atmosferę sprzyjającą spotkaniom z bliskimi przy pysznym jadle. Już od wejścia uraczeni zostajemy widokiem wieńców malowanych na ścianach i tych ręcznie plecionych, stylowymi zasłonami w oknach oraz przyjaznym oświetleniem, które wieczorem nadaje temu miejscu wiele uroku. Wyjątkowe położenie Karczmy sprzyja biesiadowaniu—z dala od gwaru miasta, niemalże na łonie przyrody. Piękne duże okiennice pozwalają poczuć się częścią natury. Oferujemy również miejsca na świeżym powietrzu, z frontu—na tarasie i z tyłu budynku. Do dyspozycji naszych Gości jest również obszerny parking. Cuda Wianki oferują kuchnię polską z góralską nutą w wysublimowanej oprawie i przystępnej cenie. Jak wieść niesie, w całej okolicy, nie ma bardziej sielankowego miejsca od Karczmy Cuda Wianki. Jest to zasługa polskiego, finezyjnego, ale swojskiego folku, który swym czarem zjednuje sobie Gości.

Jajecznica na powrocie z porannej trasy. Zamawiam jajecznicę na maśle, kawę.
Kilka chwil czekania. Jest kawa, jest pieczywo. Przychodzi jajecznica.
Podana na talerzyku razem z liściem sałaty i sporym kawałkiem masła odkrojonym z kostki.
Biorę kawałek pieczywa, smaruję masłem. Odgryzam kęs, nabieram na widelec jajecznicę, biorę do ust... I co? I leniwy kucharz, który i tak miał masło w ręku przy nakładaniu porcji do pieczywa - poszedł na łatwiznę i jajecznicę zrobił na klarowanym... Dramat. Zjeść się tego nie dało. Przynajmniej jak na moje wyobrażenie o jajecznicy na maśle.

Aż się boję drugi raz zatrzymać ;)

Ogólnie knajpa widna, przestronna i przyjemna w odróżnieniu od ciemnej i siermiężnej knajpy nieopodal która cieszy się większą popularnością.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, r-bike

Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Za każdym razem smacznie, świeżo i pozytywnie.
Nic dodać nic ująć - po prostu POLECAM

Warto się zatrzymać w trakcie podróży.

Dziękujemy, beatag550
Zrecenzowano 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo polecam te restauracje. Przystępne ceny, porcje idealne na duży głód, przyjemna okolica. Warte odwiedzenia!

Dziękujemy, wlodarczykk24
Zrecenzowano 6 sierpnia 2019

Zarówno zupy (barszcz, żurek, rosół), jak i dania główne były naprawdę smaczne. Kotlet schabowy, wręcz pyszny. Niestety obsługa nie stanęła na wysokości zadania. Zestaw dla malucha - dostaliśmy tylko zupę. Po 40min zapytaliśmy co dalej i usłyszeliśmy, że oczywiście dostaniemy, ale trzeba chwilę poczekać. Koleżanka natomiast zapytała co z jej pierogami - okazało się, że te, które wybrała się skończyły i może dostać inne. Szkoda, że nikt nie podszedł i nie powiedział jak wygląda sytuacja. Czekanie kolejnych kilkunastu/kilkudziesięciu minut nie wchodziło w grę. Rozumiem, że Pani, która nas obsługiwała miała plakietkę "uczę się", ale skoro się uczy to może manager powinien bardziej czuwać nad tym co się dzieje przy stolikach...niesmak pozostał.

Dziękujemy, KulkaKulka
Zrecenzowano 3 lipca 2019

Mój posiłek w podróży to standard:" Flaki i wątróbka". Flaki były smaczne nie musiałem nic doprawiać. Wątróbka na grzance bardzo dobra, brakowało mi tylko jakiegoś "sosiku" lub musztardy. Tylko, zanim o tym pomyślałem to już zjadłem. Poza tym zamawialiśmy zupę szpinakową i coś z sałatek - też pozytywne smaki. Obsługa bardzo miła. Ceny przyzwoite. Ja tu wrócę.

Dziękujemy, MGD-52

Karczma Cuda Wianki — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Radom, Mazowieckie
Radom, Mazowieckie

Byłeś(-aś) w Karczma Cuda Wianki? Podziel się wrażeniami!