“Bardzo ciekawe miejsce powoli poddawane renowacji”
Miasto Kazimierzowskie — recenzja

Miasto Kazimierzowskie
Zrecenzowano 29 października 2017

Odrębna część miasta choć nie ma wyraźnej granicy. Coś jak Kazimierz w Krakowie. Stare zabudowania, niektóre już po renowacji a niektóre w strasznym stanie ale ogólnie bardzo ciekawie. Widoki oryginalne i fenomenalne zdjęcia można zrobić tylko trzeba mieć czas. Ogólnie byłem sceptyczny ale zostałem miło zaskoczony.

Dziękujemy, Michał H
Filtrowanie

Zrecenzowano 21 lipca 2017

Nazywane tak centrum Radomia zlokalizowane wokół Rynku z odchodzącymi od niego 7 ulicami Wolność:Szewska,Rwańska,Grodzka,Iłżecka,Żytnia,Szpitalna. Z dawnej świetności pozostał częściowo zachowany Zamek Królewski w Radomiu, fragmenty średniowiecznych murów obronnych,gotycki kościół farny. Cały teren i wszystkie obiekty wymagają pilnej rewitalizacji

1  Dziękujemy, Wojtek3691
Zrecenzowano 18 kwietnia 2017

Otoczenie Rynku - ulice odchodzące od niego są w opłakanym stanie - zarówno same deptaki, jak i kamienice są albo zrujnowane, albo w trakcie rozbiórki. Planowanej lub samoczynnej. Sama okolica też nie należy do najbezpieczniejszych, nawet w dzień. Chcąc zwiedzać te rejony, warto skupić się na samym Rynku. Mam nadzieję, że jego okolice zostaną odnowione na tyle, żeby centrum Miasta Kazimierzowskiego było atrakcyjną wizytówką Radomia.

1  Dziękujemy, Kamil K
Zrecenzowano 6 września 2016

Fajnie , ale mam nadzieję że będzie coraz lepiej.Nowe lokale,hotele,lodziarnie,robi się klimatycznie ale slamsy pozostały. Rynek coraz bardziej cywilizowany i patologii coraz mniej.Można zaprosić znajomych na spacer.

Dziękujemy, wojtek64184
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 25 października 2015

Miejsce ma swoisty charakter ze względu na stare zniszczone budownictwo, Radom nie jest miejscem popularnym wśród turystów, a ja nie radziłbym przechadzać się w tych okolicach późną porą choć czasy zmieniły się pod tym względem i tak na lepsze.

1  Dziękujemy, Paweł Z

Miasto Kazimierzowskie — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Miasto Kazimierzowskie? Podziel się wrażeniami!

;