miejsce zadumy

Zrecenzowano: 1 marca 2019
alud381
Poznań, Polska
Pamięć po pierwszym powojennym powstaniu

Zrecenzowano: 30 listopada 2018
VisitorKiezix
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 1 marca 2019

Ilekroć przechodzę w pobliżu tego miejsca, nachodzą mnie refleksje w rodzaju; kim byśmy byli, gdyby w 1956 roku w Poznaniu, robotnicy nie upomnieli się o chleb i godność.
Miałem wówczas 3 lata, więc siła rzeczy nie mogę pamiętać tamtych wydarzeń, ale w mojej rodzinie istnieje nadal tradycja przekazywania wspomnień tamtych historycznych już dni.
Odczuwam szacunek dla uczestników tamtejszych strajków, oraz wyrażam hołd poległym.
Apeluję też do osób które znajdą się w pobliżu Pomnika - nie żałujcie kwiatów!

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, alud381
Zrecenzowano: 30 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Jest to pamięć po powojennym powstaniu jakie miało miejsce w Poznaniu przeciwko władzy komunistycznej jest to pomnik i upamiętnienie osób które zostały poszkodowane w tamtych dniach odsłonięte w latach siedemdziesiątych podczas jednej z odwilży

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
1  Dziękujemy, VisitorKiezix
Zrecenzowano: 20 listopada 2018

Wyjątkowe miejsce w centrum Poznania. Dwa wysokie, splecione krzyże z ważnymi napisami. Przypominają o tych co walczyli i zginęli, choć myślę, że Poznaniacy i tak o nich pamiętają.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, helena160
Zrecenzowano: 25 lipca 2018

Jedno z najważniejszych miejsc w historii Poznania. Miejsce upamiętniające pierwszy zryw przeciwko władzy PRL. Koniecznie trzeba zobaczyć, tym bardziej że okolica również bardzo ładna (park, zamek).

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Adam C
Zrecenzowano: 8 maja 2018

Ważne miejsce dla Polaków . Piękny pomnik w centrum miasta na Placu Mickiewicza obok Uniwersytetu u Zamku . Tu tworzył się ważny kawełek historii współczesnej Polski .

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, Jolanta5