Dąbrowskiego 42 Restauracja Kawiarnia Akademia Kulinarna
Nr 80 wśród 1 085 Restauracje (Poznań)
Kuchnie: Współczesna
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Rezerwacje
Opis: W samym sercu Jeżyc zapraszamy Państwa na smaczną kuchnię polską serwowaną w tradycyjny sposób, bez zadęcia. Posiadamy własny parking za budynkiem. Zapraszamy od 11.00 - 22.00!
Zrecenzowano 13 września 2019

Choć z zewnątrz budynek jest dość niepozorny (mimo rzadkiej już dzisiaj technologii szachulcowej), to po wejściu do środka rzuca się w oczy przytulny, ciepły wystrój kawiarni. Całość podzielona jest na kilka mniejszych części, co tylko wzmacnia wspomniany wyżej charakter tego miejsca. Bardzo sympatyczna obsługa, jedzenie smakowite. Skusiłem się na tatar wołowy, który zaskoczył mnie swoim może nie do końca klasycznym - najbardziej brakowało mi ogórka kiszonego i cebulki - ale za to bardzo delikatnym, wręcz wykwintnym smakiem. Mięso było bardzo dobrze zmielone, wręcz rozpływało się w ustach. Dodatkowy efekt daje smaczna emulsja ze szczypiorku. Na pewno warto spróbować takiej wersji tatara. Poza tym zamówione: sałata z grillowanym kurczakiem oraz pierogi na słodko były również bardzo smaczne. Nie można natomiast traktować porcji pięciu pierogów jako sycącej, szczególnie dla zgłodniałych amatorów tej potrawy!

Polecam.

1  Dziękujemy, piotrwu20

Zrecenzowano 12 września 2019

Bardzo miła atmosfera dzięki wystrojowi wnętrz i oczywiście dzięki dobrze zorganizowanej obsłudze. Ładne muzyka w tle lokal godny polecenia znajomym.

1  Dziękujemy, SoldatPdoN
Zrecenzowano 7 września 2019

Świetne miejsce , super jedzonko i obsługa. Polecam, okrągły stół, jak znalazł do dyskusji po kinie

1  Dziękujemy, ragbiniu
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce z klimatyczną, kameralną, ciepłą atmosferą, które świetnie sprawdzi się na rodzinny obiad, niedużą imprezę albo nawet randkę :) Bardzo miła, profesjonalna obsługa, co na pewno wyróżnia restaurację na tle innych, podobnych. Samo to wystarczy do przyjemnego spędzania czasu-jednocześnie, jedzenie jest bardzo smaczne i pięknie podane. Menu zmienia się co sezon- wg mnie warto wracać aby spróbować ryb i salatek, to moje ulubione dania tutaj. Warto spróbować herbaty rozgrzewającej z dominującą nutą rozmarynu. Dania mięsne są świetnie przyrządzone, aczkolwiek nie są to duże porcje i czasem jest mało mięsa, np. w daniu z królika (choć można się nimi najeść). Jedyne czego mi brakuje w takim miejscu, to chyba większy wybór deserów. Ogólnie miejsce bardzo godne polecenia!

1  Dziękujemy, Getaway67949985852
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo miłe klimatyczne miejsce z szeroką ofertą dań
Miła i szybka obsługa
przystępne ceny
Jedzenie pięknie podane i pyszne
Polecam

1  Dziękujemy, kornels783

Dąbrowskiego 42 Restauracja Kawiarnia Akademia Kulinarna — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Poznań, Wielkopolska

Poznań, Wielkopolska

Byłeś(-aś) w Dąbrowskiego 42 Restauracja Kawiarnia Akademia Kulinarna? Podziel się wrażeniami!