“Dla wielbicieli ziemniaka, tzn. pyry ;-)”
Pyra Bar — recenzja

Pyra Bar
Zamów online
Nr 4 wśród 12 Szybkie posiłki (Poznań)
Kuchnie: Polska, Współczesna, Zdrowa
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa
Opis: Być w Pyrlandii i nie zjeść w Pyra Barze? Obowiązkowy punkt na mapie gastronomicznej miasta dla wszystkich ciekawych ziemniaka w wielu odsłonach, zarówno tych klasycznych jak i mniej oczywistych. Zajrzyj do nas i przekonaj się jak intrygująca i smaczna może być poznańska pyra. Do zobaczenia!!!
Zrecenzowano 5 września 2019

Tutaj króluje ziemniak, tzn. pyra. Wszystko, co da się z niej zrobić, dostaniesz tutaj.

Wcześniej odwiedziłem lokal z Gdańsku, tutaj również byłem zadowolony.

Dziękujemy, artysta4u

Zrecenzowano 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Podczas krótkiej wizyty w stolicy Pyrlandii nie mogłem sobie odmówić klasyki gatunku- czyli Poznańskiej " pyry z gzikiem ". Bezskuteczne poszukiwania lokalnego przysmaku w obrębie starego rynku ułatwił wujek g...le, gdzie po wpisaniu "pyry" podpowiedź brzmiała " pyra bar " . Bar zlokalizowany jakieś 8 minut spacerkiem od rynku. Lokal posiada dwie klimatyzowane sale i " ogródek " w bramie.
Wystrój stylizowany na bar mleczny w amerykańskim klimacie.

W menu dominują dania z ziemniaków. Cóż za zaskoczenie ;). Wybraliśmy pyry z bzikiem- półpłynny twaróg z cebulą, rzodkiewką, śmietaną (a gzik to ser twarogowy w twardej formie), pyrażusie ( placki z jabłkiem i bitą śmietaną)dwie zupy dnia: marchewkowa z imbirem oraz chłodnik litewski. Zupy smaczne, pożywne, dobra konsystencja.
Dania ziemniaczane- jako, że to regionalne specjały-napiszę, że były ok. Proste, sycące, mocno energetyczne i mega kaloryczne ;)
Na duży plus- spory wybór dań w wersji dziecięcej. Bardzo miła i sympatyczna obsługa wpływa na 4*. Dla lokalnych ziemniaczanych dań i fanów kartofelkow w rozmaitej formie jak najbardziej polecam :)

#localguides #letsguide #niedzielnyturystapl #slowfood #polskakuchnia #pyry #pyrabar #pyrlandia #wkrolestwiepyry #kartofelki #ziemniaczki #poznan #visittopoland #visittopoznan #wielkopolska #daniazziemniakow

1  Dziękujemy, NiedzielnyTurystaPL
Zrecenzowano 10 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo polecam! Troszke ciasbo ze stolikami, ale to maly pikuś, piekny "ogrodek" fajny klimat i przede wszystkim pyszne i swieze jedzenie, duze porcje i ładnie wyglądalo! Kazdy z moich przyjaciol zamowil co innego, wiec można bylo okiem rzucic. Placuszki ziemniaczane cacuszko, a do tego sosik z poledwieczek i podgrzybkow to po prostu obłed. Dobra lokalizacja. Baardzo polecam

Dziękujemy, Mattttt_88
Zrecenzowano 26 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie może nie wygląda zachęcająco ale jest pychotka! Polecam swojska babę od rzeźnika i kwas chlebowy!!

Dziękujemy, matka_polka27
Zrecenzowano 21 lipca 2019

Kameralny bar z ogródkiem niedaleko Starego Rynku. Smaczne jedzenie, pyszne regionalne piwa oraz miła obsługa. Polecam.

1  Dziękujemy, Bartosz K

Pyra Bar — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Poznań, Wielkopolska

Byłeś(-aś) w Pyra Bar? Podziel się wrażeniami!