Ostrow Tumski

Kolebka polskiej his torii,, polecam pasjonatam historii. Mozna zwiedzac za darmo to tez duza dla... Przeczytaj więcej

LarysaL14
Matka wszystkich kościołów

Zrecenzowano: 5 września 2019
jansta_gool
Poznań, Polska

Kolebka polskiej his torii,, polecam pasjonatam historii. Mozna zwiedzac za darmo to tez duza dla Nas nispodzianka

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, LarysaL14
Zrecenzowano: 5 września 2019

Katedra jest jednym z najstarszych kościołów w Polsce, możliwe, że to tutaj odbył się chrzest Polski (każdy Poznaniak nie widzi innej możliwości ;) ). Największą atrakcją tego miejsca jest Złota Kaplica gdzie leżą pierwsi władcy naszego kraju.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
3  Dziękujemy, jansta_gool
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

Ładny i warty zwiedzenia kościół. Miejsce niby historyczne ale biorąc pod uwagę wszystkie przebudowy i odbudowy trudno powiedzieć ile rzeczywiście ma wspólnego z historią

Dziękujemy, szamanek0
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019

Bardzo ładne miejsce. Olbrzymia katedra przepięknie ozdobiona. Można się w niej wyciszyć i odpocząć,

Dziękujemy, Iwona P
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Obiekt zniszczony ostatecznie w czasie II Wojny Światowej. Odbudowany, ale według pomysłu powojennych architektów. Trudno w nim poczuć historię.

Dziękujemy, audiosluchacz