“na lubch”

Sakana Sushi And Sticks
Zamów online
Nr 106 wśród 1 083 Restauracje (Poznań)
Kuchnie: Japońska
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

mogę oceniać jedynie w kategorii lunchy - bardzo dobre sushi oraz miła obsługa. wystrój też na plus.

Dziękujemy, krzysztofdrabowicz

Zrecenzowano 21 lipca 2019

Super obsługa(Pan Paweł i Pani Kinga) ,serdecznie polecam. Super drinki, świetne dania, wystrój bardzo nowoczesny.

Dziękujemy, Majkof1995
Zrecenzowano 12 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Do Sakany przyszliśmy po rodzinnym dniu spędzonym na mieście. Na wstępie obsługa się zbytnio nami nie interesowała. Przy wyborze napojów dowiedzieliśmy się, że prawie nic nie jest dostępne. Chciałem napić się americano z lodem i zostałem poinformowany, że restauracja nie ma blendera. W zamian zaserwowano mi przesłodzoną mrożoną herbatę z mango mimo, że prosiłem o niesłodzoną. Sakana lubi brzmieć ekskluzywnie mimo, że ich składniki wcale takie nie są. Świeże wasabi nie jest świeżym startym korzeniem wasabi a kilkudniową pastą a ramen jest robiony na kurczaku a nie na wołowinie. Rolki sushi są bardzo biedne w porównaniu do konkurencji. Na deser do tego wszystkiego sushi master grał na telefonie a tylko jedna osoba z naszej trójki miała zaserwowane jedzenie. Krótko mówiąc strata pieniędzy i czasu.

Dziękujemy, jacob_808
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: SakanaAdrianna, Kierownik, Sakana Sushi And SticksOdpowiedź udzielona 13 lipca 2019

Dzień dobry. Na wstępie chcielibyśmy bardzo podziękować na zainteresowanie naszym lokalem. Bardzo nam miło, iż chcieli Panowie skonsumować posiłek w naszej restauracji. Ustosunkowując się do Pana opinii pozwolę sobie rozpocząć od momentu przywitania Panów w lokalu. Po wejściu zapytali Panowie czy mogą "coś zjeść", po czym kelnerka zapytała czy życzą sobie Panowie zasiąść przy barze czy przy stoliku. Docelowo wybrano miejsce przy barze. Po chwili podeszła kelnerka pytając czego się Panowie napiją? Zapytał Pan czego może się Pan napić - kelnerka zaproponowała Colę, Fantę, wodę. Wówczas zapytał Pan czy może napić się Pan Americano. Kelnerka odpowiedziała, że oczywiście tak. Dodał Pan wtedy czy możemy przygotować mrożone Americano z kostkami lodu? Kelnerka odpowiedziała, iż jest to niemożliwe, gdyż nie posiadamy takiej pozycji w ofercie. Wówczas zadał Pan pytanie: "czy stanowi to dla nas taki problem". W tym momencie do rozmowy pozwolił przyłączyć się manager, informując iż nie posiadamy odpowiedniego ku temu sprzętu. Zaproponował jednocześnie herbatę mrożoną. W specyfice kraju kwitnącej wiśni jest chlubienie się herbatą, w szczególności zieloną. Restauracje specializujące się w kuchni japońskiej z natury słyną z serowania herbat. Co nie zmienia postaci rzeczy, iż zażyczył sobie Pan pozycję spoza oferty, której fizycznie nie byliśmy w stanie przygotować. Zadał Pan pytanie managerowi czy herbata jest z cukrem. Mężczyzna odpowiedział, iż jest ona na bazie parzonej przez nas herbaty z dodatkiem syropu cukrowego i soku z mango. Poinformował, iż naturalnie możemy nie dodawać syropu cukrowego ale herbata i tak będzie słodka. Pan odpowiedział : "poproszę ją zatem". Herbata została podana bez syropu cukrowego tak jak sobie Pan zażyczył. Jeden z towarzyszących Panu kolegów zamówił herbatę zieloną jaśminową, a drugi zieloną ryżową. Nie padło pytanie o inny napój - zatem nie zrozumiałym jest dla nas Pana sformułowanie mówiące o tym, iż prawie nic nie jest dostępne Po zamówieniu napoi przeglądali Panowie kartę, a nasz sushi Master jak to ma w zwyczaju zapytał co może dla Panów przygotować. Odpowiedzieli Panowie, iż muszą się zastanowić. Po drugim pytaniu nadal potrzebowali Panowie chwili mimo, iż sushi Master chciał pomóc w wyborze. W ostateczności zamówili Panowie następujące pozycje: sashimi z okonia morskiego dla Pana, kolega po Pana lewej stronie zamówił futomaka z krewetką dokładnie takiego, jak w karcie. A trzeci z Panów zapytał, czy jest dostępny ramen, gdyż gdzieś rzucił mu się w oczy. Naturalnie ramen był dostępny, nie widniał w karcie, gdyż jest naszą pozycją miesiąca stąd widniał na tablicy przy wejściu. Dania zostały Panom zaserwowane. W między czasie sushi Master zapytał, czy przygotować dla Panów coś jeszcze. Podziękowali Panowie. Następnie podeszła kelnerka pytając, czy wszystko wporządku, a Panowie odpowiedzieli, iż ok w oczekiwaniu na ramen. W formie doinformowania ramen robiony jest w Sakanie na bazie wieprzowiny, co jest mocno wyczówalne w smaku. Kurczak Yakitori to dodatek do zupy a nie baza. Zarówno sushi Master jak i kelnerka czy manager z chęcią udzielili by więcej informacji, gdyby tylko Gość dopytał. Sushi w Sakanie od 15 lat przygotowywane jest niezmiennie - stosunek ryby do ryżu musi proporcjonaly. Nie sztuką jest zrobić obfitą rolkę wypełnioną w dużej mierze ryżm. Naturalnie każda restauracja ma własną specyfikę tworzenia sushi - nie nam to kwestionować,gdyż każdy z Gości ma inne potrzeby i inne kubki smakowe. Sposób odczucia jest indywidualny nie kwestionowany. Na koniec dodam, iż sushi Master znajdował się cały czas na barze, jednak z racji tego, iż byliście Panowie jedynymi Gośćmi o tej porze i nie życzyliście sobie nic więc pozwolił sobie na przesunięcie kawałek dalej, aby nie zakłócać konwersacji. Podsumowując bardzo cieszy nas, iż postanowił Pan wyrazić opinię. To co martwiące to, fakt iż odbiega ona nieco od tego, co zastali Panowie w lokalu i w jaki sposób zostali Panowie obsłużeni. Mamy nadzieję, iż odwiedzi nas Pan ponownie i postara się ocenić całość świeżym spojrzeniem Pozdrawiamy

Zrecenzowano 8 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniałe miejsce, lokal i obsługa. Kuchnia japońska oraz sushi na najwyższym poziomie warto dodać do odwiedzonych miejsc

Dziękujemy, SwnTerror
Zrecenzowano 27 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Nowa lokal, nowe wnętrze, nowe menu, ale smak zawsze ten sam. Sakana jest niesamowitym miejscem by spędzić czas z najbliższymi przy niesamowitym sushi :)

Dziękujemy, zosia2406

Sakana Sushi And Sticks — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Skórzewo, Wielkopolska

Poznań, Wielkopolska

Byłeś(-aś) w Sakana Sushi And Sticks? Podziel się wrażeniami!