Palmiarnia Poznańska
Zapisz
Palmy

Całkiem sporych rozmiarów szklarnia, pełna różnej roślinności (nie tylko same palmy) z tropikalnych... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 9 października 2020
Gosiazi
Gdańsk, Polska
Relaks w zieleni

Dla mnie to była wisienka na torcie. Uwielbiam Palmiarnie, a w Polsce zbyt wiele ich nie ma, zatem... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2020
AgnieszkaAWZ
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 22 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Nie sądziłam że w palmiarni moze byc tak ciekawie. Piękne eksponaty roślin. Niezwykle gatunki zwierząt. Uroku dodają rybki które można nakarmić specjalną karmą bez strachu że zaszkodzimy zwierzakom. Dobre miejsce dla turystów dla rodzin oraz ma romantyczny spacer

Dziękujemy, alejaktaktonie
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Piękne miejsce, dużo roślin z różnych stron świata, od Ameryki aż po Azję, ciekawe kaktusy, palmy, storczyki, są tez papugi Ary, nierozłączki, ryby Koi i piękne akwaria z kolorowymi rybami. W środku jest kawiarnia. Dużym minusem jest dodatkowo płatna toaleta i szatnia. Koniecznie polecam odwiedzić Palmiarnię podczas wizyty w Poznaniu. Spacer po palmiarni zajmie około 1,5h.

Dziękujemy, Sinoa13
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Uwielbiam palmy, więc to był obowiązkowy punkt do zaliczenia. Piękne okazy, tropikalny klimat. Można zrobić super zdjęcia. Atrakcja dla każdego.

Dziękujemy, Andzia33
Zrecenzowano: 16 lipca 2019

Palmiarnia nagłaśnia jest jako obowiązkowy punkt wizyty w Poznaniu. Chociaż mieszkam tu od urodzenia, dopiero w wieku 28 lat po raz pierwszy udało mi się tam dotrzeć. Nie można zaprzeczyć, że jest tu dużo egzotycznych roślin. Jednak cała ekspozycja jest mocno zaniedbana. Począwszy od hallu wejściowego, który jest reliktem poprzedniej epoki, poprzez wąskie i słabo utrzymane ścieżki skończywszy na sekcji akwarium, które wydają się wymagać stanowczego odświeżenia. Godzinny spacer, który w połowie zaczyna nużyć, raczej nieprędko wrócę.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, Olga N
Zrecenzowano: 15 lipca 2019

Klimatyczne miejsce z ogromną ilością zróżnicowanie flory ze wszystkich kontynentów. Do tego papugi Ary, ryby Koi oraz liczne akwaria. Ryby Afryki, Ameryki Południowej i chyba Azji. Obszerne pawilony podzielone na florę z różnych stref klimatycznych. Są też nieliczne ławeczki na których można spocząć na chwilę i zatrzymać się nieco w czasie i przestrzeni. Polecam to miejsce wszystkim turystom odwiedzającym Poznań.

Dziękujemy, Divernomad