“Steki z wołowiny Wagyu”
U Rzeznikow — recenzja

U Rzeznikow
Nr 77 wśród 1 083 Restauracje (Poznań)

Impulsem do odwiedzenia tej restauracji była przypadkowa informacja, że serwują tam steki z wołowiny Wagyu (japońskie bydło).
Zamówiłem tatar, grillowane kiełbasy i stek z wołowiny wagyu o stopniu wysmażenia medium.

Tatar: bardzo dobry, "niestety" wymieszany z dodatkami.
(zawsze jak dostaje tak podany tatar zastanawiam się co kucharz chciał ukryć).
Załączam zdjęcie z podanego klasycznie tatara w restauracji hotelu Art w Brzegu.

Grillowane kiełbasy własnego wyrobu: spróbowałem dwie zewnętrzne, przypominały dawne czasy domowych wędlin w których zawsze czegoś brakowało. Tym samym były kruche i takie były w podanym daniu. Mnie smakowały. Nie spróbowałem kiełbasy środkowej, dlatego, że przy próbie przekrojenia nóż zanurzył w pustce pod flakiem, a że była to prawdopodobnie ze serem to już nie drążyłem jej dalej.

Stek z wołowiny wagyu o stopniu wysmażenia medium: poprawnie wysmażony stek.
Podany, o zgrozo, z musztardą; to tak podać drogą whisky z colą; i nie byłaby to profanacja coli.
Wyjątkowo tani stek zważywszy, że jest to jedno z najdroższych mięs (oczywiście oryginalne z Kobe). Wybierałem się do Berlina, żeby spróbować stek z Kobe
(tam 100 g tego mięsa kosztuje ~100 euro).
Po spróbowaniu, może miałem zbyt duże oczekiwania, okazało się, że dużo nie odbiega od tańszych wersji. No ale spróbowałem. Osobiście wolę angusa, albo z większych gramatur florentinę.

Przy zamiarze drugiej wizyty w tym lokalu nie znalazłem miejsca do zaparkowania samochodu i pojechałem dalej i zawitałem do bistra Bumerang na, zresztą bardzo dobry, sznycel z jajkiem.

Dziękujemy, calve2014

Wybraliśmy się z przyjaciółmi do tej knajpy i było naprawdę świetnie. Burgery były przepyszne i podobne do tych w pasibusie, ale znacznie lepsza wołowina. Muzyka nie jest nachalna, i restauracja ma fajny klimat, ale weganie zdecydowanie powinni jej unikać. Z resztą sam tytuł to wyraźnie sugeruje .
Zdecydowanie polecam.

Dziękujemy, 202maciekp
Zrecenzowano 9 czerwca 2019

Standardowa porcja burgera, aby zapełnić brzuszek. Sam burger bez polotów. Niby dobry, ale niczym nie porwał. Ani jedzenie nie zachęciło, ani też nie zniechęciło. Plus za obsługę.

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, Jessula
Zrecenzowano 1 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Tatar przepięknie podany,mięso bardzo świeże,ale niestety niedoprawione,to nie mój smak tatara,za to doskonała przystawka z wątróbek!!!

Dziękujemy, maris880
Zrecenzowano 24 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenia wystarczająco żeby się porządnie najeść, przystępne ceny , jedzenie dobre, lecz niczym nie porwało, niczym nie zniechęciło. Było ok.

Dziękujemy, robe969

U Rzeznikow — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Poznań, Wielkopolska

Poznań, Wielkopolska

Byłeś(-aś) w U Rzeznikow? Podziel się wrażeniami!