Zapisz
Zbiory na skalę europejską

Fenomenalne muzeum - 4 piętra secesji w tym 2 pokoje art deco. Największe miasta Europy nie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 22 czerwca 2020
110jow
Odkrywamy Płock.

Sececja! Na zwiedzanie potrzeba 2-4 h. Wspaniałe wnętrza z wyposażeniem z epoki, kolekcja... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 13 lutego 2020
katarzynakJ2593FV
Legionowo, Polska

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Płock to jedno z najstarszych miast Polski, warto je odwiedzić i koniecznie wejść do Muzeum Mazowieckiego przy ulicy Tumskiej 8. Znajdują się tu najwspanialsze w Polsce zbiory secesji. W pięknie odnowionej kamienicy secesyjnej wystawiane są wspaniałe zbiory prezentujące ten styl w sztuce przełomu XIX/XX w.

Dziękujemy, Marek P
Zrecenzowano: 20 marca 2019

Muzeum Mazowieckie w Płocku zawsze mi się wydawało zwykłym regionalnym ośrodkiem muzealnym. Ale sam jako muzealnik odwiedziłem je służbowo w marcu i oszalałem ze szczęścia. Znam Muchę i Mehofera, ale to co zobaczyłem w Płocku to był Secesyjny Raj. Wspaniałe ekspozycje, niesamowite zbiory i przemiła obsługa.
Ogromne brawa dla dyrekcji i pracowników merytorycznych, bo potraficie zaskoczyć i rozkochać w sobie nawet profesjonalistów.
Tak dla równowagi dodam, że ekspozycje oglądali ze mną współpracownicy spoza branży muzealnej i również byli zachwyceni Muzeum.
Miejsce nr 1 do odwiedzenia w Płocku. Bez tego miejsca wizyta w tym mieście jest bez sensu.
Wystawa 10 wieków Płocka również zachwyca i uczy.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
2  Dziękujemy, Michał P
Zrecenzowano: 19 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Wycieczka w sam raz na poznanie historii Płocka. Warto, to pewne urozmaicenie tego ciekawego miasta.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
1  Dziękujemy, danielpA8465DR
Zrecenzowano: 24 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Muzeum jest bardzo duże pełne ciekawych atrakcji. Na pewno wrażenie na kimś zrobi widok z części secesyjnej jak i makieta Płocka na X wiekach. Kto nie był polecam odwiedzić, zwłaszcza, że w czwartki muzeum oferuje darmowy wstęp.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, patrycjav28
Zrecenzowano: 18 listopada 2018

Jestem pod dużym wrażeniem tego muzeum. Jakby czas się zatrzymał ponad 100 lat temu. W pięknie odrestaurowanej kamienicy pokoje umeblowane, tak jakby ktoś w nich mieszkał, np. jadalnia, sypialnia, buduar itp. Bardzo ładnie 2 pokoje w stylu art deco - meble, tkaniny artystyczne itp. Wystawa prac Bruno Schulza.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, Wander14802674659