“Kolacja urodzinowa”
Quale Restaurant — recenzja

Quale Restaurant
Nr 3 wśród 542 Restauracje (Łódź)
Opis: Witamy na profilu wielokrotnie nagradzanej restauracji, stworzonej dla wszystkich tych, którzy cenią sobie jakość i smak. Quale oznacza po łacinie „odczuwalną jakość”, na nią zaś składa się perfekcyjne połączenie wszystkich elementów - elementów tworzących całość zdolną poruszyć wszystkie zmysły. Restauracja została doceniona przez Gault&Millau, jeden z najbardziej znanych przewodników kulinarnych na świecie, który przyznał jej na rok 2018 dwie czapki i nagrodził największą liczbą punktów spośród łódzkich lokali, tym samym uznając za najlepszą restaurację w mieście. Quale znalazła ponadto uznanie w oczach twórców World Luxury Restaurant Awards. wyróżniono ją Grand Award przewodnika 100Best Restaurant in Poland, a podczas Łódzkich Nagród Kulinarnych 2016 nagrodzono za unikalne wnętrza. Restauracja zebrała także kilka wyróżnień podczas ostatnich edycji Restaurant Week, czyli Festiwalu Najlepszych Restauracji.
Zrecenzowano 30 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Jestem zachwycona tym miejscem. Jeszcze nigdy nie czułam się tak dopieszczona kulinarnie jak tam. Zresztą obsługa również godna zapamiętania, zwłaszcza barman który dobierał dla nas wina i snuł romantyczne historie na ich temat. Ceny niestety wysokie ale naprawdę warto zainwestować w takie wyjście.

1  Dziękujemy, Departure269620

Zrecenzowano 18 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Warto odnaleźć to kameralne i eleganckie miejsce. Przemiła i troskliwa obsługa rozluźnia z wyczuciem atmosferę. Z dużym profesjonalizmem i wiedzą opisuje smaki potraw i alkoholi dobranych do dań. Można dzięki temu odkryć smaki i zapachy, na które nigdy wcześniej nie zwracało się uwagi. Bardzo ciekawe kompozycje dań. Trudno było dokonać wyboru. Na kolana powalił Tatar z sarny ze słonecznikiem i Ośmiornica z cieciorką. Bardzo wyraziste smaki cieciorki i kopru włoskiego, a duże macki ośmiornicy po prostu rozpływały się w ustach. Kuchnia dba o każdy szczegół, smakowy, jak i wizualny na talerzu. Przepyszne doświadczenie! Polecam!

2  Dziękujemy, ElizaSokolowska
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: 482dariuszs, Właściciel, Quale RestaurantOdpowiedź udzielona 5 tygodnie(-i) temu

Szanowna Pani,

cieszymy się, że potrawy z najnowszej odsłony karty menu skomponowanej przez Pawła Pyrę, szefa kuchni Quale, spełniły Pani oczekiwania. Za punkt honoru stawiamy sobie zawsze to, aby każdy Gość czuł się u nas i swobodnie, i że pozwolimy sobie na taką poufałość - dopieszczony, a obsługa, o której Pani wspomniała, to również nasze oczko w głowie, zatem dzięki, że i na to zwróciła Pani uwagę.
Pozostaje nam podziękować za wizytę i zaprosić ponownie, bo w zanadrzu mamy jeszcze nie jedną niespodziankę...

Zrecenzowano 14 maja 2019

Szybka obsługa kelnerska.
Możliwość zmian w proponowanych potrawach z uwagi na alergie pokarmowe.
Lokal nie jest duży co pozwoliło na dobry kontakt z kelnerem i szybką obsługę.
Polecam zestwa degustacyjny - wybraliśmy 6-daniowy zestaw. Każde danie było omówione przez kelnera. Polecam takie rozwiązanie na specjalne okazje.

Termin wizyty: kwiecień 2019
1  Dziękujemy, Michał K

Szanowny Panie,

dziękujemy za wizytę, a i za zwrócenie uwagi innym Gościom na możliwość zmian w potrawach podyktowanych alergiami. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy Gość miał szansę czerpać z doświadczania Quale maksimum przyjemności.
PS Naszym zdaniem menu degustacyjne to także najlepszy sposób, aby w pełni zapoznać się z tym, co oferuje restauracja, bo jak się zapoznawać to w pełni, bez półśrodków :)

Zrecenzowano 8 maja 2019

Bardzo dobra restauracja. Obsługa bardzo miła a co najważniejsze kompetentna. Wybór dań i win praktycznie dla każdego!

Termin wizyty: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Higwayman

Szanowny Panie,

dziękujemy za pozytywną opinię. Bardzo nam zależy zawsze na tym, aby także pod względem odpowiedniego doboru win nasza restauracja spełniała oczekiwania każdego gościa, cieszymy się więc, że i na ten aspekt doświadczenia Quale zechciał Pan zwrócić uwagę.
Do zobaczenia ponownie!

Zrecenzowano 5 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Wizyta w Quale Restaurant odbyła się przy okazji kwietniowej edycji Restaurant Week.

Nie ukrywam że restauracja zaoferowała jedne z ciekawszych zestawów festiwalowych.

Wystrój lokalu daje poczucie że znaleźliśmy się w środku książki Wielki Gatsby - Fitzgeralda.
Klasyczne wnętrze, piękna sztukateria na suficie, ściana luster która powiększa pomieszczenie i nadaje charakteru.

Obsługa bardzo sympatyczna, niezwykle kulturalna i nienarzucająca się.
Widać, że mają solidne przeszkolenie odnośnie dań i alkoholi które serwują. Opowiadają o daniach - z dbałością o każdy szczegół.

Nie ukrywam że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie, amouse bushe - chleb własnego wypieku z czterema rodzajami maseł smakowych.
Bardzo proste jedzenie, ale wspaniałe ze względu na jakość produktów.

W oby dwóch zestawach - pierwszym daniem był krem dyniowy z marynowaną dynią oraz tapioką. Obawiałam się tego dania, ze względu na subiektywne podejście do dyni - natomiast bardzo się myliłam. Idealny balans w postaci pikanterii, kwasowości ze słodyczą dyni. Element marynowanej dyni wraz z tapioką był dopełnieniem zabawy strukturami w daniu. Dodatkowo, o ile dobrze pamietam olej ziołowy nadawał świeżości.

Jako danie główne zaserwowano mi Łososia/ rissotto z gorgonzolą i brokuł.
Bardzo estetycznie podane danie, idealny balans składników. Łosoś z idealnie wypieczoną skórką, brokuły oraz szparagi al dente.
Mam mieszane uczucia odnośnie rissotto - za mało odparowane wino i zbyt al dente ryż - przez które rissotto straciło w pewien sposób swoją kremowość.
Najwspanialszym elementem dania to nie wątpliwe sos z pieczonego kalafiora i łosoś.

Danie główne mojego partnera - Schab / espuma grzybowa / brokuł / kluska z chorizo i wędzonym twarogiem. Pięknie wyserwowane danie, idealne kompozycja - różnorodność faktur. Mięso odpowiednio wypieczone.

Deser - Monte, przywodzi na myśl ulubiony deser dzieci. Nie za słodki, w sam raz.

Będąc w Quale, proponuje również zwrócić uwagę na zastawę - to również uczta dla oczu.
Talerze idealnie komponują się z daniami, tworząc dla nich wspaniałe i nienachalne tło.

Polecam Quale na wyjątkowe okazje.

Termin wizyty: kwiecień 2019
1  Dziękujemy, paulina_bartczak

Szanowna Pani Paulino,

czysta przyjemność zapoznać się z opinią tak - że pozwolimy sobie na takie określenie - świadomego w kwestii kulinariów Gościa i proszę nam wierzyć, że nie wspominamy o tym przez kurtuazję. Polecamy się, tak jak Pani wspomniała, na wyjątkowe okazje, ale i zapraszamy na co dzień, bo zapewniamy, że menu festiwalowe to dopiero preludium tego, co Quale ma do zaoferowania.
Szef kuchni Quale skomponował stosunkowo niedawno nowe wiosenne menu, a mając na uwadze smaki, na które zwróciła Pani uwagę podczas ostatniej wizyty, zaryzykujemy stwierdzenie, że i dania z tego właśnie menu przypadną Pani do gustu.
PS Dziękujemy również, że w swojej obszernej recenzji zechciała Pani poświęcić kilka zdań i naszemu chlebowi, bo to drobny co prawda, ale i istotny element naszego kulinarnego entourage.
Zapraszamy ponownie!

Quale Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Łódź, Łódzkie

Byłeś(-aś) w Quale Restaurant? Podziel się wrażeniami!