Muzeum Animacji Se-ma-for - ZAMKNIĘTE

Zrecenzowano: 17 grudnia 2017
79kasia
warszawa
Nietypowe

Temat dość niecodzienny , niemniej jednak miejsce zdecydowanie warte odwiedzin, zwłaszcza z małymi... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 19 kwietnia 2018
Konrad P

Zrecenzowano: 10 stycznia 2018

Atrakcja dla dzieci i dorosłych, piękne wnętrza, super zorientowane i pomocne panie, któ®e pracują w tym muzeum, bardzo polecam!

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2018
Dziękujemy, 219luizah
Zrecenzowano: 17 grudnia 2017

Pomysł rewelacyjny. Eksponaty i przewodnik też. Niestety widać, że muzeum boryka się z problemami finansowymi. Nie rozumiem czemu miasto Łódź nie promuje takiego miejsca- jest to ewidentny bład. Semator to kawał polskiej historii filmu animowanego i mogłaby to być jedna z wspaniałych wizytówek miasta. Muzeum jest w bardzo zniszczonym budynku , nie ma dobrego oznakowani. Widać, że obsługujący go młodzi ludzie to pasjonaci. Szkoda i ogromne niezrozumienie władz miasta.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2017
1  Dziękujemy, 79kasia
Zrecenzowano: 19 listopada 2017

Jestem entuzjastką filmów animowanych a zwiedzenie muzeum studia będącego miejscem narodzin najbardziej znanych polskich animacji miało być pięknym wstępem do zwiedzania Łodzi. Po muzeum Se-ma-foru spodziewałam się pokaźnych ekspozycji, przestrzeni muzealnej zaaranżowanej tematycznie i obszernych informacji na temat twórców oraz ich dzieł. Miałam także nadzieję, że w muzeum będę mogła nabyć jakąś publikację na temat historii samej wytwórni. Niestety, moje oczekiwania nie pokryły się z rzeczywistością. Muzeum przydałby się lepszy wystrój, bogatsza ekspozycja a także szatnia dla gości. Wśród produktów oferowanych w sprzedaży nie znalazłam ani jednego gadżetu z kultowym Misiem Uszatkiem. Kupiłam bilet na zwiedzanie z przewodnikiem i gdyby nie bardzo sympatyczny i kompetentny pan przewodnik Krzysiek, który opowiadał o prezentowanych obiektach, z muzeum wyszłabym mocno zawiedziona.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2017
2  Dziękujemy, Agata P
Zrecenzowano: 9 listopada 2017

Bylismy w miniony weekend rodzinnie, z synem, który bardzo lubi Uszatka, Plastusia i innych... to byl głowny punkt podczas planowanej wizyty w Łodzi... niestety, stał się głównym rozczarowaniem... stare, zakurzone laleczki w kilku pokojach zwykłej willi to zbyt szumna nazwa na muzeum... brak Plastusia, Zaczarowanego Ołowka .... dzieci to muzeum na pewno nie przyciągnie a i dorosli po 10 minutach ( lacznie z wizyta w toalecie ) maja dość... ubogo, malo interesujaco, nudno... nie polecam, bylismy bardzo rozczarowani

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2017
1  Dziękujemy, Natalia B
Zrecenzowano: 23 października 2017

Łódź to miasto filmu, Wyższa Szkoła Filmowa i Telewizyjna na Targowej oraz sztuki animacji. Niezależnie więc, czy odwiedza się Łódź, czy mieszka w tym mieście, na pewno warto zajrzeć do miejsc z filmem związanym.
Ja zwiedzałam Wystawę z przewodnikiem dołączywszy do grupy nastolatków, dzięki czemu obejrzałam realizacje ich krótkich filmów animowanych oraz wspólnie piękny film Danny Boy (dla dwunastolatków jednak zbyt ciężki w odbiorze).
Wystawa, to scenografie z bajek powstałych w Studio Se-Ma-For, bardzo statyczne, jak na współcześnie powstałe muzeum. Co więcej wszystko pod hasłem "nie dotykać". Przydałoby się coś co tchnęłoby w to miejsce życie (lalki, których można dotknąć, postaci z którymi można się sfotografować, krótkie fragmenty animacji). Niestety przewodniczka, która nam towarzyszyła - mimo dużej wiedzy - nie potrafiła stworzyć miłej atmosfery, recytowała fakty i nawet jeśli było wśród nich sporo ciekawostek, to i mnie one umknęły. Miejsce z olbrzymim potencjałem. Mam nadzieję, że inne wrażenia mają osoby (czy dorosłe, czy z dziećmi/młodzieżą), które decydują się skorzystać z warsztatów...
Reasumując: miejsce do odwiedzenia, ale warto z maluchami zobaczyć wpierw kilka bajek, pociągnąć przewodniczkę za język oraz skorzystać z warsztatów, a tedy ocena będzie dużo wyższa

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2017
1  Dziękujemy, PMilka