Łódź

“Najlepsza w sushi, ramen i herbacie”
Zielony Chrzan — recenzja

Zielony Chrzan
Zamów online
Nr 91 wśród 562 Restauracje (Łódź)
Kuchnie: Japońska
Zrecenzowano 13 września 2019 z urządzeń przenośnych

Odwiedzałem i polecałem Zielony Chrzan wiele razy. Sushi wysokiej klasy, najlepsze herbaty, i oczywiście ramen. Zawsze bardzo dobra obsługa i pyszne jedzenie. Na spotkanie biznesowe bardzo atrakcyjne zestawy sushi. Na spotkania prywatne najczęściej zamawiam ramen na miejscu i sushi na wynos. Herbata zielona z pigwą jest dla mnie najlepsza. Polecam. Warto jednak zrobić rezerwację bo zaczyna brakować miejsc.

Dziękujemy, robbinses

Zrecenzowano 18 stycznia 2019

Przepyszne i perfekcyjnie zrobione sushi, świetne krewetki w tempurze i bardzo dobra jaśminowa herbata. Jedzenie w bardzo przystępnej cenie, krótki czas oczekiwania. Zdecydowanie jeszcze tam wrócę :) ! Jedyny minus to małe i średnio zachęcające wnętrze, ale jedzenie to zdecydowanie wynagradza.

Termin wizyty: styczeń 2019
1  Dziękujemy, ZuzannaK356
Zrecenzowano 23 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Wpadliśmy trochę przypadkiem, ponieważ zawsze mieliśmy nie po drodze i jakoś ma sushi muszę mieć smak. A wiadomo,nie jest to tania przyjemność. Ale wkoncu trafiliśmy do zielonego chrzanu popchnieci pozytywnymi opiniami. Udało się zdążyć w porze lunchowej, chociaż stoliki się zaraz po naszym przyjściu zapewniły. Zamówiliśmy zupę miso i sushi. Po 3 sztuki, po 3 rodzaje. Kelnerka bardzo miła, jedzenie dobre,porcję pożywne. Wyszliśmy zadowoleni. Warto wpaść na większą ucztę

Termin wizyty: listopad 2018
1  Dziękujemy, kiluk2019
Zrecenzowano 4 lutego 2018

Ta recenzja mogła zatrzymać się na solidnych trzech gwiazdkach: ryż w rolkach zbyt miękki i niedoprawiony, ale dużo ryby, ładne wnętrzne knajpy i uśmiechnięty od ucha do ucha sushi master. Wtedy do akcji wkroczyła kelnerka, która przestrzeliła dno pływającego okrętu...

W restauracji jestem w porze lunchowej. Pytam jakie są składniki w rolkach pozycji lunchowej za 29 zł (w karcie info "kompozycja dnia"). Kelnerka informuje, iż zwykle podają rybę pieczoną, ale z racji braku ruchu w restauracji mogą przygotować rolki z dowolną rybą. Proszę o surowego łososia w każdej z trzech rolek (futo + dwa hoso), oraz awokado i koniecznie wszystkie bez ogórka. I teraz uwaga, pierwsza czerwona lampka. Słyszę, że bez ogórka nie da rady. Grzecznie pytam dlaczego. "Rolka złamie się". Oczy robię wielkie jak postać z kreskówki z mangi. Daję do zrozumienia Pani, iż chyba nie wie o czym mówi. Kelnerka przyjmuje zamówienie niechętnie. Po kilku chwilach wjeżdża zupa miso. Zjadam - jest ok. Po chwili na stół wchodzi sushi. Druga czerwona lampka. Jedna z rolek ma w sobie tylko awokado, bez łososia. Dodatkowo na talerzu pokrojone, zmieszane z ogórkiem awokado. Pytam dlaczego rolka nie jest taka jaką chciałem. "Takie Pan zamówił". Noo nie, nie takie zamówiłem. W kontrze słyszę, i to hit nad hity, iż awokado zostało podane specjalnie dla mnie, i to awakodo - dokładny cytat - "jest proszę Pana bardzo drogie". Zatkało mnie...

Nie jestem z Łodzi, restaurację wybrałem na "chybił trafił", więc małe są szanse, abym tu więcej zajrzał, ale poinformowałem swoich łódzkich znajomych, aby dwa razy zastanowili się nad wyborem tego miejsca na obiad lub kolację. Drogi właścicielu/kierowniku restauracji, jeśli to czytasz, to radzę zastanowić się nad dalszym zatrudnieniem dla Pani obsługującej restaurację w dniu 29 stycznia, jeśli obsługa innych gości wygląda tak jak doświadczyłem na własnej skórze.

Pozdrawiam.

Termin wizyty: styczeń 2018
Dziękujemy, Rafał P
Zrecenzowano 31 grudnia 2017 z urządzeń przenośnych

Nie polecam:
1. Rezerwacja składana była kilka godzin przed wizytą a dostałam najgorszy stolik-przy drzwiach wejściowych, pomimo że restauracja była pusta i nie było żadnych innych rezerwacji
2. Wystrój barowy, klimatu brak. Za jasne światło + telewizor i kiepskie zdjęcia na ścianach... zdecydowanie bardziej polecam ascetyczne niemal Ato sushi albo Sendai sushi
3. Nieczytelne menu. Zamówiłam misoshiru i okazało się, że składniki owszem są wymienione po przecinku, ale są do wyboru, o czym nie było informacji a kierując się analogią do miso, gdzie był podobny sposób zapisu myślałam, że zupa zawiera wszystkie wymienione składniki
4. Jeśli chodzi o obsługę... hm... uważam, że Pani miła, ale komentarze powinna zachować dla siebie, bo akurat źle oceniła, że zamawiam głównie z wysp w galeriach handlowych... No cóż ‍♀️

A jeśli chodzi o samo sushi, czyli jeden z istotniejszych czynników to smaczne tylko trochę za duże kawałki i zbyt słabo się trzymające. Wiele z nich się rozpadało. Jeśli chodzi o zamówienia na wynos to mogą być godne polecenia

Termin wizyty: grudzień 2017
Dziękujemy, agnieszkas723

Zielony Chrzan — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Łódź, Łódzkie

Byłeś(-aś) w Zielony Chrzan? Podziel się wrażeniami!