Zrecenzowano: 11 grudnia 2018

Czytałam o hotelu Stare Kino, a gdy byłam w Łodzi, zaszłam tam. Miły pan pokazał mi pokoje. I już wiedziałam: to miejsce, gdzie muszę przenocować, gdy będę ponownie w tym mieście. I tak się stało. W piękny wrześniowy dzień zjawiłam się w Starym Kinie i dostałam pokój (oczywiście po wcześniejszej rezerwacji) ... z Robertem De Niro. Nie przeszkadzało mi nawet to, że nie było windy. Przecież stare kamienice muszą zachować swój klimat. Spędziłam noc z fotosem Roberta De Niro nad łóżkiem. A rano urzekło mnie cudowne światło wpadające przez okno. Byłam nastawiona pozytywnie na wszystko. I tak było: poranna kawa, chłopak z ferajny i gdzieś blisko, ale daleko, Piotrkowska tętniąca życiem. Chcę tam jeszcze wrócić. I wrócę. Może nie do De Niro. Świat filmu to też inne nazwiska...

Termin pobytu: wrzesień 2018
Dziękujemy, BeataB96
Zrecenzowano: 30 listopada 2018

Dla kinomanów pobyt w takim hotelu to prawdziwa gratka. Mnóstwo filmowych gadżetów, każde piętro to inna epoka filmowa, każdy pokój to inny kadr. Apartament z wydzieloną strefą sypialnianą, dzienną i nieźle wyposażonym aneksem kuchennym, przestronna łazienka, smaczne i obfite śniadania, przesympatyczna, bardzo pomocna obsługa. Wielkim atutem hotelu jest położenie - tuż przy Piotrkowskiej, a bardzo cicho, do dworca też niedaleko. Jedyny maleńki minus to konieczność poruszania się po pokoju zlokalizowanym na IV piętrze ze schyloną głową - skosy, acz urokliwe, wymuszają pewną uległość postawy :)

Wskazówka dotycząca pokoi: Brak windy - dotarcie na IV piętro dla osób starszych może być wyzwaniem
Termin pobytu: listopad 2018
  • Typ podróży: Podróż służbowa
Dziękujemy, JoannaEwaD
Zrecenzowano: 21 listopada 2018

Hotel usytuowany bardzo blisko dworca, około 15 minut spacerem, urządzony w klimacie starego kina i filmu. Pokoje bardzo przestronne, dobrze wyposażone, w każdym jest czajnik, herbata, kawa i kubki. Nie słychać odgłosów z pobliskiej ul. Piotrkowskiej. Łóżka wygodne. W hotelu jest bardzo sympatyczna obsługa, śniadania bardzo smaczne i obfite. Niestety hotel nie posiada windy co powoduję pewne utrudnienia.

Wskazówka dotycząca pokoi: Brak windy,
Termin pobytu: listopad 2018
  • Typ podróży: Podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Beata R
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Kinematograf, Kierownik, Hotel Stare Kino - Cinema ResidenceOdpowiedź udzielona 7 grudnia 2018

Szanowna Pani Beato,

Dziękujemy za wybranie naszego filmowego obiektu w trakcie pobytu w Łodzi i podzielenie się z nami Pani opinią. Dziękujemy za docenienie naszej lokalizacji w samym centrum, profesjonalnego i zaangażowanego zespołu, smacznych śniadań oraz nietuzinkowego charakteru i klimatu Starego Kina. Mieścimy się w zabytkowej kamienicy, stąd brak możliwości zamontowania windy, jesteśmy jednak przekonani, że wyjątkowość naszych wnętrz rekompensuje tę drobną niedogodność.
Zapraszamy przy następnym pobycie w Łodzi.

Z filmowymi pozdrowieniami,

Zrecenzowano: 7 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Piękne wnętrza w kinowym klimacie. Gadżety związane z filmem i kinem na każdym kroku. Bardzo dobra kuchnia. Dobre miejsce na odpoczynek po zwiedzaniu Piotrkowskiej. Gorąco polecam wraz z ciekawą ofertą kinową.

Termin pobytu: październik 2018
Typ podróży: Podróż służbowa
Dziękujemy, 904marekg
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Kinematograf, Kierownik, Hotel Stare Kino - Cinema ResidenceOdpowiedź udzielona 3 grudnia 2018

Szanowny Panie Marku,

Dziękujemy za podzielenie się z nami tak wspaniałą opinią. Bardzo nam miło, że docenia Pan nasz filmowy charakter i wystrój, smaczną kuchnię i lokalizację w samym sercu Łodzi.
Mamy nadzieję, że odwiedzi nas Pan ponownie w najbliższym czasie.

Z filmowymi pozdrowieniami,

Zrecenzowano: 1 września 2018

Hotel Stare Kino to miejsce obowiązkowe dla kogoś, kto chce zatrzymać się w Łodzi. Wchodząc do budynku przenosimy się do innego świata - w zależności w jakim pokoju wylądujemy będzie to świat lat 20. w powojennej Polsce, świat szklanych domów Cezarego Baryki czy wylądujemy w pokoju z Nikodemem Dyzmą.

Obsługa bardzo miła, na wyposażeniu pokoju ręczniki, woda, herbata, kawa - czajnik, zastawa stołowa, płyta grzewcza, lodówka, TV. Bardzo ładnie urządzone łazienki. Śniadanie bardzo smaczne, duży wybór.

Również lokalizacja zasługuje na pochwałę, mimo położenia przy ulicy Piotrkowskiej nie czujemy, że jesteśmy w centrum miasta.

Jako minus: brak klimatyzacji :(.

Termin pobytu: lipiec 2018
  • Typ podróży: Podróż służbowa
1  Dziękujemy, Pregola
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Kinematograf, Kierownik, Hotel Stare Kino - Cinema ResidenceOdpowiedź udzielona 3 września 2018

Szanowna Pregolu,

Dziękujemy za podzielenie się z nami wrażeniami po Pani pobycie w Starym Kinie oraz Pani rekomendację. Bardzo nam miło, że uważa nas Pani za punkt obowiązkowy dla osób odwiedzających Łódź. Dziękujemy także za docenienie naszego pełnego pasji zespołu, wyposażenia naszych pokoi i aneksu kuchennego, wystroju naszych wnętrz oraz lokalizacji, która mimo iż znajdujemy się w centrum zapewnia naszym Gościom spokój.
Tworząc Stare Kino adaptowaliśmy zabytkową kamienicę, nie wszystkie zmiany i udogodnienia mogliśmy wprowadzić, klimatyzację posiadają pokoje na ostatnim piętrze, tam gdzie była taka możliwość.
Zapraszamy do ponownych odwiedzin.

z filmowymi pozdrowieniami,