“Obiad”
Hot Spoon — recenzja

Hot Spoon
Nr 22 wśród 542 Restauracje (Łódź)
Kuchnie: Tajska
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 14 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jak zawsze jedzenie super.
Czas oczekiwania na dania ok 30 min co na wolny dzień jest akceptowalne.
Kelnerzy mili i profesjonalni.
Ceny wysokie ale warto

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, jaroslawd807

Zrecenzowano 7 kwietnia 2019

Pomyślcie, jaka w Łodzi może spotkać was tragedia. Byliście kiedyś, najedliście się smakowicie w pewnym miejscu, jedziecie znów, pół dnia odrestaurowujecie kamienice na Piotrkowskiej, bo przecież jak Karol nie ma nic, Max nie ma nic, Moryc też nie ma nic, to akurat we trzej na tyle nie mają nic, że nic na tej Piotrkowskiej nie zdziałają. Mogą co najwyżej wybudować fabrykę, ale jak wiemy z książki czy filmu i tak wszystko się spaliło, więc po Piotrkowskiej jeszcze czeka was odbudowywanie Manufaktury, a gdy wreszcie idziecie się najeść do zaznajomionej wcześniej świetnej restauracji, okazuje się, że już jej tam nie ma. Pozostaje więc wybór czegoś z tego, co na tym miejscy zostało i wasz wybór może paść na pikantną tajską łyżeczkę.
W "Hot Spoon" restauracja tajska można sobie klimatycznie siąść wśród jakichś rzeźb z dalszego wschodu, pod jakimiś malunkami na ścianach również z tego dalszego wschodu, a następnie zagłębić się w niezbyt obszernej karcie. Jest tu jednak to i owo do wybrania, więc raczej nikt specjalnie głodny wyjść nie powinien, a jeśli najedzona wyjdzie 9-latka można uznać, że jeśli wy się nie najecie, to najzwyczajniej w świecie się czepiacie.
Godne polecenia są szaszłyki z kurczaka w liczbie sztuk 4, które akurat dla dziecka podane w sosie zależnym od upodobań może wśród różnorako przyprawionych dań okazać się trafnym wyborem. Nie wiadomo bowiem, czy smakowałoby jej bowiem jakieś to makaronowe patataj z makaronem zasmażanym czy też podduszanym, bo cebula tu jest!!!, jednakowoż całkiem zmyślnie się na podniebieniu rozsmarowującym, czy też kurczak z woka w sosie słodko-kwaśnym, bo pomimo zafascynowania w ostatnim czasie sosem słodko-kwaśnym kurczak z woka jest co nieco twardawy zamiast miękko rozpływający się w ustach. Nie wiem, nie znam się na kuchni tajskiej, pierwszy raz degustowałem, ale może to taka uroda kurczaka z woka po tajsku, że nie jest jak to przeważnie w kuchni chińskiej bardziej miękki i w bardziej zawiesistym sosie. Dobre to wszystko, wszyscy się najedli, choć jakoś z drugiej strony niczego nie urwało ani żołądków i podniebień nie porwało. Ale!... Ale! - zaznaczam, mogę się nie znać, bo zajęliśmy ostatni wolny stolik, więc należałoby przypuszczać, że karmią tam dobrze i lud sobie chwali tak licznie tam zachodząc.
Jednakowoż cena 120 zeta za to jadło mogłaby być nieco bardziej przystępna, bo w knajpie obok, której już niestety właśnie nie ma, a która przeniosła się w inną lokalizację, jak się okazuje, najadaliśmy się bardziej, smaczniej i za bardziej korzystną cenę. Ale cóż.
Dla kogoś, kto miałby tam zawitać z maluchem, mają też kredki i obrazki do kolorowania, ale na wniosek nieco starszej latorośli, która już z kolorowanek chyba wyrosła, mają rozpatrzyć wniosek dostarczania dzieciatym gościom kartek w kratkę i długopisów, żeby w okręty nie trzeba było grać na restauracyjnych serwetkach. Smacznego.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, Tata P
Zrecenzowano 19 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Chodzimy tam bardzo często odkąd jest otwarta restauracja. Jedzenie zawsze takie samo czyli wyśmienite. Obsługa przemiła. Najlepsza tajska restauracja w Łodzi. Nigdy nie miałem tam sytuacji, żeby jedzenie było niedobre a obsługa niemiła, a chodzimy już tam od 2014 roku.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, olek1798
Zrecenzowano 14 marca 2019

Smacznie, ostro, miła atmosfera!
Dania zarówno dla smakoszy ostrej kuchni i łagodnej.

Do odstępnego razu :)

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, tomasz w
Zrecenzowano 20 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Kolejne miejsce w Manufakturze, gdzie spełniły się nasze oczekiwania i zaspokoilismy swoje głodne brzuszki.
Zupka Tom Kah Kai była przepyszna, mężowi mniej smakowała seczuanska. Na drugie salatka z krewetkami i mango-Rewelacja, A Pad thai z kaczką Bomba. Fajnie , że sympatyczna kelnerka potrafiła doradzić i ustalić z nami poziom ostrości dań. Były w punkt, a nie wszędzie można się w tym temacie dogadać. Lemoniada mango-marakuja potwierdziła nam dodatkowo, że to bardzo dobra tajska restauracja.
Dziękujemy

Termin wizyty: luty 2019
1  Dziękujemy, 104edytar

Hot Spoon — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Hot Spoon? Podziel się wrażeniami!