Łódź

“Niedzielny obiad ”
Restauracja Lavash — recenzja

Restauracja Lavash
Zamów online
Nr 164 wśród 562 Restauracje (Łódź)
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Miło zaskoczyła mnie ilość gości w Lavashu w Manufakturze, kelnerzy sprawnie uwijali się z pracą. Nam trafiła się kelnerka - które nie omieszkała skomentować braków w restauracji, nie do końca podobał mi się sposób w jaki poinformowała mnie o nieobecności herbaty zielonej...
Przy płaceniu rachunku, kelnerka prosiła o informacje jaka kwota wyszła na rachunku, niestety nie zaproponowała wydrukowania potwierdzenia.
Ale teraz przejdźmy do jedzenia - najważniejszej części recenzji. Dania były dla 5 osób.
1) Przystawka - Tabbule bardzo dobre, natomiast mogło by być więcej kolendry niż pietruszki.
Przepyszne pasty ormiańskie, blińczyki z mięsem - takie o to naleśniki z mięsem.
2) Dania główne - 3 khinkali z mięsem ( pyszne, esencjonalne, maślane - jedynie ogonek zbyt twardy), niestety khinkali wegetariańskie - nie były najpyszniejsze, strasznie suche, nie doprawiony farsz...

Jeśli chodzi o estetykę podawania potraw - niestety Lavash próbuje serwować dania w nowoczesny sposób, proponowałabym zostać jednak przy starym dobrym stylu Lavasha z Piotrkowskiej.

Muszę przyznać że wystrój zachwyca, uwielbiam stoły, piękne grafiki na ścianie.

Jak Lavash tylko na Piotrkowskiej.

Dziękujemy, paulina_bartczak

Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Niedzielna popołudniowa wizyta. Poprzednio było ok. Cześć dań było ok. Smokowało kaukasko. Niestety moje dania słabiutkue. Zamówiłem chłodnik gruziński. Ani zimny ani gęsty. Co najgorsze tak jak sprawnie zjadłem tak szybko za mnie wyleciało . Na drugie zamówiłem nowość z jabkami i chyba śliwkami. Okazało się, że o podobnej nazwie jest potrawa - w innej części karty i panienka kelnerka przyniosła właśnie to. Były to grilowane żeberka które głównie składały się z kości i tłuszczu. Smak jak wieprzowina z grila do tego jako gruzińska sałatka zn. Kałkazu był mix sałat z lidlowej torebki. Żenada. Jedyne co u mnie było dobre to estragonowy napój. Szkoda. Chyba więcej nie będę w Lavashu

2  Dziękujemy, kacper_plaza
Zrecenzowano 11 sierpnia 2019

Miało być szybko i było! Sałatka z bakłażana daleko odbiegała od moich oczekiwań, lecz nie byłem zawiedziony. Ponadto niezły barszcz po ormiańsku, choć trochę rozgotowany.

Dziękujemy, leszeks101
Zrecenzowano 8 sierpnia 2019

Jedzenie smaczne, obsługa profesjonalna, jednak czegoś brakowało. Miałem poczucie, że jedzenie jest zbyt ekskluzywnie podane. W tej cenie oczekiwałbym większych porcji, chociaż niewątpliwie zachęcam do odwiedzin.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Bartosz999
Zrecenzowano 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Stosunek ceny do jakości - bardzo słaby. Wszystko zostało całkiem ładnie podane, ale nie szedł za tym smak.
Jeśli chodzi o przystawki to mało w nich przypraw, takich jak kolendra, czy choć ozdoby z pestek granatu. Pasty i blinczyki za mało doprawione, jakby brakowało w nich pomysłu. Hummus w Gruzji? Jakoś nie pasuje..a gdzie się podziało pchali czy inne charakterystyczne propozycje?
Kolejny klasyk na minus to chaczapuri adżaruli. Ciasto zdecydowanie za grube, a przez to na ser i jajko nie zostało dużo miejsca. Nie zauważyłam masła, które miałoby się roztopić po wyjęciu z pieca.
Szczerze mówiąc to lepiej na kuchnię gruzińską pojechać do pobliskiego Kutna. Mała restauracja "Życie Gruzji" serwuje znacznie lepsze dania w super cenach.

Dziękujemy, NonStopHungry

Restauracja Lavash — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Lavash? Podziel się wrażeniami!