“Nieprofesjonalna obsługa”
Restauracja Agrafka — recenzja

Restauracja Agrafka
Nr 253 wśród 562 Restauracje (Łódź)
Zrecenzowano 9 września 2019

Niestety wczorajsza wizyta w restauracji była ogromnym rozczarowaniem. Miałam gości spoza Łodzi i było mi wstyd, że zaproponowałam im obiad w Agrafce.

Najpierw kelner przyjął zamówienie tylko ode mnie, mimo, że przy stoliku siedziało 7 osób - złożyłam swoje zamówienie, podziękowałam a on odszedł, nie pytając się czy dla innych osób będzie coś jeszcze. Kolega musiał po niego pójść i poprosić, żeby podszedł jeszcze raz. Po kilku minutach podano nam kawy w 3 różnych filiżankach. Jedna z nich nie wyglądała zupełnie jak zamówione cappucciono, a jak mleko z wodą. Kelner powiedział, że to dlatego, że inna filiżanka i odszedł. Koleżanka zwróciła się do kolejnej osoby z prośbą o podanie nowej kawy, kelnerka zaproponowała, że sama spróbuje i oceni czy to jest cappuccino czy nie.

Przy podawaniu dań obsługa kolejny raz wykazała się brakiem profesjonalzimu. Najpierw ja dostałam burgera, kolejne dania pojawiły się kilkanaście minut później. Dwa burgery bez frytek, mimo że je zamawialiśmy. Po pytaniu czy, skoro zaszło nieporozumienie, możemy je domówić, kelnerka powiedziała, że tak oczywiście, po czym dodała, że akurat się skończyły. Podczas składania zamówienia nie dostaliśmy informacji o ich braku.

Poprosiliśmy o rozmowę z managerem, który był niedostępny. Podeszła do nas inna osoba z obsługi, przeprosiła za sytuację, tłumacząc się tym, że są to nowi pracownicy i ich nie dopilnowała. Na sali było może kilkunastu gości, więc nie powinno być problemu z nadmiarem pracy i brakiem czasu. Zaproponowano nam rabat oraz darmowe napoje. Pani powiedziała, ze doniesie też frytki, bo "już są". Były to frytki z mrożonki, zupełnie inne niż podane z pierwszym daniem. Później widzieliśmy jedną osobę z kuchni, która przyniosła kilka toreb mrożonych frytek. Kelnerka, która przyniosła frytki podała je osobie osobie, która już je miała na talerzu.

Na koniec pani przekazała obsługę naszej grupy kolejnej kelnerce, mówiąć, że jest to "bardzo dobra kelnerka". Okazała się nią być pani, która chciała próbować kawę. Poprosiliśmy o rachunek. Nie padło pytanie czy chcemy płacić razem, osobno, kartą czy gotówką.

Wisienką na torcie był kelner, który przyjmował od nas zamówienie - siedział przy stoliku obok z koleżanką. Wyglądało to na miłe, prywatne spotkanie.

Mimo rabatu i przeprosin niesmak pozostał, restauracji więcej nie odwiedzimy, a kelnerzy są idealnym przykładem jak nie powinna zachowywać się obsługa.

Dziękujemy, Kasia K

Zrecenzowano 2 września 2019

Ciekawe odkrycie. Dobre jedzenie (pizza, makarony, sałatki), niskie ceny, super obsługa! Lokal z klasą na deptaku. Aha: dobre drinki!

Dziękujemy, Ja N
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019

jak zawsze świetna pizza, dobre wino, przytulny ogródek. Do tego bardzo miła i profesjonalna obsługa (zawsze uśmiechnięta i pomocna Pani Kinga :) )

Dziękujemy, Barbara K
Zrecenzowano 21 lipca 2019

Obsługa miła i pomocna. Jedzenie dobre, szczególnie zupa krem z pomidorów - na piątkę. Makarony smaczne.
Dopiero po wizycie przeczytałam komentarze dot. zachowania w sprawie wampiriady i współpracy z dostawcami, mam nadzieję, że to były wpadki i zostaną naprawione.

Dziękujemy, Agnieszka S
Zrecenzowano 23 czerwca 2019

Oddałem krew na wampiradzie za co otrzymałem kupony rabatowe, między innymi do agrafki -20% na cały rachunek z wyłączeniem alkoholi. Niestety dnia 23 czerwca między 17 a 18 spotkała nas niemiła niespodzianka. Na rachunku -20% został naliczony tylko na jedna kawę. Po reklamacji rachunku osoba obsługująca stwierdziła że "nie wyglądamy na studentów i rabat nam się nie należy ". Nigdy więcej nie odwiedzę tego lokalu za tak lekceważący, nonszalancki stosunek do klienta. Kupony rabatowe przysługują osobom które oddały krew, status studenta nie ma wpływu na ważność kuponu. Widocznie lokal agrafka nie dorósł do partnerstwa w tak fajnej inicjatywie jaka jest Wampiriada. Ponadto, to przykre, że osobom które honorowo, bezpłatnie dzielą się krwią z potrzebującymi, robi się takie problemy przy realizacji kuponu... Nie bardzo również mogę zrozumieć tak krótkowzroczne podejście do prowadzenia biznesu... Fakt, to tylko kilka złotych ale ja już przenigdy nie wydam w tym lokalu nawet złotówki... A wiec klient na całe życie został stracony. Ponadto, jeśli opowiem tą historię 10 znajomym, być może 5 przekonam aby nigdy nie odwiedzili tego lokalu a jeden lub dwóch przekaże tą opinie dalej swoim znajomym... Czy te pare zł jest tego warte? Ja już znam odpowiedz...

Dziękujemy, Hubert8800

Restauracja Agrafka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Łódź, Łódzkie

Byłeś(-aś) w Restauracja Agrafka? Podziel się wrażeniami!