“Jedzenie +, obsługa -”

Restauracja Fatamorgana
Nr 67 wśród 562 Restauracje (Łódź)
Zrecenzowano 13 września 2019

Byliśmy w ramach Fine Dining Week. Jedzenie było dobre - nie wybitne, ale naprawdę przyzwoite i pięknie podane, choć jeleń nieco przesuszony. Najbardziej smakował nam deser. Bardzo długo trzeba było czekać. Mam spore zastrzeżenia do obsługi - kiedy nie zajmie się klienta jedzeniem, a przerwy między daniami sięgały nawet 40 minut - to się rozgląda po lokalu i za dużo zobaczy;) Nas, na szczęście, obsługiwał kelner, który słabo znał kartę i był marnie wyszkolony, ale przynajmniej sympatyczny. Mieliśmy jednak nieprzyjemność obserwować pracę i odnoszenie się do gości młodej kelnerki. To lokal z ambicjami, powinien stanowczo zainwestować w obsługę. Zwróciłam uwagę na sąsiedni stół - przez ponad półtorej godziny nie zostały sprzątnięte okruszki po poprzednich gościach i pozostał brudny, nawet kiedy usiedli przy nim następni. Nasz też nie był całkiem czysty. Na pewno nigdy więcej nie wrócę. Szkoda, bo miejsce klimatyczne, ma szansę być łódzkim Place du Tertre.

1  Dziękujemy, miramakota

Zrecenzowano 4 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wraz z przyjaciółką odwiedziłyśmy to miejsce. Zamówiłyśmy krewetki, dania główne i desery. Obsługa miła, natomiast nie poinformowała, że na krewetki poczekamy 20 minut, a na dania główne ponad godzinę. Deser znakomity!

Dziękujemy, Kinoszka
Zrecenzowano 17 lipca 2019

Bardzo lubimy to miejsce. Pierwszy raz byliśmy na Restaurant weeku gdzie serwowane były cepeliny. To było niebo w gębie! Do tego przemiła atmosfera w restauracji (wtedy trafiliśmy na atak śmiechu załogi). Od tamtej pory jak pojawiają się festiwale lub jakieś kulinarne wydarzenia, zawsze w ciemno robimy rezerwację. Walentynkowe ptysie były boskie, menu na dzień mamy tez fantastyczne! Karta krótka, ale o to chodzi! Do tego świetna lokalizacja. Żałuję, że nie pracuję gdzieś bliżej, bo była bym stałym bywalcem w porze lunchu.

Dziękujemy, magdalenamarosek
Zrecenzowano 14 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Danie główne zimne, bardzo długi czas oczekiwania, zamówiony aperol jedynie kolorem wyglądał tak jak powinien - w smaku zakolorowana woda.
Obsługa ciężka w rozmowie, wykazuje małą interakcje. Cena nieadekwatna do jakości, a szkoda bo miejsce ma bardzo fajny klimat.
Jedyny plus, obsługa bez problemu zabrała „aperol” i nie doliczyła go do rachunku.

2  Dziękujemy, 445sebastianm
Zrecenzowano 27 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja położona we wspaniałym miejscu. Po tym jak Księży Młyn został odnowiony aż prosi się żeby tu zawitać po/przed spacerem. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz restauracji jest bardzo przyjemnie. Zewnętrzne stoliki mogłyby mieć opcje parasoli lub inne rozwiązanie chroniące przed deszczem.

Potraw w menu nie jest dużo jednak nie mogę napisać, że nie ma wyboru.
Jedzenie bardzo estetycznie przygotowane i co ważniejsze bardzo smaczne.
Racuch/rabarbar/truskawka wystarczający by poczuć smak, który zaskakuje lekko kwaskowa nutą i nie jest zbyt tłusty. Porcja odpowiedniej wielkości.

Dorada/szparagi/grzanka/pomidor. Potrawa w smaku bardzo dobra, pięknie dobrane składniki jednak ryba troszkę zbyt przesuszona, tost (z chleba tostowego) niejadalny, służy raczej jako ozdobą.

W zachowaniu kelnerów brakuje odrobinę odbycia i doświadczenia. Są bardzo mili jednak na klasyczne pytanie o to czy smakowało w przypadku informacji od klienta, że coś było nie tak (podana kawa była zimna) uśmiechał się tylko z zakłopotaniem i odszedł bez komentarza.

Dziękujemy, 617maciejs

Restauracja Fatamorgana — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Łódź, Łódzkie

Byłeś(-aś) w Restauracja Fatamorgana? Podziel się wrażeniami!