Muzeum im. G.J. Osiakowskich
Otwarte dzisiaj: Zamknięte
Tunel czasowy - największa atrakcja Kalisza

Muzeum położone tuż nieopodal katedry. Jest największą (piszę to zupełnie bez cienia przesady... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
kaveri79
Warszawa, Polska
Muzeum Osiakowskich

Rewelacyjne miejsce w sercu Kalisza ukazujące życie kaliszan poprzez przedmioty użytkowe od czasów... Przeczytaj więcej

240aleksandrap
Kalisz, Polska

Zrecenzowano: 1 września 2019

Niewiele już takich muzeów jak to, jest po prostu prawdziwe. Jako dziecko tak właśnie wyobrażałem sobie muzeum, mnóstwo eksponatów z różnych dziedzin naszego życia i to wszystko w surowych warunkach.
Dla dzieci mnóstwo przedmiotów, które prawdopodobnie zobaczą pierwszy raz, z kolei dla dorosłych to zdecydowanie powrót do czasów dzieciństwa.
Muzeum to jest na tyle magiczne,że można chodzić po nim w kółko i ciągle znajdować nowe przedmioty, których zastosowania po prostu nie można sobie dziś wyobrazić.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, rochasso
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

Chcieliśmy tylko schować się do brany bo było urwanie chmury. Niesamowicie sympatyczny właściciel zaprosił nas na podróż w czasie po przeróżnych rzeczach i przedmiotach, które są do obejrzenia/dotknięcia w muzeum. Bardzo ciekawa lekcja historii dla każdego :) polecam w wolnej chwili zajrzeć :)

Dziękujemy, Marcelina M
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo interesujące miejsce, weszliśmy tam przypadkiem błąkając się po okolicach centrum Kalisza.
Ciekawa historia zawarta w przeróżnych przedmiotach kiedyś codziennego użytku! Każdy znajdzie przynajmniej 3 rzeczy, które go zainteresują i przez pół godziny rozmowy z właścicielem (swoją droga człowiek o nieprzeciętnej wiedzy i temperamencie) nie odgadną do czego ów przedmioty były wykorzystywane. Zdecydowanie polecam!

Dziękujemy, henryko1404
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Mieszkałam w Kaliszu, urodziłam się tutaj, ale ze względu na obowiązki nigdy nie miałam czasu zajrzeć w to miejsce, a szkoda. Pan prowadzący to muzeum ma ogromną wiedzę i ogromne serce względem tego co robi. Uwielbiam takie miejsca i nie spodziewałam się, że to muzeum wywoła we mnie tyle emocji. Co tu dużo mówić - na pewno tam jeszcze wrócę :)

Dziękujemy, paulinavioleta
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Mueum Osiakowskich w Kaliszu zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Ukryte w piwnicach starej kamienicy przyciąga swoim magicznym klimatem. Obowiązkowy punkt na planie zwiedzania Kalisza i okolic. Polecam!

1  Dziękujemy, TadekM123