Muzeum im. G.J. Osiakowskich
Zapisz
Niesamowity zapach dawnego Kalisza

Przeciekawe miejsce. Zaskakujące. Trzeba tu być i to poczuć. Ogrom przedmiotów codziennego użytku... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
428maciejp
Warszawa, Polska
Wspaniałe miejsce

W Muzeum byłam już jakiś czas temu i zrobiło na mnie ogromne wrażenie, chętnie tam będę zaglądać... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
234and_elikaw

Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019

Chcieliśmy tylko schować się do brany bo było urwanie chmury. Niesamowicie sympatyczny właściciel zaprosił nas na podróż w czasie po przeróżnych rzeczach i przedmiotach, które są do obejrzenia/dotknięcia w muzeum. Bardzo ciekawa lekcja historii dla każdego :) polecam w wolnej chwili zajrzeć :)

Dziękujemy, Marcelina M
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo interesujące miejsce, weszliśmy tam przypadkiem błąkając się po okolicach centrum Kalisza.
Ciekawa historia zawarta w przeróżnych przedmiotach kiedyś codziennego użytku! Każdy znajdzie przynajmniej 3 rzeczy, które go zainteresują i przez pół godziny rozmowy z właścicielem (swoją droga człowiek o nieprzeciętnej wiedzy i temperamencie) nie odgadną do czego ów przedmioty były wykorzystywane. Zdecydowanie polecam!

Dziękujemy, henryko1404
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Mieszkałam w Kaliszu, urodziłam się tutaj, ale ze względu na obowiązki nigdy nie miałam czasu zajrzeć w to miejsce, a szkoda. Pan prowadzący to muzeum ma ogromną wiedzę i ogromne serce względem tego co robi. Uwielbiam takie miejsca i nie spodziewałam się, że to muzeum wywoła we mnie tyle emocji. Co tu dużo mówić - na pewno tam jeszcze wrócę :)

Dziękujemy, paulinavioleta
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Mueum Osiakowskich w Kaliszu zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Ukryte w piwnicach starej kamienicy przyciąga swoim magicznym klimatem. Obowiązkowy punkt na planie zwiedzania Kalisza i okolic. Polecam!

1  Dziękujemy, TadekM123
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Dzień dobry, od dziecka lubiłem zbierać różności. Właściciel i kustosz w jednej osobie miał ten wyjątkowy pomysł aby nadać kształt sens i cel swojej kolekcji. Brawo za pomysł odwagę i konsekwencję. Posłużę się porównaniem: analiza świetlnego spektrum ogona komety może nam powiedzieć więcej o jej wewnętrznym składzie niż żmudne badania na jej powierzchni. Tak samo pieczołowicie zebrane przedmioty pozostałe po poprzednich mieszkańcach Kalisza mogą nam powiedzieć więcej o ich historii i codziennym życiu. P. S. Trójce naszych dzieci bardzo się podobało:) A my dziękujemy za miłą rozmowę. Powodzenia

Dziękujemy, Miłosz W