Kalisz
Muzeum im. G.J. Osiakowskich
Tunel czasowy - największa atrakcja Kalisza

Muzeum położone tuż nieopodal katedry. Jest największą (piszę to zupełnie bez cienia przesady... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 4 dni temu
kaveri79
Warszawa, Polska
Muzeum Osiakowskich

Rewelacyjne miejsce w sercu Kalisza ukazujące życie kaliszan poprzez przedmioty użytkowe od czasów... Przeczytaj więcej

240aleksandrap
Kalisz, Polska

Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Mueum Osiakowskich w Kaliszu zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Ukryte w piwnicach starej kamienicy przyciąga swoim magicznym klimatem. Obowiązkowy punkt na planie zwiedzania Kalisza i okolic. Polecam!

1  Dziękujemy, TadekM123
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Dzień dobry, od dziecka lubiłem zbierać różności. Właściciel i kustosz w jednej osobie miał ten wyjątkowy pomysł aby nadać kształt sens i cel swojej kolekcji. Brawo za pomysł odwagę i konsekwencję. Posłużę się porównaniem: analiza świetlnego spektrum ogona komety może nam powiedzieć więcej o jej wewnętrznym składzie niż żmudne badania na jej powierzchni. Tak samo pieczołowicie zebrane przedmioty pozostałe po poprzednich mieszkańcach Kalisza mogą nam powiedzieć więcej o ich historii i codziennym życiu. P. S. Trójce naszych dzieci bardzo się podobało:) A my dziękujemy za miłą rozmowę. Powodzenia

Dziękujemy, Miłosz W
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Najpewniej najlepszy zbiór starych eksponatów w mieście, który opowiada historię na sto różnych sposobów. Każdy znajdzie dla siebie jakiś magiczny zakamarek.

Dziękujemy, Maciej K
Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Ciekawa kolekcja historii miasta Kalisza i nie tylko. Każde pomieszczenie opowiada inną, na swój sposób ciekawą historię, przy czym eksponaty są na wyciągnięcie ręki (dosłownie)

Dziękujemy, Mkabewe
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Zastanawia mnie kto dodał te wcześniejsze opinie :-(
Bo chyba nie osoby które tam były.Zdecydowanie nie:-(

3  Dziękujemy, katarzynamacniak1234