“PRL pełną gębą”

Winiarnia i Gospoda Nad jeziorem
Nr 2 wśród 8 Restauracje (Józefów)
Kuchnie: Europejska, Polska, Grill, Winiarnia
Zrecenzowano 14 marca 2018

Widok z tarasu ładny nawet bardzo i to tyle z plusów
Budynek i taras zaniedbany, szczerbione talerze z letnimi daniami przeciętnej jakości i smaku. Obsługa niewidoczna ( nie interesuje sie ) puste kieliszki od wina stały 30 min
załoga nie zorientowana w karcie menu i składnikach a styl obsługi rodem z lat PRL.

Nie Polecam.

Termin wizyty: marzec 2018
Dziękujemy, Adam K

Zrecenzowano 11 marca 2018

Znaleźliśmy się w tym miejscu dzięki nazwie i faktycznie piękny widok na małe jezioro nas zaskoczył. Jedzonko było pyszne (kaczka, stek - mniam). Obsługa bardzo miła, pani manager nad wszystkim czuwa:)
Polecamy, ale pamiętajcie żeby w weekend zrobić rezerwację:)

Termin wizyty: marzec 2018
1  Dziękujemy, Halina K
Zrecenzowano 28 lutego 2018 z urządzeń przenośnych

Urocze miejsce, dyskretnie ukryte nad niedużym jeziorkiem. Zachowuje klimat zarówno latem jak i zimą. Pyszne dania serwowane w nie dużych, aczkolwiek sycacych porcjach. Pyszne wino to wisienką na torcie pobytu w tym miejscu. Desery też są warte grzechu

Termin wizyty: luty 2018
1  Dziękujemy, peggiwkuchni
Zrecenzowano 8 października 2017 z urządzeń przenośnych

Spokojne, ciepłe miejsce z bardzo dobrym jedzeniem (polecam dania z kaczki). Restauracja zaskoczyła nas klimatem i miłą domową atmosferą. Doskonale miejsce na romantyczną kolację. I przyjęcie w gronie rodzinny czy przyjaciół. Za oknem piękny widok, w przerwie między posiłkami warto wybrać się na spacer. Sympatyczna obsługa

Termin wizyty: październik 2017
2  Dziękujemy, Tomasz K
Zrecenzowano 2 października 2017

Tytuł to tylko moje luźne skojarzenie.... .
W tamtych latach na Mazurach w wielu miejscach tak wyobrażano sobie nową gastronomię dla turysty, niekoniecznie wyrobionego kulinarnie.
Wiem, że brzmi to pretensjonalnie ale do rzeczy.

Wcale nie tak prosto tu dotrzeć. Więc jeśli już ktoś tu "przycumuje" to musi coś wiedzieć o tym miejscu albo zdać się na przewodnika.
Widok może zaskoczyć. Jeziorko, wodne ptactwo a po drugiej stronie pasące się gęsi, jakieś kuce, pies, kaczuchy... .Miło i to tuż pod Warszawą.
Nie oczekiwaliśmy super kuchni ale zawsze jakaś nadzieja w nowym miejscu się tli....

Z polecenia Pani kelnerki zamówiliśmy risotto z borowikami.
Było zupełnie przyzwoite....brawo.
Tylko, że tu zachwyty się kończą.
Pstrąg z grilla nieco przypalony i skórka miejscami zwęglona, chociaż to grill i można takie rzeczy czasem odpuścić. Świadczy to o zbyt intensywnej obróbce cieplej - wynikającej raczej z pośpiechu niż z wymogów sztuki kulinarnej.
O kaczce (udko) moja partnerka nie była w stanie nic dobrego ani złego powiedzieć, była nijaka.....
Swoistym testem jak się okazało jest zamawiana w wielu lokalach lemoniada własnej roboty. Jakość tego prostego napoju może mówić dużo o stosunku do klienta.
I tu gospoda poległa na całej linii.
Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i plasterkiem tejże, w towarzystwie plasterka zielonego ogórasa.
Przyznam, że zaskoczyło to nas a 10 zł. za tę ambrozję powala z nóg i nie mówi nic dobrego o szacunku dla gości.

Wrażenia ogólnie bez tej "lemoniady" mogłyby być w sumie średnie, chociaż poziom cen w stosunku do jakości i ilości porcji jest zdecydowanie za wysoki.

Warto też zadbać o większą czystość i porządek .......
Jeszcze raz podkreślę - miejsce ciekawe i klimatyczne.
Szkoda tylko, że potraktowane przez właścicieli i obsługę dość obcesowo.
Aby było lepiej wcale tak wiele nie trzeba i zachęcam do większych starań...

Termin wizyty: październik 2017
Dziękujemy, Ryszard Z

Winiarnia i Gospoda Nad jeziorem — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Józefów, Mazowieckie

Otwock, Mazowieckie

Byłeś(-aś) w Winiarnia i Gospoda Nad jeziorem? Podziel się wrażeniami!