Klimatycznie

Ciekawa architektura. Waski i bardzo klimatyczne uliczki, szczegolnie w okolicy spichrzow. Warto... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Nikokaj
Spacer po mieście

Wspaniały stary rynek i całe centrum! Super ze można w końcu sobie pospacerować po starówce. Do... Przeczytaj więcej

wybitnauk
Bournemouth, Wielka Brytania

Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Pierwszy raz miałam okazję gościć przejazdem w Grudziądzu. Piękna urokliwa starówka, trochę zaniedbana. Duże wrażenie robi tramwaj, który przejeżdża przez centrum, tak jak to było kilkadziesiąt lat wcześniej. Miasto jednak bardzo zaniedbane, widać brak zaangażowania w przywrócenie go do dawnej świetności nawet pod kątem turystycznym. Piękne spichlerze strasza zaniedbaniem a mogły by być wykorzystane w zupełnie inny sposób. Wspaniałe miejsce z historią, która widać w budynkach.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
1  Dziękujemy, mcmeg8688
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Średniowieczny układ Urbanistyczny -owszem tak,zabudowa wąska kamienic a do tego tramwaj który pojawia się na wąskich uliczkach jest zapewne ciekawostką turystyczną, duża ilość kamienic z końca XIX wieku i początku XX tworzy klimat . Polecam punkt turystyczny na Rynku który skróci poszukiwanie atrakcji turystycznych. Stare miasto

Dziękujemy, MARIO_VARIO1975
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Mały rynek, skromne uliczki, takie trochę zaniedbane, ale nadzwyczajne wrażenie robią spichlerze usytuowane wzdłuż Wisły, które niczym mury obronne okalają miasto z jednej strony. Szkoda, że większość pozabijana deskami. Z daleka od strony Wisły prezentują się całkiem dobrze. Bulwary bardzo przyjemne na spacery czy jazdę na rowerze.Warte zobaczenia.

1  Dziękujemy, Ada125
Zrecenzowano: 29 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Pierwszy raz zawitałam do Grudziądza 5 late temu, rok później się tu przeprowadziłam. Na początku miasto wydawało się żywe, ciekawe, nie znając go, odwiedzając raz na jakiś czas podobało mi się. Aczkolwiek przez ostatnie 4 lata moja opinia o nim się zmieniła, miasto ma piękne lecz nieodnowione budynki i kamienice, po godzinie 21 miasto śpi, ludzie nie chodzą ulicami, rynek jest bardzo smutny, jedyne co to budki z piwem, które cieszą się w dzień duża obecnością ludzi. Miasto mogłoby być piękne, ale nie jest, bo nikt o to nie zadbał. W uliczkach na starym mieście brudno, pełno pijanych bezdomnych żebrających o 50 groszy, mało innowacyjności. Po Jarmarku miejmy nadzieję, że kiedyś może coś się zmieni, jednak aktualnie to miasto jest nudne, brzydkie, bez życia.

2  Dziękujemy, WitchVika
Zrecenzowano: 14 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Urzekły mnie bulwary nad Wisłą oraz malutki przesmyk z kawiarniami i powieszonymi parasolami. Miasto kryje w sobie charakterystyczny, urokliwy klimat z pięknym rynkiem.

1  Dziękujemy, edytar143