The Basilica of the Assumption of the Blessed Virgin Mary
Ważne miejsce na mapie Polski

Bazylika w Gnieźnie jest miejscem o ogromnej historii. Prawdopodobnie to w jej okolicach tętniło... Przeczytaj więcej

jansta_gool
Poznań, Polska
Obowiązkowe miejsce.

Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019
kacper_plaza
Sandomierz, Polska

Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Super miejsce. Byliśmy około 16.00 więc nie wszystko udało sie zobaczeć. Widzieliśmy drzwi i wieżę. Przy drzwiach bardzo kompetentna Pani przewodnik. Reszta około 17 zamknięta. Troche szkoda. Bardzo ładnie wygląda wieczorem.

Dziękujemy, kacper_plaza
Zrecenzowano: 30 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Bazylika przepiękna, wspaniała architektura , fascynujące wnętrze, w którym czuć historię Polski. Bardzo ładnie zachowana i utrzymana. Obowiązkowy punkt podczas wizyty w Gnieźnie. Bardzo ładne ogrody w drodze z parkingu z pawiami.

Dziękujemy, MarpapPl
Zrecenzowano: 17 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Cudowne miejsce historyczne i religijne. Sanktuarium. Modlitwa tutaj jest wyjątkowa i ma swój indywidualny charakter.

1  Dziękujemy, 925ireneuszk
Zrecenzowano: 15 lipca 2019

Kolej na Gniezno po pobycie w Kruszwicy i Biskupinie.
Szlak Piastowski to pomysł na wycieczkę 4-klasisty, który poznawał ten fragment naszej historii , na lekcjach, w tym roku.
Wspaniała budowla,ogromna, majestatyczna.Robi wrażenie.

Dziękujemy, Jan B
Zrecenzowano: 10 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Po wizycie w Poznaniu, Biskupinie, na Ostrowie Lednicki nie sposób nie zobaczyć tego miejsca. Miejsca koronacji pierwszych królów Polski, miejsca, w którym spoczywały szczątki Świętego Wojciecha, miejsca wreszcie będącego siedzibą pierwszej archidiecezji. Koniecznie trzeba zejść do podziemi i zobaczyć Drzwi Gnieźnieńskie. Obowiązków spacer po tarasie i oglądanie widoków. Fantastyczna pod względem architektonicznym budowla, pełna przepychu i dostojeństwa.

Dziękujemy, 386marcinh