Muzeum Mydła i Historii Brudu
Ciekawe urozmaicenie czasu dla każdego.

Dobra atrakcja na zajęcie czasu, kiedy spędza się czas w Bydgoszczy. Uprzednio lepiej rezerwować... Przeczytaj więcej

mrs-nilduenilun
Toruń, Polska
Cudowne interaktywne muzeum

Zrecenzowano: 4 września 2019
white-echo

Zrecenzowano: 4 września 2019

Wspaniałe połączenie warsztatów ze zwiedzaniem. Ogromny plus dla młodego przewodnika, który potrafił zaciekawić cała grupę zwiedzających od najmłodszych do najstarszych i zarówno ciekawie jak i merytorycznie na wysokim pzoiomie opowiedzieć historię mydła. Muzuem jest malutkie, ale zawiera ciekawe eksponaty, a większa i dłuższa wycieczka mogłaby być nużąca dla osób nie będących 'fanatykami' historii i tematu :-) Jedyną uwagą mogłoby być, ze fajnie byłoby móc dowiedzieć się więcej o działaniu składników podczas warsztatów - jakie mają działania, do czego służą, w jaki sposób? Za to można doczytać an te tematy i dopytać w sklepiku mydlanym, z którego zapas mydełek do dzisiaj mi towarzyszy i jestem nimi absolutnie zachwycona. Udało się naet znaleźć jedyne mydło nie podrażniające skóry mojego taty z atopowym zapaleniem skóry - więc jeszcze dodatkowy plus!

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, white-echo
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: WaldemarBujny, Kierownik ds. PR, Muzeum Mydła i Historii BruduOdpowiedź udzielona 13 września 2019

Bardzo się cieszymy, że czas spędzony w naszym Muzeum był przyjemny i pożyteczny :)

Zrecenzowano: 2 września 2019

Odwiedziliśmy muzeum przy okazji sobotniej wizyty w Bydgoszczy.
Za bilet zapłaciliśmy po 18zł więc całkiem sporo jak na takie niewielki budynek.
Jak się później okazało, były to jedne z lepiej wydanych pieniędzy.
Na wejście czeka się około godzinki, wchodzi się tylko z przewodnikiem w mniejsze, lub większej grupie. Zaczynamy od warsztatów z tworzenia mydła które później pracownicy nam zapakują na pamiątkę. Później wraz z przewodnikiem zaczynamy zwiedzanie, jest ono podzielone na etapy w dziejach ludzkości od starożytność po dzień dzisiejszy. Starsi obserwatorzy przypomną sobie czasy PRL i późne lata dziewięćdziesiąte. Budynek choć niewielki to zapełniony po dach eksponatami.
Cała wycieczka wraz z warsztatem "budowy" mydła trwa około godzinę.
Obowiązkowy punkt w Bydgoszczy.

Dziękujemy, qczarq

Świetna charakterystyka! Dziękujemy za wizytę!

Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Warto odwiedzić to muzeum, ale miejsce oferujące zwiedzającym coś jakby show: elokwentni i zabawni przewodnicy, warsztaty z produkcji mydła. Eksponaty trochę z przypadku, na zasadzie "co się nawinie to wystawimy". Ale młodzieży się podobało i to najważniejsze.

1  Dziękujemy, Robert K

Zapewniamy, że nasze eksponaty nie są przypadkowe i każdy z nich ma swoją określoną rolę :)

Dziękujemy za wizytę!

Zrecenzowano: 28 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Ciekawe opowieści ciekawostki dużo śmiechu dużo rekwizytów i warsztaty z robienia mydełka dla siebie. Cena bilet 18 dla dorosłego i dziecka. Bez zniżek dla tej dwójki

1  Dziękujemy, Iza S
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: WaldemarBujny, Kierownik ds. PR, Muzeum Mydła i Historii BruduOdpowiedź udzielona 17 sierpnia 2019

Cieszymy się, że czas u nas spędzony był dla Państwa wesołą przygodą.
Posiadamy coś takiego jak "Bilet rodzinny" - 4-5 osób (w tym jedno dziecko) - 59 zł :)

Zrecenzowano: 15 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Fantastyczne, nietypowe muzeum.
Śmiechu co niemiara.
Przyjazna atmosfera.
Każdy wychodzi z własnoręcznie wykonanym mydełkiem.
Polecam. Jest to miejsce, które na pewno warto zobaczyć w Bydgoszczy.

Dziękujemy, jkadamiak

Takie opinie to balsam na nasze serca <3 Dziękujemy!