“Bogata galeria sztuki”

Muzeum Okręgowe Leona Wyczółkowskiego
Nr 23 wśród 74 atrakcji (Bydgoszcz)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opis dostarczony przez właściciela obiektu: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego posiada sześć oddziałów, w których prezentowane są liczne wystawy stałe i czasowe. Są to: Zbiory Archeologiczne, Spichrze nad Brdą, Europejskie Centrum Pieniądza, Galeria Sztuki Nowoczesnej, Dom Leona Wyczółkowskiego oraz Exploseum,które jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych nie tylko w skali województwa, ale i całego kraju.
Zrecenzowano 9 grudnia 2015

Zwykle nie namawiam znajomych do wizyty w muzeach, atym bardziej w galeriach. W przypadku tego miejsca robie wyjątek. W jednym miejscu zgromadzono pokaźną kolekcję dzieł polskich malarzy jak Wyczółkowski, Fałat, Gierymski... Jest przyjemnie, spokojnie i przestronnie. Można długo spacerowac między instalacjami. Obsługa w razie czego też służy radą o poszczególnych dziełach. Zdecydowanie polecam!

2  Dziękujemy, Papudrakus
Napisz recenzję
Muzeum Okręgowe Leona Wyczółkowskiego — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 21 sierpnia 2015

Warto zobaczyć cały zespół muzealny na wyspie młyńskiej, W muzeum ciekawy zbiór malarstwa. W otoczeniu teren rekreacyjny

1  Dziękujemy, Michał C
Zrecenzowano 19 lipca 2015

Nie spodziewałem się wiele po tym niewielkim muzeum, tymczasem zastałem imponującą kolekcję prac Wyczółkowskiego oraz niezwykle miłą obsługę.

1  Dziękujemy, Maciej F
Zrecenzowano 10 czerwca 2015

Muzeum Leona Wyczółkowskiego to niewielkie muzeum na wyspie młyńskiej ze wspaniałą kolekcja obrazów mistrza oraz odtworzonym stanowiskiem pracy malarza. Wycieczkę do muzeum warto połączyć z wizyta z innymi oddziałami Muzeum Okręgowego które znajdują się kaset merów dalej (np. galeria sztuki współczesnej, muzeum pieniądza, wystawy archeologiczne) Polecam nie tylko w "noc muzeów"

1  Dziękujemy, adamja2015
Zrecenzowano 10 czerwca 2015

W Muzeum Okręgowym byłam już kilkakrotnie. Za każdym razem odkrywam coś nowego, jednak w tej chwili jest w rozbudowie i mam nadzieję, że po zakończeniu będzie jeszcze fajniej. Syn 11 latek zachwycony.

Dziękujemy, ag_n500

Muzeum Okręgowe Leona Wyczółkowskiego — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Okręgowe Leona Wyczółkowskiego? Podziel się wrażeniami!