“Rewelacja!”
Restauracja Luizjana — recenzja

Restauracja Luizjana
Nr 10 wśród 316 Restauracje (Bydgoszcz)
Zrecenzowano 9 września 2019

Jestem dość częstym gościem tej restauracji i ze szczerego serca polecam. Każdy kogo tam zabieram jest zachwycony jedzeniem. Jedzenie rewelacja, pięknie podane, porcje wg mnie duże, ale ktoś, kto lubi i może dużo zjeść pewnie będzie odczuwał niedosyt. Obsługa bardzo sympatyczna i fantastyczny wystrój. Jest też kącik dla dzieci.

1  Dziękujemy, Asiaaak

Zrecenzowano 30 sierpnia 2019

Miła atmosfera udzieliła się każdemu z nas. Słodziutki klasyczny Jazz tworzy znakomitą aurę, młoda obsługa pełni swoje obowiązki profesjonalnie i w sposób zorientowany na naszą satysfakcję i co ważne z uśmiechem na twarzy. Nasz stolik obsługiwała miła i grzeczna a przy tym niezwykle profesjonalna Maria, jej obecność jest częścią tej miłej, panującej tutaj aury... Moja zupa cebulowa to arcydzieło sztuki kulinarnej a Buffalo burger spowodował że jeszcze kiedyś tutaj wrócę...

2  Dziękujemy, Roman D
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Kuchnię kreolską znam od dawna , więc każde odwiedziny Luizjany to poważny test dla kuchni, tym razem wybrałem się na lunch , zupa plus drugie danie [22zł] . Jako , że rzadko można zjeść dobrą zupę cebulową w Polsce , wybór mógł być tylko jeden i bardzo dobry wybór , zupa znakomita, dorsz nie gorszy i polecam spróbować smaki rzadko znane u nas. Na pochwałę zasługuje również miła obsługa, a z Mariam możecie wymienić uwagi w kilku językach , zawsze uśmiechnięta i pomocna w wyborze odpowiedniego jedzenia. Miły lunch , miłe popołudnie!

2  Dziękujemy, Stay438987
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019

Bardzo ciekawa restauracja słynąca z kuchni kreolskiej czyli Nowy Orlean. Ładnie urządzona knajpka schowana nieco w bramie ulicy Długiej, ale z ciekawym klimatem i ładnym wystrojem. Od progu wita bardzo miła i kompetentna obsługa. Z głośników sączy się nieinwazyjny jazz (co fajnie oddaje klimat Nowego Orleanu). W menu zarówno dania kuchni kreolskiej (szczególnie polecam jambalaya) oraz b.dobre steki . Przyjemna karta win z dobrymi pozycjami w niewygórowanych cenach. Klimat bardzo dobry na wyjście z przyjaciółmi (czasem panuje przyjemny gwarek) oraz rodziną.

2  Dziękujemy, Maciej_Bdg
Zrecenzowano 8 sierpnia 2019

Przyznacie Państwo sami, że kuchnia kreolska nie jest w Polsce zbyt popularna. Głównie ciekawość, ale też i chęć poznania nowych smaków, skłoniła nas do odwiedzenia tej restauracji. Nie wiedząc "co nas czeka" i nie mogąc się zdecydować na wybór potraw z karty, poprosiliśmy o pomoc obsługującą nas Panią Ewelinę.
Ta Młoda Dama z olbrzymią cierpliwością, olbrzymią wiedzą na temat serwowanych potraw, ale też i z dużym zaangażowaniem omawiała z nami poszczególne pozycje menu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zupy "Chowder" i "Gumbo" a z dań głównych na "Jambalaya" i "Etouffee". Wybór okazał się strzałem w przysłowiową dzisiątkę.
W tym ostatnim daniu, smakowe połączenie mleczka kokosowego, (które do tej pory kojarzyło mi się z raczej mdłym deserem, niż z drugim daniem) z pikantnym chorizo było fantastycznym wyborem.
( Jeszcze raz wielkie dzięki Pani Ewelino - za tą sugestię ).
Restaurację gorąco polecam, naprawdę warto wyjść ze Starego Rynku i znaleźć tą bramę, w której ulokowała się Luizjana.
Może robię błąd wystawiając im "taką laurkę", bo i bez tego ciężko u nich o stolik ;-)

Dziękujemy, andrzejs746

Restauracja Luizjana — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Luizjana? Podziel się wrażeniami!