“Smaczne regionalne jedzenie”

Restauracja Kanclerz Gościniec
Nr 10 wśród 58 Restauracje (Zamość)
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Podczas wizyty w Zamościu zatrzymaliśmy się na noc w Kanclerzu. Nie planowaliśmy stołować się w restauracji, gdyż z reguły w takich miejscach brakuje dań dla wegetarian. Jednak przechodząc przez restaurację poczuliśmy zapach smacznego jedzenia i po rozmowie z bardzo miłą panią z obsługi zjedliśmy regionalne danie zwane pierogiem biłgorajskim w wersji z sosem z podgrzybków i ze śmietaną. Dania były przepyszne i byliśmy zaskoczeni smakiem.
Jeśli będąc w Zamościu planujecie spróbować regionalnych dań, to w Kanclerzu są one smaczne.
Z czystym sumieniem polecam to miejsce.

1  Dziękujemy, Alexasty

Zrecenzowano 10 sierpnia 2019

Miła atmosfera, specyficzny klimatyczny wystrój i bardzo dobre jedzenie. Zatrzymaliśmy się tam na nocleg ale restauracja przyjemnie nas zaskoczyła elegancko podanym pysznym obiadem. Śniadanie kolejnego dnia było wręcz rewelacyjne i każdy mógł dla siebie wybrać na co miał ochotę - wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

Termin wizyty: marzec 2019
1  Dziękujemy, Kovalio
Zrecenzowano 6 sierpnia 2019

Gościniec położony jest na obrzeżu Starego Miasta, 5 minut spacerem do Rynku. Parking tuż pod obiektem niewielki, może być zajęty w czasie mocnego obłożenia restauracji. Ja nie miałam jednak problemu z miejscem. Kilka kroków dalej - duży parking miejski. Zameldowanie bez problemów, pokój był już wysprzątany, więc klucze wydano około dwóch godzin przed początkiem doby hotelowej. Pokój nr 1, pierwsze piętro, ze strony przeciwnej do restauracyjnego ogródka -spokój i cisza. Za obiektem biegnie linia kolejowa, ale głównie to lokalne szynobusy a częstotliwość przejazdów i hałas nie są uciążliwe. Niezwykle gościnne przyjęcie. Wręczenie folderów, wytłumaczenie położenia, kierunków zwiedzania, opowieści o historii Gościńca – podejście na "szóstkę". Pokój dobrze wyposażony, wygodne łóżka, czyściutko. Przyjemne tapicerowane obicia wokół łóżek korespondujące z meblami. Ramy, złocenia, lustra, dobrane ozdoby. Brak czajnika i lodówki rekompensowała obsługa – restauracja piętro niżej reagowałą na wszystkie zgłaszane potrzeby. Łazienka niewielka, ale komfortowa. Prysznic z deszczownicą. Półki na kosmetyki, suszarka do włosów, komplet kosmetyków. Karta restauracji urozmaicona, dominuje kuchnia lokalna. Jedzenie "swojskie", z polotem. Przy dużym obłożeniu restauracji warto pytać o czas oczekiwania. Kuchnia wydaje zamówienia w kolejności składania -można w "szczycie" obłożenia czekać nawet 1,5 godziny. I nie jest to wina czyjegokolwiek lenistwa; obsługa naprawdę daje z siebie wszystko, włączając właścicieli, którzy pracują ramię w ramię z resztą załogi. Może okresowe zmniejszenie liczby stolików rozwiązałoby problem? Gdy zeszliśmy na śniadanie to po prostu nas zatkało. Indywidualnie przygotowany stół: półmiski - swojskie wędliny, ser biały, sery żółte, warzywa, jogurty, woda, sok, ciasto, świeżutkie pieczywo w dwóch koszach. Na ciepło proponują jajecznicę w dowolnej wersji lub parówki, kawa, herbata do wyboru i ile dusza zapragnie. Obsługa na medal!

Dziękujemy, Barbara M
Zrecenzowano 3 lipca 2019

A w niej świetne dania regionalne (polecam pieróg rbiłgorajski , czyli tak naprawdę zapiekankę z kaszy gryczanej, ziemniaków, podawany z sosem grzybowym i kiszonymi ogórkami), znakomity żurek (tak naprawdę barszcz biały, ale mniejsza o nazwę, smakuje wybornie). Przy każdym pobycie w Zamościu będe tam zaglądał...

1  Dziękujemy, Przemysław N
Zrecenzowano 30 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja z miła, fachową obsługą, jedzenie smaczne. Dzieci typowo - kotlecik, frytki a mu z Żoną smaki roztoczanskie, pierogi z kaszą i trackich, czyli baba ziemniaczana ze skwarkami. Pirogi , biłgorajski i krasnobrodzki chyba wyszukane i smaczniejsze, ale mi , nam wszystko pasowało. Restauracja blisko bastionu, można auto postawić tu i po obiedzie zwiedzać Zamość.Polecamy.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, ls762

Restauracja Kanclerz Gościniec — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Zamość, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Kanclerz Gościniec? Podziel się wrażeniami!