Zapisz
Brama Grodzka

Brama grodzka znajduje się na deptaku prowadzącym do zamku. Pięknie odrestaurowana, w przeszłości... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 12 lipca 2020
Michal274812
Wrocław, Polska
Trzeba zobaczyć

Brama Grodzka to obowiązkowy punkt miasta. Dawniej była granicą między dzielnicą żydowską a starym... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 29 października 2019
badabudibase17
Poznań, Polska

Zrecenzowano: 13 września 2019

Sposób opowiadania Pana Przewodnika nie pozwalał nam się nudzić ani przez chwilę. Imponujące zbiory oraz ciekawe opowieść o sposobach ich zdobywania. Poruszająca i ciekawa opowieść o nieistniejącej już dzielnicy żydowskiej i nie tylko. Ze wszystkich naszych turystycznych punktów w Lublinie Brama Grodzka zrobiła na nas największe wrażenie. Tak trzymać.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
1  Dziękujemy, MagdalenaT1044
Zrecenzowano: 5 lipca 2019

Jest to miejsce gdzie powinny się pojawić osoby interesujące się historią Lublina. Ośrodek w sposób niezwykle profesjonalny dokumentuje dzieje miasta. Specjalizuje się zwłaszcza przedwojennej historii a zwłaszcza nieistniejącej już dzielnicy żydowskiej

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
1  Dziękujemy, maxoratalata
Zrecenzowano: 26 lipca 2018

Miejsce które oddzielało dzielnicę chrześcijańską od żydowskiej. Jakby tak pomyśleć jak to było aż mogą przejść nas delikatne dreszcze.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
2  Dziękujemy, aleksandrazys
Zrecenzowano: 20 maja 2018

Miejsce przypominające minioną historię nieistniejącej już żydowskiej części Lublina, zarówno tę materialną jak i tę duchową. Dodatkowym autem obiektu jest sala, w której wystawiane są przedstawienia nawiązujące tematyką miejsca. Miałem okazję uczestniczyć w monodramie na podstawie "Sztukmistrza z Lublina". Warte zobaczenia.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
1  Dziękujemy, Tadeusz S
Zrecenzowano: 25 kwietnia 2018

Dość interesujący obiekt który warto zobaczyć zdecydowanie ! :) Do tego kryje się za nim ciekawa historia.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2018
Dziękujemy, Daniel P