“Super”

Żydowska Restauracja Mandragora
Nr 6 wśród 313 Restauracje (Lublin)
Kuchnie: Izraelska
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Opis: Żydowska Restauracja Mandragora- W samym sercu Starego Miasta. W zabytkowej kamienicy pod Lwami, przy zbiegu ulicy Złotej i Rynku jest takie miejsce... łączące nieistniejący już świat żydowskiego sztetl ze współczesnym wielokulturowym Lublinem. Pomimo braku stałego nadzoru Rabinicznego ( nie mamy certyfikatu koszerności ) staramy się przestrzegać chociaż w części podstawowych zasad obowiązujących w kuchni koszernej. By przybliżyć Państwu pełną fascynujących tradycji kulturę żydowską organizujemy wieczory szabasowe z muzyką klezmerską na żywo – grają u nas najlepsze kapele klezmerskie w Lublinie, warsztaty kuchni żydowskiej, święta żydowskie. Ponadto, w naszej restauracji mamy mały sklepik z płytami z muzyką klezmerską, piekarnię gdzie wypiekamy żydowskie cebularze i chałki na Szabat. Przyjęcia rodzinne, imprezy firmowe i miejsca noclegowe oraz wyroby piekarnicze, a nade wszystko tradycyjna kuchnia żydowska– to Państwu polecamy! Zapraszamy na tradycyjną kuchnię żydowską, koszerne wina z najlepszych winnic w Izraelu, muzykę klezmerską na żywo, domową atmosferę jak u babci.

Do restauracji poszliśmy w sobotę czyli w szabat kiedy menu jest najbogatsze jednak wiązało się to z dużą liczbą gości na stolik czekaliśmy 20 min. Bardzo przemiła obsługa (pozdrawiamy panią w okularach :D) a jedzenie jeszcze lepsze na posiłki nie czekaliśmy długo pomimo dużego obłożenia klientami pierwsze danie jak i drugie rewelacyjne!!!

Dziękujemy, MietekMurarz

Byliśmy w tej knajpce w czerwcu i byliśmy zachwyceni obsługą i jedzeniem (choć nie przepadam za kuchnią żydowską bo kojarzy mi się zawsze z dużą ilością cukru) Niezbyt szybka obsługa, ale bardzo uprzejma. Trafiliśmy na stosunkowo mało słodkie potrawy, wszystko było ładnie podane i smaczne, żeby nie powiedzieć bardzo smaczne. Knajpka mieściła się w małym lokalu na jednym z rogów Rynku. Wczoraj (18.09) byliśmy w niej ponownie: zmieniła lokal - teraz mieści się w środku pierzei Rynku, w znacznie większym pomieszczeniu. Co zastaliśmy? Mnóstwo osób w obsłudze, ale obsługa niezmiernie powolna. Przy zajętych trzech stolikach (6 osób) na kawę czekałam 15 min, na gęsie pipki - 30 min, na herbatę (zamówioną do posiłku) - 45 min, na danie główne (mostek cielęcy (45 zł) + sznycel drobiowy) ponad godzinę. Sznycel drobiowy okazał się panierowaną piersią z kurczaka, w najmniejszym stopniu nierozbitą. Był ciepły. Mostek cielęcy okazał się być prawie całkiem zimny, więc niejadalny. Na podgrzanie czekałam prawie 15 min - w tym czasie mąż zjadł już swoje danie. Dostałam w końcu swoją potrawę za 45 zł ciepłą, ale: bardzo nieestetycznie podaną, z rozgotowaną, rzuconą byle jak po dwóch stronach mostka marchewką w nierównych plasterkach, a rzeczony mostek był rzucony niedbale na kaszę gryczaną. Kaszę kucharz nieco uformował, ale sos z jakichś świeżych owoców, na którym ją ułożył był tak potwornie słodki i niesmaczny, źle dobrany do i tak słodkiego mostka, że nawet nie analizowałam jego składu. Chyba zmiksowana brzoskwinia z mango. Bardzo rozczarowująca potrawa, na którą namówiła mnie kelnerka. Herbata słaba, podana w tak szerokich i cienkich filiżankach, że po minucie od nalania wystygła poniżej temperatury pokojowej. Nie polecam tej restauracji nikomu, kto nie jest miłośnikiem masy cukru w potrawach. Dodatkowo: Poprosiłam o zapakowanie 1 gęsiego pipka (1,5 / 5 cm). Został zapakowany w 2 arkusze folii metalowej o wymiarach 30/30 cm i wielką papierową torbę, w którą ja zmieściłabym zakupy na 3 dni dla dwóch osób. Niebywała rozrzutność materiałów w dobie wielkich problemów klimatycznych i związaną z nimi koniecznością minimalizacji używanych opakowań.

Dziękujemy, Elzbieta C
Zrecenzowano 10 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie smaczne i w słusznych porcjach, danie główne stanowi samodzielny posiłek, który wraz z przystawka i deserem przeradza się w prawdziwą ucztę. Fajny wystroj, nieco mały lokal, bardzo przyjazna i pomocna obsługa. Ceny warszawskie, ale smaki są tego warte.

Dziękujemy, 659maciekr
Zrecenzowano 3 września 2019

Do Mandragory trafiłam kilka lat temu po raz pierwszy. Nigdy nie zawiodłam się na żadnym posiłku. Bardzo lubię czulent, ryby, pierogi z czosnkiem i najwspanialsza paschę. Może ceny nie są najniższe, ale warto zapłacić za pyszne jedzenie. Obsługa miła i profesjonalna.

1  Dziękujemy, Ewa K
Zrecenzowano 1 września 2019

Lokal jakich niewiele w naszym kraju. Oferuje dania, których nie spróbujemy w wielu miejscach. My jedliśmy gesie pipki, kawior żydowski oraz pieczoną nadziewaną kaczkę. Wszystkie dania typowe dla kuchni żydowskiej trzeba naprawdę spróbować, bo ich smak jest naprawdę niepowtarzalny. Obsługa rewelacja, to tu naprawdę poczujemy się jak gość. Warto zarezerwować w sezonie stolik, bo może być problem z miejscem. Ceny jak na Lublin wysokie ale patrząc na nasz kraj są w środku stawki. Będąc w Lublinie trzeba tam zjeść posiłek. Polecam

Dziękujemy, Mariano_Italiano1979

Żydowska Restauracja Mandragora — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Lublin, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Żydowska Restauracja Mandragora? Podziel się wrażeniami!