Lublin

“Kuchnia inna niż wszystkie”

Żydowska Restauracja Mandragora
Nr 6 wśród 313 Restauracje (Lublin)
Kuchnie: Izraelska
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Śniadanie, Rezerwacje
Opis: Żydowska Restauracja Mandragora- W samym sercu Starego Miasta. W zabytkowej kamienicy pod Lwami, przy zbiegu ulicy Złotej i Rynku jest takie miejsce... łączące nieistniejący już świat żydowskiego sztetl ze współczesnym wielokulturowym Lublinem. Pomimo braku stałego nadzoru Rabinicznego ( nie mamy certyfikatu koszerności ) staramy się przestrzegać chociaż w części podstawowych zasad obowiązujących w kuchni koszernej. By przybliżyć Państwu pełną fascynujących tradycji kulturę żydowską organizujemy wieczory szabasowe z muzyką klezmerską na żywo – grają u nas najlepsze kapele klezmerskie w Lublinie, warsztaty kuchni żydowskiej, święta żydowskie. Ponadto, w naszej restauracji mamy mały sklepik z płytami z muzyką klezmerską, piekarnię gdzie wypiekamy żydowskie cebularze i chałki na Szabat. Przyjęcia rodzinne, imprezy firmowe i miejsca noclegowe oraz wyroby piekarnicze, a nade wszystko tradycyjna kuchnia żydowska– to Państwu polecamy! Zapraszamy na tradycyjną kuchnię żydowską, koszerne wina z najlepszych winnic w Izraelu, muzykę klezmerską na żywo, domową atmosferę jak u babci.
Zrecenzowano 1 września 2019

Lokal jakich niewiele w naszym kraju. Oferuje dania, których nie spróbujemy w wielu miejscach. My jedliśmy gesie pipki, kawior żydowski oraz pieczoną nadziewaną kaczkę. Wszystkie dania typowe dla kuchni żydowskiej trzeba naprawdę spróbować, bo ich smak jest naprawdę niepowtarzalny. Obsługa rewelacja, to tu naprawdę poczujemy się jak gość. Warto zarezerwować w sezonie stolik, bo może być problem z miejscem. Ceny jak na Lublin wysokie ale patrząc na nasz kraj są w środku stawki. Będąc w Lublinie trzeba tam zjeść posiłek. Polecam

Dziękujemy, Mariano_Italiano1979

Zrecenzowano 31 sierpnia 2019

Ja spróbowałem, a właściwie próbowałem kilkakrotnie różnych potraw i szczerze muszę stwierdzić, iż nie jestem smakoszem tej kuchni. Wolę smaki bardziej wytrawne, zdecydowane. Poziom słodkości w poszczególnych potrawach znacznie przekraczał moją tolerancję smakową. W samych superlatywach wyrazić się muszę natomiast o pełnej profesjonalizmu, przemiłej i wyrozumiałej obsłudze lokalu.

Dziękujemy, Tomasz B
Zrecenzowano 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wybitna restauracja w Lublinie, nie byłem dobrze nastawiony do tej restauracji tuż przed wizytą, ale przerosło to moje oczekiwania o jakieś 200%.
Na plus:
Obsluga - Kelner interesował się nami, czuliśmy sie zaopiekowani
Czas oczekiwania - Na przystawkę jakies 5 min, na drugie koło 15 min
Klimat cudowny
Jedzenie- Zupa kapuśniak zabiła moje kubki smakowe swoją oryginalnością w pozytywnym znaczeniu, a drugie dania były wybitne.Nie jestem fanem pierogów, ale po spróbowaniu pierogów Mandragory zmieniłem zdanie i sądzę , że istnieją pierogi wybitne
Polecam.

Dziękujemy, mrGr21xx
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce, które każdy powinien odhaczyć na swojej kulinarnej mapie. Jedzenie dla osób, które lubią słodką kuchnie. Smakowało nam wszystko co próbowaliśmy. Nr 1 to wątróbka w miodzie i winie!!! Nr 2 kapuśniak na młodej kapuście z rodzynkami, pierwszy raz miałam okaże spróbować w takim wydaniu i byłam zachwycona. Nr 3 - na równo stawiam kawior po żydowsku i kaczkę z cymesem i pęczakiem. Do tego ciemne, słodkie piwo Kocher Macher i chlebek oliwkowy. Do tego bardzo miła obsługa. Polecam każdemu, kto nie boi się próbować nowych smaków!

Dziękujemy, 27sylwiak
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Nie byłem fanem kuchni żydowskiej, po wizycie w tej restauracji zmieniłem zdanie. Muszę potwierdzić wszystkie pozytywne opinie, które czytałem o Mandragorze. Począwszy na rewelacyjnej obsłudze , skończywszy na piwie. Jedzenie fantastyczne. Całe szczęście porcje nie są mega wielkie, można popróbować wielu potraw. Będąc w Lublinie czy jego okolicach, koniecznie trzeba to miejsce odwiedzić.

Dziękujemy, Andrzejzezgierza

Żydowska Restauracja Mandragora — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Lublin, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Żydowska Restauracja Mandragora? Podziel się wrażeniami!