Lublin

“Miejsce, które koniecznie należy odwiedzić będąc w Lublinie!”

Żydowska Restauracja Mandragora
Nr 6 wśród 313 Restauracje (Lublin)
Kuchnie: Izraelska
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Opis: Żydowska Restauracja Mandragora- W samym sercu Starego Miasta. W zabytkowej kamienicy pod Lwami, przy zbiegu ulicy Złotej i Rynku jest takie miejsce... łączące nieistniejący już świat żydowskiego sztetl ze współczesnym wielokulturowym Lublinem. Pomimo braku stałego nadzoru Rabinicznego ( nie mamy certyfikatu koszerności ) staramy się przestrzegać chociaż w części podstawowych zasad obowiązujących w kuchni koszernej. By przybliżyć Państwu pełną fascynujących tradycji kulturę żydowską organizujemy wieczory szabasowe z muzyką klezmerską na żywo – grają u nas najlepsze kapele klezmerskie w Lublinie, warsztaty kuchni żydowskiej, święta żydowskie. Ponadto, w naszej restauracji mamy mały sklepik z płytami z muzyką klezmerską, piekarnię gdzie wypiekamy żydowskie cebularze i chałki na Szabat. Przyjęcia rodzinne, imprezy firmowe i miejsca noclegowe oraz wyroby piekarnicze, a nade wszystko tradycyjna kuchnia żydowska– to Państwu polecamy! Zapraszamy na tradycyjną kuchnię żydowską, koszerne wina z najlepszych winnic w Izraelu, muzykę klezmerską na żywo, domową atmosferę jak u babci.
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce, które każdy powinien odhaczyć na swojej kulinarnej mapie. Jedzenie dla osób, które lubią słodką kuchnie. Smakowało nam wszystko co próbowaliśmy. Nr 1 to wątróbka w miodzie i winie!!! Nr 2 kapuśniak na młodej kapuście z rodzynkami, pierwszy raz miałam okaże spróbować w takim wydaniu i byłam zachwycona. Nr 3 - na równo stawiam kawior po żydowsku i kaczkę z cymesem i pęczakiem. Do tego ciemne, słodkie piwo Kocher Macher i chlebek oliwkowy. Do tego bardzo miła obsługa. Polecam każdemu, kto nie boi się próbować nowych smaków!

Dziękujemy, 27sylwiak

Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Nie byłem fanem kuchni żydowskiej, po wizycie w tej restauracji zmieniłem zdanie. Muszę potwierdzić wszystkie pozytywne opinie, które czytałem o Mandragorze. Począwszy na rewelacyjnej obsłudze , skończywszy na piwie. Jedzenie fantastyczne. Całe szczęście porcje nie są mega wielkie, można popróbować wielu potraw. Będąc w Lublinie czy jego okolicach, koniecznie trzeba to miejsce odwiedzić.

Dziękujemy, Andrzejzezgierza
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre i aromatyczne jedzenie! Piękne wnętrze, przewspaniała i pomocna obsługa, która podeszła do naszego zamówienia w iście profesjonalnym stylu Co do dań, to wszystko wpasowało się w nasze gusta: kapuśniak fenomenalny, falafele pyszne, pierogi to uczta okraszona wspaniałym serowym i czosnkowym farszem. Idealnym zakończeniem była niezwykle oryginalna kawa po żydowsku. Gdyby karta zawierała jeszcze większy wybór dań wegetariańskich, to byłoby najlepiej na świecie, ale warto tutaj wrócić ‍

Dziękujemy, rwcky
Zrecenzowano 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Restaurację odwiedziłam z moim mężem, w czwartek o dość wczesnej porze ( ok 14) A pomimo to lokal był dość pełny. Na szczęście udało się nam znaleźć miejsce. Z jedzenia które kosztowalismy szczególnie polecam kapuśniak i wątróbkę z menu przystawek. Jedzenie dobre, chociaż niestety mój mąż, który uważa, że słodki może być tylko deser nie znalazł nic dla siebie. Ale taka specyfika żydowskiej kuchni i trzeba się z tym liczyć idąc do tej restauracji.

Dziękujemy, martakapias
Zrecenzowano 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wróciłam do Mandragory z nastawieniem zjedzenia przepysznej wątróbki. Niestety nie udało się, zamowilysmy wątróbkę w sosie cebulowym , z ziemniakami i ogórkiem malosolnym( już to nie do końca gra ze smakiem watrobki, gdyż po żydowsku to raczej słodki dodatek, typu jabłka). Kelner przyniósł owszem wątróbkę i ziemniaki, ale zamiast ogórka posiekaną paprykę z ogórkiem zielonym, bez żadnego designu, oliwki . Postawił nas przed faktem dokonanym, że zabrakło małosolnych. Wątróbka poprawna. Kompozycja całego dania daje dużo do życzenia.

1  Dziękujemy, agnieszkad431

Żydowska Restauracja Mandragora — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Lublin, Województwo Lubelskie

Byłeś(-aś) w Żydowska Restauracja Mandragora? Podziel się wrażeniami!