Regionalne Muzeum Cebularza
Ciekawe miejsce z brudnymi fartuszkami

Zrecenzowano: 27 lipca 2019
turystkazdziecmi
Ciekawe miejsce że smakiem

Zrecenzowano: 3 września 2019
Jan K

Zrecenzowano: 3 września 2019

Dowiedziałem się wiele na temat Cebularza i sam sobie go zrobiłem. Miła, smsczna i fajna sprawa, polecam wszystkim z czystym sumieniem!

Dziękujemy, Jan K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: muzeumcebularza, Właściciel, Regionalne Muzeum CebularzaOdpowiedź udzielona 4 września 2019

Dziękujemy za zainteresowanie się działalnością Regionalnego Muzeum Cebularza. Niezmiernie cieszy fakt, że wizyta w muzeum spodobała się Panu i miło spędził Pan czas w naszym towarzystwie i ze smakiem cebularza.
Dziękujemy za wystawienie pozytywnej recenzji.

Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Cóż za dramat. Może takie interaktywne muzea byłyby w stanie komuś zaimponować 10 lat temu (choć biorąc pod uwagę brak profesjonalizmu aktorów też nie sądzę), ale dziś oczekuję od pokazów czegoś więcej. Pokaz trwa ok godziny i beznadziejni animatorzy, którzy promieniują brakiem talentu, profesjonalizmu i poczucia humoru bardziej niż reaktor w Czarnobylu po wciśnięciu przycisku AZ5, pokazują wam jak z mąki, oleju, maku i cebuli upiec cebularza. Przy tym opowiadają żenujące historyjki (zdobiąc publiczność strojami z secondhandu i artefaktami z odpustu celu stylizacji na króla). Starają się również zaangażować publiczność podchwylitwymi pytaniami: z czego robimy mąkę... I jakież to zdziwienie zmalowało się na ich twarzy gdy ktoś jednak wiedział... Po opowiastkach i głodnych kawałkach, przychodzi czas na samodzielne zrobienie cebularza. Mamy już ciasto i cebulę z makiem (prefabrykaty wcześniej przygotowane). Całość więc trwa 5 minut. Wstawiamy do pieca... I tak... Niestety nie możemy tego zjeść. Bo cebularz, który wypiekamy, nie jest przeznaczony do jedzenia a do... Wyrzucenia. Cienkie to wszystko jak zadek zaskrońca. Na koniec żeby tak fatalnie nie było możemy się poczestować cebularzem który wcześniej upieczono... A w zasadzie jego kawałkiem. A wszystko za jedyne 16 zł. Jeśli chcecie zmarnować 16 zł i godzinę życia warto. Dla mnie to wszystko: animatorzy, muzeum, cena, cały pomysł, jest jak ta nazwa. Po prostu cebularz. Wali cebulą na kilometr. Cebularnia!

2  Dziękujemy, 172_ukaszw
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: muzeumcebularza, Właściciel, Regionalne Muzeum CebularzaOdpowiedź udzielona 2 września 2019

Dziękujemy za wyrażenie opinii. Od samego początku staraliśmy się stworzyć atrakcję turystyczną, która ma misję i realizuje ją najlepiej jak to jest możliwe poprzez animację. Proponujemy około godzinną przygodę z produktem regionalnym w kilku aspektach połączonych w całość i urozmaiconą angażowaniem samych Gości. Zdajemy sobie sprawę, że oczekiwania naszych gości są szerokie i staramy się je realizować, a każda opinia jest dla nas drogowskazem.

Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Nie wiem, co nam przyszło do głowy, że poszliśmy do muzeum cebularza. Myśleliśmy: będzie śmiesznie, będzie fajnie. Nie można tylko ą, ę, kościoły i obrazy. Na początku dostaliśmy czapeczki i fartuchy. Pomyślałam - posmiejemy się. Ale to był ostatni jasny punkt programu. Przez bitą godzinę dwie niedouczone osoby prezentowały proces pieczenia cebularza, który nie jest zbyt skomplikowany... No tort Sachera to to nie jest. Pokroić cebulę, dodać oliwę i mak, zemlec i przesiac mąkę, dodać drożdże i wodę, zagnieść. To wszystko przez prawie godzinę... Pokaz poprzedzila krótka historia powstania cebularza, a pod koniec uformowaliśmy własne wypieki. Niestety w zamierzeniu twórców muzeum nie były przeznaczone do jedzenia. Faktycznie, w smaku okazały się ohydne. Całość nie miała praktycznie żadnej wartości - nie było ani ciekawie, ani śmiesznie. Odnioslam wrażenie, że osoby prowadzące pokaz robiły to pierwszy albo drugi raz, ponieważ coś im się regularnie mylilo. Naprawdę lubię czasem takie mniej typowe rozrywki, ale po wyjściu miałam głęboko potrzebę napić się i zapomnieć. Możliwe, że jest to atrakcyjne dla małych dzieci. Dorosłym absolutnie nie polecam.

Dziękujemy, Marta S
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: muzeumcebularza, Właściciel, Regionalne Muzeum CebularzaOdpowiedź udzielona 23 sierpnia 2019

Jako atrakcja turystyczna jesteśmy wdzięczni naszym Gościom za każda informację zwrotną. Dlatego serdecznie dziękujemy za opinię. Pomaga ona w ciągłej pracy nad formułą pokazu, nad ewentualnymi korektami w jego elementach i doszkalaniu zespołu animatorów. Lublin jest pięknym i stale rozwijającym się miastem, gdzie można znaleźć wiele miejsc do spędzania wolnego czasu - pozostaje jedynie wybrać zgodnie z własnymi potrzebami. Aby pomóc w tych wyborach zamieszczamy opisy tego, czego można się spodziewać na miejscu oraz zdjęcia, które niejednokrotnie są udostępniane przez samych odwiedzających. Dziękujemy za wizytę i za pomoc w uchwyceniu naszych słabszych punktów, nad którymi z cała pewnością będziemy pracować.

Zrecenzowano: 27 lipca 2019

Pokaz ciekawy, dzieci były zadowolone. Mi osobiście nie spodobał się fakt zakładania brudnych od mąki fartuchów i czapek. Córka odmówiła założenia czapki. Stroje te faktycznie dodawały uroku, ale powinny być czyste i świeże dla każdego, kto tam przychodzi. Cebularz pyszny, obsługa bardzo miła. Proponuję zainwestować w większą ilość strojów, tak by każdy uczestnik otrzymał czysty fartuszek i czapkę.

Dziękujemy, turystkazdziecmi
Zrecenzowano: 27 czerwca 2019

Miło spędziłem czas ze znajomymi. Zrobiliśmy własnego cebularza, małe miejsce a cieszy, obsługa miła i pyyyszne cebularze.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, wyzynka225