“Szkoda słów”

Sukiennice 7 Restaurant
Nr 93 wśród 1 158 Restauracje (Wrocław)
Opis: To był impuls. Jeden moment. Chodziło o to, by stworzyć miejsce, jakiego jeszcze we Wrocławiu nie było. Udało się, a zajęło to dokładnie 39 dni. Tu każdy detal jest przemyślany i dopracowany. Naszą sceną jest otwarta kuchnia. Gotujemy na żywo aby umilić czas naszym Gościom oczekującym na swoje danie. Każdy ma okazję zobaczyć jak jego danie jest przygotowywane od podstaw, zasugerować zioła przyprawy, które lubi. Wieczorami ożywa nasza druga scena - z fortepianem. Zarówno doświadczeni jak i początkujący ale utalentowani muzycy dokładają wszelkich starań aby oczarować Was brzmieniem swoich instrumentów. Czekamy na Was codziennie od 12. Do zobaczenia!
Zrecenzowano 3 września 2019

Odwiedziłam lokal jakiś czas temu i powiem tak-żadna restauracja, która w taki sposób traktuje pracowników nie otrzyma ode mnie więcej niż 1*. Szanowny właścicielu czasy PRL-u dawno minęły. Jestem w szoku, że w tej restauracji nie zawitała jeszcze inspekcja pracy. Co z tego, że jedzenie było całkiem przyzwoite, skoro byłam świadkiem wydzierania się na kelnerkę przez szefa. Szczyt chamstwa i buractwa. Jak widać opinie, które słyszałam o szefostwie tej sieci są prawdziwe. Atmosfera jest tak nieprzyjemna, że można ją ciąć nożem. Ludzie, opamiętajcie się, naprawdę chcecie jeść w miejscu, w którym stosuje się jawny mobing i pracownicy robią się aż szarzy, jak tylko widzą swojego szefa? Mam nadzieję, że moja opinia da komuś z Was do myślenia, bo sądząc po zachowaniu tego pana, to jemu raczej nie.

3  Dziękujemy, Scadalousss

Zrecenzowano 26 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Dwa tygodnie temu miałam przyjemność spędzić wieczór w restauracji Sukiennice 7 korzystając z zaproszenia "Idziemy tam". Już od samego wejścia restauracja wywarła na mnie pozytywne wrażenie. W samym sercu rynku ale oddalona od gwaru ulicznego. Klimatyczne wnętrze i białe obrusy dają niesamowity efekt i już wiedziałam że może być tylko lepiej. Sympatyczny kelner poprowadził nas do stolika dbając o całe towarzystwo. Karta pojawiła się szybko i przystąpiliśmy do wyboru trunków i zamówienia dań. Korzystając z porady przemiłego pana zamówilismy kolorowe drinki i wino. Miłym akcentem było przyniesienie wina do skosztowania. Po chwili byliśmy gotowi do złożenia zamówienia. Po krótkim oczekiwaniu otrzymaliśmy zamówione potrawy...pierwsze wrażenie "wow" prawdziwe piękno. Szybko okazało się, że to nie tylko uczta dla oka. Moja sałatka z wędzona gęsią, była niesamowitym kulinarnym doświadczeniem. Mąż ze smakiem zajadał się tatarem którego aż szkoda było jeść tak pięknie wyglądał. Córka również ze smakiem zajadała się swoim spaghetti. Przesympatyczny kelner wykazał się dużą cierpliwością i poczuciem humoru w rozmowach z młodszym towarzystwem. Potem przystąpiliśmy do wyboru deseru. A polecone desery na pewno będą niezapomniane. Wygrał sernik nietypowy, arcydzieło na talerzu ! Wieczór zakończył się w miłej atmosferze. Dla mnie miejsce które na pewno ponownie odwiedzę. Jest to kuchnia nowoczesna, więc może nie każdy w takiej gustuje, ale dla mnie strzał w 10.

Dziękujemy, Joanna_Rod_Uk
Zrecenzowano 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Chciałem się bardzo dowiedzieć, co przychodzi ludziom do głowy tworząc takie menu. Restauracja niby polska, niby nowoczesna. Bardziej jednak do niczego. Zaczynając od lekko chimerycznej, zestresowanej kelnerki: mimo próśb, nie reagowała lub nie miała siły przebicia w sugerowanych zmianach, np. nie ma możliwości zamówienia makaronu do rosołu zamiast klusek lanych, ponieważ nie mają makaronu w ofercie. W karcie znajdują się dwie pozycje z makaronem, więc sytuacja dziwna. Sam zamówiony rosół pyszny, ale wołowy. Do tej pory myślałem, że Polska drobiem stoi i w polskiej restauracji, nawet "nowoczesnej", bulion gotuje się głównie na drobiu. Drugie dania to klasyka naszej kuchni: schabowy i kaczka. Wstydem nazwę to, co otrzymaliśmy. Kaczka uduszona, skórka zamiast być chrupiąca, była tłustym, gumowym glutem. Samo mięso ugotowane, nie miało charakterystycznego dla kaczki koloru. Schabowy wraz z dodatkami wywołał uśmiech na mojej twarzy. Rozbity na grubość naleśnika, placek ze śladową ilością mięsa. Dodatkowo 4! młode ziemniaki (bardzo smaczne) i dwie łyżki kapusty. Gotowanej, bardzo octowej. Jedna z najgorszych rzeczy, które miałem w ustach... Porcja widoczna na zdjęciu. Prośba dla myślących ludzi w tym lokalu, usuńcie tę pozycję z karty. Schabowy to schabowy, chcieliście zrobić wariację na jego temat, a się ośmieszyliście. Kelnerka na koniec została poinformowana o złym sposobie przygotowania kaczki. Pobiegła niezwłocznie do szefa kuchni. Powróciła z tekstem, że w taki sposób tutaj ją przygotowują. Po czym dodała, że uwagi gości są dla nich ważne. Ciekawe, bo widziałem już podobne uwagi co do mięsa. Swoje uwagi zachowałem dla siebie, bo ignorowanie gości jest karygodne. Mam nadzieję, że ego "szefa" kuchni i kadry menadżerskiej pociągną to miejsce na dno i zniknie z wrocławskiej mapy.

Dziękujemy, DominikN302
Zrecenzowano 10 sierpnia 2019

Kiedy odkryłam restaurację Sukiennice 7 byłam bardzo mile zaskoczona, samym miejsce (bardzo zaciszne i miłe w porównaniu do rozkrzyczanego i głośnego Rynku). Jedzenie przepyszne ( zamówiłam pierogi i danie z kaczki). Obsługa bardzo miła. Przy następnym pobycie we Wrocławiu na pewno jeszcze tam wrócę.

Dziękujemy, joannacicha
Zrecenzowano 15 lipca 2019

Pyszne jedzenie, przemiła obsługa, rewelacyjne drinki! Klimatycznie i cicho pod warunkiem zajęcia miejsca w bocznej uliczce.Pozdrawiamy przesympatycznego pana kelnera!

Dziękujemy, krysgow

Sukiennice 7 Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wrocław, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Sukiennice 7 Restaurant? Podziel się wrażeniami!