“Nowe ciekawe smaki”
Baszta — recenzja

Baszta
Nr 111 wśród 805 Restauracje (Wrocław)
Opis: BASZTA powstała z inicjatywy trójki przyjaciół, którzy zawsze chcieli stworzyć miejsce, które byłoby połączeniem kawiarni, wegetariańskiej kuchni, miejscem spotkań i najrozmaitszych wydarzeń kulturalnych. To marzenie się spełniło i jest otwarte dla Was. Od sierpnia 2014r. możecie nas odwiedzać w średniowiecznej baszcie przylegającej do murów obronnych Wrocławia, na tyłach Hali Targowej. Na drugim piętrze dysponujemy salą, która pełni funkcję OTWARTEJ GALERII. Powierzchnia sali to 40m2, wysokość ok 3,5m i kubatura sześcianu. Ściany są koloru białego. Pod sufitem zawieszone są reflektory, mogące służyć jako oświetlenie wystawowe. Nie posiadamy regulaminu korzystania z naszej GALERII, więc jeżeli jesteś chętny/a do wystawienia swoich prac w BASZCIE, po prostu przyjdź, zobacz i pytaj:)
Zrecenzowano 6 lipca 2017

Świetna lokalizacja, blisko centrum. Świetne wykorzystanie baszty, o istnieniu której nie miałam pojęcia. W środku bardzo przytulnie. W okresie letnim stoliki na zewnątrz. Mała karta bardzo miła obsługa. Na danie zamówiłam pad thai . Czekałam na zamówienie ok 20 minut. Danie ciekawe dobrze przyprawione. Miejsce warte spróbowania.

1  Dziękujemy, Nikola E
Napisz recenzję

Zrecenzowano 31 maja 2017

Wybór lokalu był trafny, a posiłek który wybrałem na chybił trafił znakomity. Obsługa miła i sympatyczna. Ceny umiarkowane.

1  Dziękujemy, Paweł R
Zrecenzowano 13 maja 2017

Baszta jak sama nazwa wskazuje znajduje się wewnątrz wieży w dogodnej lokalizacji. Sam styl lokalu o wygląd na plus. Atmosfera w przypadku mojej wizyty nie była wyborna - psy szczekaly (lokal przyjazny dla zwierząt), ludzi było bardzo dużo, tłoczno, scisk przy siedzeniu etc. Od razy zaznaczę, że mimo bycia mięsożercą nie skreślałem Baszty - dobre opinie skądś się wzięły. Niestety jedzenie się nie obroniło. Przystawka w postaci warzywnych rollsow nawet była ok, ale główne danie (które nie oszukując tanie nie było wg mnie) było... Zestawem pewnej liczby wersów, który należy to zabojcy czyli KATASTROFĄ! Po prostu dramat. Być może źle trafilem ale znajomi, którzy vege jedzenie lubią i z własnej woli jedzą przyznali, że mój wybór czyli danie z makaronem w sosie orzechowym z tempehem(?) było lagodnie mówiąc synonimem słowa "niesmaczne". Wyższa note wystawilbym jedząc tylko przystawke. Niestety tak trafilem z 2 daniem, że w tle mojej wizyty powinien lecieć utwór Zenona Martyniuka ze słowami " los chce ze mną grac w pokera...". W tym wypadku miałem na ręce slabe karty.

2  Dziękujemy, czuj
Zrecenzowano 4 kwietnia 2017

Gdybym nie został zaproszony, prawdopodobnie nie trafiłbym do restauracji. Wiedziałem ze mięsa na talerzu nie zobaczę, urzeczony kolorystyką na talerzu klienta - poprosiłem to samo :) Przyjemnie ostry smak pomieszałem z słodką potrawą towarzyszki.

Dziękujemy, Rafał S
Zrecenzowano 7 stycznia 2017

Nie wiadomo co pochwalić. Pad Thai nawet i dobrze wygląda na talerzu i smakuje. Curry okropne - w połowie posiłku zawartość talerza przypomina zbiorcze resztki z przedszkolnej stołówki. No i brudne, oblepione stoły po poprzednich gościach.

Dziękujemy, 55krzysztof2015

Baszta — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wrocław, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Baszta? Podziel się wrażeniami!