“Fajny klimat ale wszystko kręci się wokół kiełbasy, golonki i pierogów - nawet przystawki”
Restauracja Konspira — recenzja

Restauracja Konspira
Nr 7 wśród 1 157 Restauracje (Wrocław)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: "Konspira" to doskonała restauracja z prostym menu, wspaniałą kawą i prawdziwym smakiem. Restauracja Konspira jest również żywym muzeum podziemnej walki z komunizmem.
Zrecenzowano 8 września 2019

Zacznę może od okoliczności. Biznesowa kolacja dla 12 osób. Luźne wieczorne spotkanie przy odrobinie procentów. Klimat PRL zachowany, siedzieliśmy na osobnej sali do której wchodzi się przez.....szafę. Piekielnie gorąco. Można powiedzieć że w PRL nie było klimatyzacji, ale wysoka temperatura powodowała dyskomfort. Wystrój fajny, można odnaleźć klimat (jak dla mnie dzieciństwa) dawnych czasów. Obsługa miła, ale raczej mało ogarnięta. Dawne czasy zna z książek historii i nawet się nie wysila aby wczuć się trochę w miejsce w którym pracuje. Jednak nie dla obsługi się tam znalazłem więc do sedna. Analiza menu wskazuje na jedną wadę zasadniczą tego miejsca - wszystko kręci się wokół golonki, żeberek, kiełbasy i pierogów. Brak jakichkolwiek przekąsek na start już nie mówiąc o charakterystycznych daniach z tamtych czasów. Pytając o tatara usłyszeliśmy nie, śledzia nie i nawet galaretki nie, nic. Na początek można za to zjeść pyra z serem - fajny ale ciężki, kiełbasę z grilla, boczek itd. Oprócz chleba ze smalcem nic do kielicha na początek. Dania główne pyszne, to fakt. Żeberka, bigos, pierogi, golonka....itd bardzo smaczne. To wszystko ciekawy zestaw ale kuchni nie PRL a staropolskiej, biesiadnej. Ogólnie bardzo przyjemne miejsce ale te startery popsuły trochę klimat imprezy. Mielonego też nie ma ;). Jeżeli zamierzacie pojeść smacznie i syto w wystroju PRL do dobry pomysł. Impreza PRL to już za dużo powiedziane.....

Dziękujemy, zajcik97

Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Skoro tak karmili za komuny to po co z nią walczyli ;)
Bardzo smaczne. Polecam dla głodomorów syte porcje. Smakowało całej rodzinie

Dziękujemy, 635springa
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce super, z klimatem i wspomnieniami.
Obsluga bardzo mila.
Rosol - bardzo dobry
Ziemniaki okropnie slone, do kapusty zasmazanej dodana nie wiadomo po co marchewka, kotlet dobry, surowki takie sobie

Dziękujemy, Patrycja78
Zrecenzowano 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Super atmosfera, jedzenie bardzo dobre i dużo, nawet można zabrać ze sobą jak nie ma możliwości zjeść. Klimat super i obsługa.

Dziękujemy, mazurmarzena3
Zrecenzowano 3 września 2019

W restauracji jest rzeczywiście sporo klientów. Dobra lokalizacja i bardzo miła, pomocna obsługa. Pod tym względem bardzo na plus. Co do jedzenia mam mieszane uczucia. O ile gzik był przepyszny, o tyle pierogi mnie zawiodły. Ciasto było zbyt miękkie, a pierogi były omaszczone sporą ilością tłuszczu i bardzo miękką cebulką. Placki ziemniaczane w sosie szpinakowym również były przeciętne. W przyszłości dam tej restauracji jeszcze jedną szansę, na pewno ponownie skuszę się na gzika. Pozostałe dania z karty również wyglądały zachęcająco.

Dziękujemy, Kaarolii

Restauracja Konspira — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wrocław, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Konspira? Podziel się wrażeniami!