“Ogromne porcje!”
TAJFUN — recenzja

TAJFUN
Nr 559 wśród 1 158 Restauracje (Wrocław)
Opis: Bez schematów i w żywiole, nie klasycznie, bez banału. Czasem lubimy wymknąć się spod kontroli, całkiem jak Tajfun. Kuchnia roślinna to nasza pasja, nie możemy stać w miejscu, chcemy ją udoskonalać i rozwijać. Jesteśmy ciekawscy, czytamy, szukamy, podróżujemy, próbujemy, testujemy i czasem też popełniamy błędy. Korzenie zapuściliśmy w azjatyckim street foodzie. Czerpiemy z domowych, tradycyjnych przepisów z Dalekiego Wschodu bazując na lokalnych produktach. Makarony wyrabiamy ręcznie, sami fermentujemy warzywa. Robimy kimchi, pasty do curry i hodujemy też własną kombuchę. Nasze menu jest zmienne. Zarówno jeśli chodzi o pory roku i sezonowość składników, jak i inspiracje, które przynosimy do naszej kuchni. Nigdy nie będzie u nas jednolicie. Gotujemy ze świeżych produktów i każdego dnia staramy się wyciągnąć z nich samo dobro. To interesuje nas zdecydowanie bardziej niż przyrządzanie zupy, która zawsze będzie smakować tak samo.
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Tanio i dużo. Czy smacznie? Tak. Ale nie jest to dla mnie jakiś szał. Pad thai z sosem z czarnej fasoli dobry, ale zmulający. Ostry bardzo, o czym nie było wzmianki w karcie. W sumie nie wiem, czy wszystkie dania takie są, ale tylko przy jednym jest wzmianka, że łagodne (mimo że z chilli), co może powinno dać mi do myślenia. Przyzwyczaiłam się jednak, że knajpy w karcie zaznaczają stopień ostrości. Curry czwartkowe za to smaczne, bogate. Porcje są naprawdę ogromne i można się z knajpy wyturlać wraz z bólem brzucha :) ale generalnie wrażenie spoko i pewnie kiedyś wrócę, żeby zweryfikować, czy wszystkie pad thaie palą język :) wszystkie dania wegańskie, co jest super!

Dziękujemy, krwawamarchef
Zrecenzowano 22 lipca 2019

To nasze okrycie roku. Kuchnia roślinna o zabarwieniu azjatyckim Pyszny wegański ramen doskonal sushi. Porcje dla głodomorów. ceny umiarkowane. Wyluzowana obsługa. Minimalistyczny wystrój. Jedyny minus - słaba wentylacja.

Dziękujemy, GosiaKrzysztofR

TAJFUN — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wrocław, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w TAJFUN? Podziel się wrażeniami!