“Przyzwoita i smaczna Grecja we Wrocławiu ”
Taverna Akropolis — recenzja

Taverna Akropolis
Nr 442 wśród 1 000 Restauracje (Wrocław)
Zrecenzowano 21 października 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce jak dotąd dla nas nieznane, zatem potraktowaliśmy tą wizytę po prostu neutralnie (tzn.byliśmy wcześniej w restauracji Akropol na Placu Solnym wiele razy, ale tutaj nie jest powiedziane, czy to ten sam koncept).
Przede wszystkim ruch w restauracji jest niemożliwy- tłoczno, ciasno, stoliki prawie, że jeden na drugim. Nie spodobało mi się to na początku, ale ok, decyzja: zostajemy. Zaczynamy od mixu przystawek OUZO MEZE i jest to naprawdę imponująca koncepcja smakowa- hummusem może nie do końca zawładnęli kubkami smakowymi, ale dwie pozostałe pasty to mistrzostwo-tzatziki REWELACJA. Tą propozycję z menu naprawdę mogę polecić. Ale równie dobrze brzmiała dla nas propozycja FETA PSITY, która jest absolutnie strzałem w dziesiątkę! Ser feta na ciepło na swojsko i bogato serwowana na "złotku" prosto z pieca czyli prawie jak z polskiego ogniska;) Super.
Na danie główne zamawiamy półmisek owoców morza z ryżem- miałam wątpliwości co do ryżu, ale gdy danie wylądowało na stole, nie miałam więcej pytań, po prostu jadłam i jadłam i cieszyłam się, że w samym rynku mojego kochanego Wrocławia mogę znaleźć tak cudowną kuchnię..i to na dodatek grecką;)
Do tego opiekuje się nami Pani Sylwia, która jest absolutnie fantastyczna.
Ogromny plus za THREE WOOLY SHEEP- nie jest to oczywista pozycja w karcie win, ale s
Wręcz rewelacyjna!

Termin wizyty: październik 2018
1  Dziękujemy, Piekna_Paulinka

Zrecenzowano 13 października 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce cudowne! Wspaniała obsługa. Wystrój i muzyka już od samego wejścia sprawiają, że człowiek czuje się jakby był w samym środku Grecji. Jedzenie lepsze, niż w Grecji! Na pewno wrócimy!

Termin wizyty: październik 2018
1  Dziękujemy, Triparta
Zrecenzowano 7 sierpnia 2018

... bo w Grecji już tak dobrze nie zjemy :D.
Gorąco polecam mix mięs, który powinien zadowolić wszystkie nieVegańskie podniebienia :D

Termin wizyty: maj 2018
1  Dziękujemy, KrzysztofBrylka
Zrecenzowano 23 lipca 2018

Tawerna grecka we Wrocławiu :) Jedzenie bardzo dobre, sympatyczna obsługa, ceny w miarę ok, jak na wrocławski rynek. Nie można się do niczego przyczepić, a raczej trzeba polecić. Byłam tam dwa razy, jeśli jeszcze raz odwiedzę Wrocław, to pewnie tam wrócę :)

Termin wizyty: czerwiec 2018
1  Dziękujemy, MilenaK1243
Zrecenzowano 12 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo lubię grecka kuchnię, jest bardzo aromatyczna i świeża. Takie jedzenie też tutaj zastalismy, miła obsługa nie nachalna lecz zawsze w zasięgu wzroku. Nie wiem jak to się ma do tej drugiej restauracji czy są połączone czy nie bo nazwy maja takie same, lecz dziela je 3 lokale. Ta taverna pod adresem Rynek 20/21 naprawdę zasługuje żeby ją odwiedzić

Termin wizyty: czerwiec 2018
2  Dziękujemy, 806bartnl

Taverna Akropolis — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wrocław, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Taverna Akropolis? Podziel się wrażeniami!