“Raz dobrze, raz kiepsko”
Chleboteka — recenzja

Chleboteka
Zamów online
Nr 227 wśród 1 154 Restauracje (Wrocław)
Opis: Chleboteka to nowoczesna piekarnia w centrum Wrocławia, gdzie z fantazją i dbałością o każdy szczegół wypiekamy tradycyjne pieczywo. Miejsce to stworzyliśmy z miłości do smaku i zapachu prawdziwego chleba, dlatego używamy tylko najlepszej mąki oraz naturalnych zakwasów. Proces powstawania niektórych wypieków trwa nawet 48 godzin. Wszystko po to, aby osiągnąć wyjątkowy smak z trzech podstawowych produktów: mąki, wody i soli. Każdy bochenek wypiekamy z mąki pochodzącej z małych gospodarskich młynów z wielopokoleniowymi tradycjami - na przykład Kopytowej na Podkarpaciu i Dąbrowicy pod Wrocławiem. To dzięki starannej selekcji składników uzyskujemy niepowtarzalny, naturalny aromat prawdziwego chleba. W Chlebotece nie zapomnieliśmy, też o wielbicielach słodkich wypieków. Zapraszamy na ciasta i ciasteczka, jakie przed laty piekły nasze babcie.
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jestem stałą klientką Chleboteki na Ruskiej, raz na dwa trzy dni tam wpadam po jakieś pyszności. I muszę przyznać, że jest mocno nierówno i zdarzają się wpadki, ale są też zachwyty... zatem:
Plusy:
- pieczywo bdb, ale jasne, pełnoziarniste słabsze, polecam chleb pszenny z oliwkami
- polecam spróbować ciast i ciasteczek, ale rano, później w ciągu dnia wysychają, smak dzieciństwa przywołuje blok czekoladowy
- lody pyszne, bezbłędne i dziwię się, że pomijane w rankingach, bo zasługują na wysoką notę
- polecam rogala z malinami oraz z nutellą, bomba kaloryczna ale warta grzechu

Minusy:
- jagodzianki sprawiają wrażenie domowych, ale przypuszczam że takie nie są, tylko powstają z gotowych półproduktów. Jak piecze się w domu jagodzianki to w bułce powstaje „puste” miejsce nad jagodami (nie wiem jak to inaczej wyjaśnic :)), a tutaj wydaje mi się, że użyty jest jakiś spulchniacz, bo gdyby były to 100% jagód w jagodach, to bułka musiałaby być jeszcze droższa i cięższa przy tej wielkości
- raz znalazłam w jagodziance włos
- raz w kanapce muchę... od tamtej pory nie kupuję tu kanapek! Mimo że są robione na bieżąco na miejscu (a może to właśnie dlatego - trudno się skupić na kanapkach gdy kolejka ogromna)
- raz kupiłam quiche i nie wiedziałam, że jest z rybą, niestety był, a ryba zdecydowanie nie była świeża
- popołudniami wybór jest niewielki, a wystawione od rana bułki są wyschnięte

Podsumowując: świetne miejsce by kupić chleb, kubek kawy i ciastko. Resztę można sobie odpuścić, bo bywa źle. A latem warto wpaść na lody, te nie zawodzą.

Dziękujemy, krwawamarchef

Zrecenzowano 10 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Do Chleboteki wstąpiłam czekając na spotkanie. Nie żałuję. Dobrej jakości kawa, kanapki na prawdziwym chlebie wypiekanymi na miejscu. Drożdżówki cenowo nie najtańsze ale rewelacyjne w smaku. Miejsce jest niewielkie i zjeść/napić się kawy można przy okazji zakupu chleba.

Dziękujemy, AgnieszkaO416
Zrecenzowano 6 sierpnia 2019

Podczas ostatniego pobytu we Wrocławiu nastawiałam się na ten lokal, licząc, że śniadania mam z głowy. Niestety. Mówię o Chlebotece na Ruskiej. Śniadania, takie jak na stronie mają w innej lokalizacji. Na Ruskiej jest tylko pieczywo, gotowe kanapki,ciasto, sałatki gotowe z lodówki i kawa. Nie ma gdzie usiąść, zjeść, wypić kawę. Można na stojąco przy stole. Można na zewnątrz jeśli nie pada i nie są zajęte krzesła.

Dziękujemy, Nina W
Zrecenzowano 13 czerwca 2019

Mimo że prawie nie jem pieczywa to jeśli chodzi o produkty z chleboteki to nie mogę się oprzeć :) Zdecydowanie polecam!

Dziękujemy, HighlanderWro
Zrecenzowano 17 maja 2019

Jakość i smak - przede wszystkim. Dobrze, że takie miejsca powstają i mam nadzieję, że wygrają z masowymi wypiekami. Kanapki rewlacyjne.

Dziękujemy, Zbyszek_z_rodzinka

Chleboteka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wrocław, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Chleboteka? Podziel się wrażeniami!