“Lunch przed podróżą”
HINT Food & Drinks — recenzja

HINT Food & Drinks
Nr 351 wśród 1 157 Restauracje (Wrocław)
Zrecenzowano 2 września 2019

Obsługę restauracji oceniam na dobrą, ze znajomością większości karty. Sama restauracja ładna design-owo, czysta, zadbana. Same dani jednak nie porażają w smaku. Zamówiliśmy dwie sałatki na lunch. Pierwsza z wątróbką, która byłą na prawdę dobrze przyrządzona i doprawiona. Jednak sałata zwykłą mieszkanka dostępna w marketach, Sos mdły, a ciabata przeciągnięte w odpiekaniu i to bardzo. To samo dotyczyło pieczywa dołączonej do drugiej sałatki. Sałata taka sama jak w pierwszej sałatce. Natomiast batat odniosłem wrażenie że był przywiędnięty.

Dziękujemy, MarcinWS

Zrecenzowano 5 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniałe doświadczenie wysokiej sztuki kulinarnej. Uczestniczyłam w Restaurant Week i wybór pierwszej restauracji padł na HINT Food & Drinks. Moja wersja (menu wegetariańskie) spełniła absolutnie oczekiwania dla podniebienia. Przystawkowe czarne bao w stylu azjatyckim, znakomite gnocci z boczniakami w daniu głównym i absolutny hit czyli budyń z tapioki z owocami. Wspaniale miejsce. Ogromne gratulacje dla Szefa kuchni i kucharzy. Brawo :)

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, Magdalena K
Zrecenzowano 1 stycznia 2019

Przemiła obsługa, bardzo dobre jedzenie, ładne wnętrze oraz moziwość zjedzenia lub napicia się w hotelowym niezwykłym hotelowym ogrodzie.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, renatakwiatek
Zrecenzowano 1 listopada 2018

Design restauracji, jak również obsługa na wysokim poziomie. Miałem przyjemność odwiedzić HINT Food & Drinks w ramach Restaurant Week - październik 2018. Pozytywne zaskoczenie, to obsługa i weryfikacja rezerwacji stolika, która odbyła się na podstawie nazwiska, bez zbędnych kodów i numerów z biletu. Jedzenie podane bardzo szybko, ciepłe, a pomiędzy posiłkami nie czekaliśmy dłużej niż kilka minut. Próbowaliśmy zarówno menu "A" jak i "B". W każdym z nich znaleźliśmy coś dla siebie, ale bez efektu "wow". Posiłki sposobem podania różniły się od tych przedstawionych przez restaurację w postach facebookowych, zachęcających do wizyty. Zjedliśmy:
1) Zupa Chowder z wędzonym pstrągiem, rukiew wodna i korzenna chałka
Korzenna chałka była chyba najlepszym elementem wszystkich dań. Polecam gorąco! Chowder ze słabo wyczuwalnym smakiem ryby, a porcja była niewielka, w porównaniu z druga pozycją, tj. kremem z kurek.
2) Krem z kurek, siano z pora i oliwa z zielonego curry
Siano z pora, to ten element, który najbardziej zaciekawił mnie podczas wyboru restauracji. Nie zawiodłem się. Świetnie przygotowane "siano" i bardzo gęsty krem, taki jak lubię. Dziwny był natomiast smak goryczy, który pozostawał w ustach po spróbowaniu dania.
3) Podwędzany szponder wołowy z sosem winnym, frytką z polenty i confitowaną szalotką
Sos winny to najlepszy element tego dania. Frytka z polenty bez smaku, confitowana szalotka niezbyt dobra, a szponder wołowy z bardzo dużą ilością tłuszczu, który należałoby usunąć przed przygotowaniem mięsa. Gratulacje za stopień podwędzenia i strukturę mięsa, które rozpływało się w ustach
4) Stek z selera z sosem z białych winogron, palonym kalafiorem i jarmużem
Bardzo dobrze przygotowany jarmuż. Stek smaczny, ale palony kalafior zbyt długo poddany obróbce termicznej.
5) Baba Rum - czyli babeczki w zalewie rumowej z sosem waniliowym
Dawno nie jadłem tak dobrego deseru. Sos waniliowy rzeczywiście musiał zostać "potraktowany" laską wanilii, a to bardzo dobrze. Całość lekka, deser odpowiednio mokry, bez intensywnego smaku rumu.
Ogólne wrażenie z przygotowanych dań zasługuje na ocenę 3/5. Były elementy bardzo dobre, ale tych średnich i słabszych znalazłem znacznie więcej. Nie otrzymaliśmy również karty z napojami. Może obsługa uznała, że drink od sponsora będzie wystarczający. Dla nas niestety nie był, ze względu na długi spacer po mieście i chęć napicia się czegoś ciepłego. Na stołach brak serwetek.
Po posiłku chcieliśmy dobrym zwyczajem zostawić napiwek, ale że nie udało się nam zamówić nic ciepłego do picia, to nie dostaliśmy rachunku, a co za tym idzie miejsca na którym można by położyć pieniądze. Banknot musieliśmy ostentacyjnie zostawić na stole i wyjść.
Myślę, że dla designu miejsca i atmosfery warto przyjść tutaj na drinka, czy usiąść w ogrodzie popijając dobry alkohol. Kuchnia niestety nie zachwyca.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, Krzysztof D
Zrecenzowano 24 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce schowane w podwórku, ale o jakiejś super przytulności ciężko mówić..nie mniej- plus za ogródek.
Jeśli chodzi o jakikolwiek koncept tej restauracji- też ciężko stwierdzić: chcą być bistro- dania jedne jak z bistro, inne jak z niby eleganckiej restauracji...od Sasa do lasa, zupa miso, kurczak zagrodowy, stek..wszystko i pewnie dlatego nie wszystko dobrze.. zupa miso to jakaś pomyłka smakowa, brak tej esencji smaku z prawdziwej pasty miso..słodkawa..? To NIE to.
Jako czekadełko dostajemy bardzo przyjemny, smaczny twarożek z białego sera, zdecydowanie doprawiony, posypany pietruszką z czymś co miało udawać włoskie grissini, ale nie chciało udawać i było za mało wypieczoną nie-chrupką, chlebową masą. Następnie wjeżdżają frytki z batatów- i to jest chyba ta pozycja w menu, której (DZIĘKI BOGU), nie da się zepsuć:), a zatem frytki wyśmienite i mam ogromną przyjemność z jedzenia tych "słodkich patyczków", idealnie wypieczonych, świetnie komponują się z majonezem. Zamówiliśmy także nachos ziołowe, które robią sami i jest to spore zaskoczenie, tak jak spore są nachosy:) Robią je sami, nadają im kształt dużych trójkątów coś à la quesadilla i nadają im fajny smak. Tradycyjnie serwowane są z buraczanym zatarem, co dla mnie nie było nazbyt atrakcyjną pozycją, dlatego zapytałam, czy chef mógłby przygotować dla mnie w zamian guacamole. I tu pojawia się moje ulubione stwierdzenie odnośnie tego miejsca (i powinno tyczyć się każdego): NIE MA PROBLEMU. Kucharz specjalnie dla mnie przygotowuje guacamole, które jest bardzo smaczne i uczciwe- składników na bogato i sporo mojej ukochanej kolendry:) Następnie przybył stek z antrykotu, który był dobry, naprawdę. Do niego sałata zielona, coś w stylu mix sałat bez wyrazu.
Jest oczywiście też kwestia obsługi, która ma ogromne znaczenie dla gościa w ogólnej ocenie restauracji. I tutaj ja się bardzo cieszę, że obsługa ze strony uśmiechniętych Pań kelnerek i barmanek jest wręcz rewelacyjna i dziękuję za to. Pani cierpliwa, uśmiechnięta, nienachalna- super.
Ogólnie miejsce nierówne i nie najwyższych lotów, ale jakkolwiek może wydawać się sympatyczne...z małym minusem za baardzo skromny wybór win, bo kartą win tego nie nazwę.. Ale do wypróbowania.

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, Piekna_Paulinka

HINT Food & Drinks — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wrocław, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w HINT Food & Drinks? Podziel się wrażeniami!