“Super sobotnia kolacja”

Ragu Pracownia Makaronu
Nr 29 wśród 1 158 Restauracje (Wrocław)

Pyszne pierożki z ricotta, pyszny tatar, pyszne wino, super kieliszki do wina na to zawsze zwracam też uwagę. Czego chcieć więcej aaaaaa i jeszcze przemiła pani obsługująca. Pobyt bardzo przyjemny

Dziękujemy, 822ewelinab
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: RAGUwro, Właściciel, Ragu Pracownia MakaronuOdpowiedź udzielona 3 tygodnie(-i) temu

Ślicznie dziękujemy!

Zrecenzowano 4 września 2019

Plusy:
+ smaczny makaron
+ smaczny deser
+ brak strefy dla palaczy w restauracji
+ ładna nowoczesna restauracja
+ jakość/cena

Dziękujemy, Road750542
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: RAGUwro, Właściciel, Ragu Pracownia MakaronuOdpowiedź udzielona 5 września 2019

Ślicznie dziękujemy i do zobaczenia następnym razem!

Zrecenzowano 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Duży plus - znakomity makaron wyrabiany na miejscu. Naprawdę rzadko spotykana koncepcja we Wrocławiu. Natomiast jeśli chodzi o sosy do makaronów i inne dodatki: osoba która próbowała tych samym dań we Włoszech i spodziewa się powrotu do smaków z półwyspu, bardzo się rozczaruje. Dania faktycznie są smaczne, natomiast do tych typowo włoskich wiele im brakuje. Trochę nie rozumiem hype'u na tę knajpę. Jest nieźle, ale na pewno nie doskonale.

Dziękujemy, Aleksandra M

Pani Aleksandro, dziękujemy za opinię.

Zdarza się, że kuchnie świata dla każdego oznaczają coś innego - nasze gusta i pojęcie o "włoskości", tak jak o "tajskości" czy "azjatyckości" zależą przecież od miejsc, które mieliśmy okazję odwiedzić. RAGU nie jest włoską restauracją - jesteśmy pastabarem, a za tym, że makaron nieodłącznie kojarzy się z kulturą i kuchnią Włoch, niejednokrotnie idą włoskie sosy i dodatki do dań. Używamy włoskich pomidorów: zarówno koktajlowych (odmiany datterini) jak i do sosu - słynnych pomidorów San Marzano, autentycznych włoskich serów (parmezan, pecorino, ricottę, ricottę pecora, stracchino, burratę IGP z mleczarni w Puglii i wiele innych odmian sera przywozimy sami kilka razy w miesiącu), włoskich wędlin i mięs (np. Mortadela di Bologna, San Daniele, ventricina) oraz w dużej części włoskich warzyw, np. bakłażanów czy cebuli.

Właśnie tymi produktami smakują dla nas Włochy; konkretnie nasza ulubiona część, czyli głebokie południe i rejony Sycylii. Te produkty i połączenia smakowe można odnaleźć w małych ristorante, trattoriach i osteriach z dala od turystycznych szlaków.

Życzymy owocnych poszukiwań swojego smaku Włoch we Wrocławiu i przesyłamy pozdrowienia,
załoga RAGU

Zrecenzowano 8 sierpnia 2019

Byliśmy dwa razy.Jedzenie poprawne ale niestety wspaniałe nie jest....próbowaliśmy kilku dań.Musze przyznać że desery natomiast są pyszne.Trudno wybrac cos z menu dla dzieci...Zbyt mocny nawiew zimnego powietrza z klimatyzacji powoduje ze w środku jest po prostu zimno szczegolnie dzieciom.Ogólnie- bylismy, zjedliśmy lecz kolejny raz napewno nie przyjdziemy,choćby z uwagi na brak informacji, że zakupiony przez nas makaron jest zamrozony. Po przyjściu do hotelu okazało się że wszystko pływa (był to nasz dzień powrotu, wiec nie mogliśmy sie ubiegac o ew zwrot kasy)nasz mail reklamacyjny pozostał bez odpowiedzi...stad niska ocena tak potraktowanych gości.

2  Dziękujemy, Joanna19720308
Zrecenzowano 7 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ocena – 3,5/5
Ragu to restauracja połączona z pracownią makaronu. Jest to jedno z popularniejszych miejsc gastronomicznych we Wrocławiu, więc postanowiliśmy się tam wybrać i przetestować ich jedzenie. Miejsce jest bardzo ładne, posiada małym ogródek w którym można zjeść posiłek. Ragu ma oddzieloną od ogródka palarnię, co jest dużym plusem dla osób nie palących, ponieważ często zdarza się, że chcemy zjeść na zewnątrz restauracji, a osoby obok palą, co bardzo przeszkadza podczas posiłku. Zamówiliśmy dania z menu, Gnocchi truflowe (27 zł) , Spaghetti carbonara (30 zł) i do tego herbatę Mirtillo e Ciliegia o smaku czarnego bzu (8 zł). Na wszystko czekaliśmy 20 minut. Dania są dosyć duże, więc można się nimi najeść. Gnocchi jadłam pierwszy raz i mi nie przypadło do gustu, ale za to Bartkowi smakowało i zjadł dosyć sporo. Z jednym byliśmy zgodni, danie było słonawe, ale nie aż tak jak Carbonara, której nie dało się zjeść zbyt dużo. Herbata była smaczna, delikatna ale bardzo aromatyczna. Jak na razie Ragu oceniam na 3.5, ponieważ jest to fajne miejsce z własnym makaronem, chętnie wybierzemy się tam jeszcze raz by sprawić czy był to przypadek, że dania były takie słone i sprawdzimy też jak smakują inne potrawy. Ponoć mają tam też dobre desery, a ja bardzo lubię takie słodkości

Dziękujemy, girlsearchfood
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: RAGUwro, Właściciel, Ragu Pracownia MakaronuOdpowiedź udzielona 7 sierpnia 2019

Dziękujemy za opinię. Jak z pewnością Pani wie, klasyczna carbonara to tylko (lub aż, ponieważ prostota wymaga najlepszych składników) jajo, najlepsza pancetta, autentyczny parmezan i dobry, jajeczny makaron. Nie solimy carbonary, ponieważ nie ma takiej potrzeby - słony smak dania wynika właśnie z wymienionych produktów, chociaż w tym przypadku użylibyśmy raczej określenia wyrazistość czy intensywność smaku.
Gnocchi truflowe z suszonymi pomidorami są jednym z ulubionych dań naszych Gości - przykro nam, że nie trafiliśmy w Pani gusta.
Przesyłamy pozdrowienia,
załoga RAGU

Ragu Pracownia Makaronu — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wrocław, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Ragu Pracownia Makaronu? Podziel się wrażeniami!