“Piękno Portugalii”

Pinto Peri Peri & Grill
Zamów online
Nr 37 wśród 1 158 Restauracje (Wrocław)
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019

W tej restauracji piękno Portugalii otacza nas już od wejścia do lokalu. Chłoniemy je każdym zmysłem. Słyszymy muzykę fado, czujemy fantastyczne zapachy i widzimy przyjemne wnętrze, urządzone schludnie i ze smakiem ;) Pinto Peri Peri & Grill jest z Wrocławianami już trzy lata.Wciąż jednak zaskakuje wysokim poziomem potraw i miłą Obsługą. Po pierwszej wizycie wraca się tam często. To tak, jak z Portugalią...

Dziękujemy, Fearless38502167001

Zrecenzowano 21 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Miła restauracyjka z przepyszną zapiekanką z dorsza (Bacalhau com natas) i doradą z grilla. Ceny przystępne. Jak na Wrocław niskie. A na deser przepyszna kawa z malutkim, ale smakowitym ciasteczkiem (pasteis de natas)

Dziękujemy, kasza64
Zrecenzowano 31 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Przepyszne przystawki (te krewetki!), wyraziste smaki, sycące dania główne, znajdziecie tu prawdziwy smak Portugalii! Najlepszy kurczak we Wrocławiu, z pewnością wrócimy po więcej. Serdecznie polecam wszystkim!

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, szumitek
Zrecenzowano 28 marca 2019

Miejsce bardzo klimatyczne. Portugalska muzyka w tle. Właściciel jest Portugalczykiem.
Obiad w rodzinnym gronie. Będąc dawno temu w Portugalii postanowiliśmy przypomnieć sobie portugalskie smaki i miły czas tam spędzony. To był dla nas powrót do źródła.
Dania podane w pięknych glinianych naczyniach. Kawa stawia na nogi, wyśmienita. Lemoniada orzeźwiająca, świeża, robiona na miejscu, pachnąca.
Wyraziste sosy wg własnej receptury - ostry i łagodny. Jest z czego wybrać. Grilowany kurczak - palce lizać, soczysty i duża porcja!!!
No i wreszcie wyczekiwana Francesinha. Zastanawialiśmy się, czy będzie podobnie smakowało to danie jak w Porto. Tak. Zdali egzamin-kilka gatunków róznego mięsa, pyszne jajko sadzone - rewelacja.
Bardzo miła i dobrze obeznana w ofercie obsługa.
Polecamy odwiedzić to miejsce.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Fearless655808
Zrecenzowano 26 marca 2019

Z racji, że na tegoroczne wakacje obrałem Portugalię, więc postanowił zaznajomić się z portugalską kuchnia. Z racji bardzo dobrych opinii tutaj oczywistym wyborem okazała się restauracja Pinto Peri Peri... i niestety jestem zawiedziony. Choć lokal ładny w środku, a sposób podawania dań w glinianych naczyniach bardzo przypadł mi do gustu to niestety reszta nie. Zaczęło się od bardzo długiego czasu oczekiwania na podanie kart i przyjęcie zamówienie (ponad 20 minut), było kilkoro ludzi, ale mimo wszystko to zbyt długo, żeby czekać na karty! Wybór padł na zupę Caldo verde (z jarmuszem i chorizo) szaszłyk oraz stek wołowy z jajkiem i sałatą, oraz domowe wino białe (mając nadzieję na Vinho Verde) i czerwone i tu kolejny raz się zawiodłem. Oba wina były naprawdę słabe, za parę złotych można lepsze portugalskie kupić w biedronce, do tego podane zostały w szklankach (trochę jak do whisky) a nie w kieliszkach (no chyba, że to taki portugalski zwyczaj). Jeśli chodzi o jedzenie to mam mieszane uczucia, zupa słabo doprawiona, jakaś taka bez duszy, szaszłyk ok, bardzo ładnie podany na stojaczku, z którego zwisał, choć smak mało intensywny, jakby przyprawy w restauracji się skończyły, natomiast stek fatalny. Wołowina z jakiej został przygotowany absolutnie nie nadaje się na steki, mięso było gumowate, pełne żyłek i błonek (co najwyżej, taką wołowinę można dodać do rosołu)! Kolejny zawód to sałatka, w której zasadniczo oprócz kapusty pekińskiej ciężko było znaleźć jakieś warzywa, a pomidory jakie zostały wykorzystane, były różowe, twarde i bez smaku... rozumię w Polskiej knajpie, ale w porugalskiej restauracji prowadzonej przez Portugalczyków? Ogólnie zostawiając około 130 złotych wyszedłem mocno zdegustowany. nie próbowałem ryb, a za nie są głównie dobre recenzję, być może jeszcze tu wrócę zatrzeć pierwsze niekorzystne wrażenie, spróbować ryb, ale na razie mam chwilowo dość Pinto Peri Peri.

Podsumowując:

Lokalizacja 5/5
Cena 4/5
Cena do jakość 2/5
Obsługa 3,5/5 (Pani kelnerka bardzo miła, ale czas oczekiwania na kartę, zdecydowanie zbyt długi)
Jedzenie 2,5/5 bez charakteru, niedoprawione, fatalna wołowina i warzywa, słabe domowe wino

Jeśli ktoś myśli, że poczuje w tym miejscu Portugalię, to może się naprawdę zawieść, jeśli potraktuje tą jako knajpkę jak każdą inną, to szału nie ma ale jest ok.Tylko po co iść do Portugalskiej knajpki jeśli nie można spróbować i poczuć (brak przypraw) prawdziwej portugalskiej kuchni. Jak na razie jestem na NIE.

Termin wizyty: luty 2019
1  Dziękujemy, tomaso_tnt

Pinto Peri Peri & Grill — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wrocław, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Pinto Peri Peri & Grill? Podziel się wrażeniami!