Wrocław
Kwiaty

Od dawien dawna plac Solny jest miejscem gdzie zawsze kupi się kwiaty. Wybór duży i ciekawe gatunki... Przeczytaj więcej

Krolowajedyna
Wrocław

Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019
Venture625894

Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Mniej urodziwy brat głównego Rynku. Położony tuż obok niego, nie oferuje nic, co mogłoby mnie zatrzymać tam dłużej. Warto zobaczyć przy okazji i wrócić na Rynek.

Dziękujemy, Oczytany
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Cudowny, ciekawy pobyt. Urzeklo nas samo miasto. Choć nie byłam tam po raz pierwszy. Miasto z polotem dowcipem i luzem urlopowym. Momentami mieliśmy wrażenie, że jesteśmy we Włoszech, w uroczym miejscu. Koncerty w Klubie Vertigo, rejs stateczkiem po Odrze. Wizyta na Uniwersytecie w Auli Leopoldina, na wieży widokowej. Cudowny Rynek i Ratusz...no i fajny Hotel B&B na P.Skargi.Polecam taki wypad pod warunkiem, że się ma kase..

Dziękujemy, Venture625894
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Urokliwe miejsce pełne budek z kwiatami. Piękna, zabytkowa fontanna, kolorowe kamienice. Zdecydowanie polecam zobaczyć.

Dziękujemy, Daisyontheholiday
Zrecenzowano: 17 maja 2019

Powstały w połowie XIII wieku prawie kwadratowy plac był m. in terenem handlu solą (stąd nazwa), ale dzisiaj jest jakby przedsionkiem rynku głównego. Pierzeje są bardzo różnorodne i mają budynki z różnych okresów. Ciekawie wygląda po wschodniej stronie dawny dom towarowy z początku XX w., a na ścianie północnej wieżowiec zbudowany w latach trzydziestych XX w. i budynek dawnej apteki Pod Murzynem. Sporo ukryło się też tu krasnali.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Zbyszek_z_rodzinka
Zrecenzowano: 12 maja 2019

Ten plac był utworzony z dawien dawna jako rynek pomocniczy dla handlu solą (stąd nazwa), dlatego też zanim wejdziesz na rynek główny zwiedź plac Solny. Warty odwiedzin z uwagi na stragany, kwiaciarki wrocławskie, budynek giełdy, krasnale oraz kamienna iglicę. Gdy chcesz kupić ładne kwiaty idź na rynek Solny.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, sanok2007