Cała ekspozycja przedstawiona w nowoczesny sposób.

Zrecenzowano: 4 września 2019
Marek B
Warte uwagi

Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019
ElAmEu

Zrecenzowano: 4 września 2019

Muzeum potrafi w ciekawy i nowoczesny sposób zainteresować odwiedzających. Ekspozycja nie tylko związana z treścią książki, ale również z tą epoką. Kamienica ciekawie wyeksponowała dziedziniec , w którym można znaleźć małą fontannę.

Dziękujemy, Marek B
Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019

Miejsce jest bardzo interesujące i warte polecenia. Odwiedziłam je w wieku siedemnastu lat i bardzo mi się spodobały obie wystawy stałe. Za bilet zapłaciłam 10 zł (ulgowy) za obie wystawy, co uważam za bardzo dobrą cenę, zwłaszcza, że w cenie dostaje się też audioprzewodniki. Na spokojne obejrzenie obu wystaw stałych wystarczą dwie godziny.
Pierwsza wystawa dotyczy bezpośrednio polskiego romantyzmu, życia Mickiewicza i "Pana Tadeusza". Pokoje wyglądają pięknie z dekorowanymi sufitami. W salach pierwszej wystawy można znaleźć wiele medali, obrazów, rękopis "Pana Tadeusza" i jego przekłady w różnych językach, rekonstrukcje strojów. Sale są tematyczne - np. w Salonie Romantycznym można usiąść i na słuchawkach posłuchać XIX wiecznej muzyki oglądając przy tym obrazy wiszące na ścianach, a w pokoju Szlachta obejrzeć jak wyglądały w tym czasie stroje szlacheckie. Część pierwszej wystawy znajduje się na pierwszym piętrze, a reszta na drugim - przechodzi się do niej po drewnianych schodach, a całe wnętrza kamienicy są bardzo klimatyczne. I wystawa obejmuje czasy aż do końca pierwszej wojny światowej, dalej schodzi się na dół i tam można obejrzeć II wystawę - o II wojnie światowej.
W muzeum znajduje się wiele multimediów i cyfrowych rozwiązań, co jest bardzo na plus, zwłaszcza, że dzięki wnętrzom pięknej kamienicy nie traci się na klimacie.
No i jeszcze można zobaczyć obrazy Jana Matejki i Brandta!
Plecaki zostawia się w szatni, ale na drugim piętrze tuż przed salą Szlachta można usiąść i napić się wody z dystrybutora.

Dziękujemy, ElAmEu
Zrecenzowano: 3 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Ciekawie zorganizowane, nie przypomina nudnych muzeów które pamietam z dzieciństwa. Mnóstwo ciekawostek nie tylko o powstaniu Pana Tadeusza czy z życia Adama Mickiewicza ale również ciekawostki historyczne z życia szlachty, obyczajów. Sporo elementów multimedialnych. Dzieci dostały ipady na których wykonywały różne zadania. Sam budynek pięknie odrestaurowany.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, 657kasia
Zrecenzowano: 3 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Ciekawe miejsce, interesujący multimedialny sposób prezentacji. Również w części o realizacji idei wolności na przykładzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Z779WRsebastiank
Zrecenzowano: 18 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo ładnie zrealizowane muzeum. Rękopis „Pana Tadeusza” prawie przegapiłem. „Scenariusz” wystawy stałej nie bardzo zrozumiały dla mnie. Trochę o XIX wieku, ale tez Czas komunizmu w Polce, Nowak-Jeziorański i Bartoszewski. Jak jest o wszystkim, to jest trochę o niczym.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, audiosluchacz