“Polecam!”

Mama Manousch - Food & Wine
Nr 28 wśród 1 000 Restauracje (Wrocław)
Opis: Mama Manousch – Food & Wine MM to niezobowiązująca przestrzeń, w której kuchnia znaczy dla nas więcej niż po prostu zaspokojenie głodu. W MM nie ma miejsca na pośpiech. Króluje staranność. Drogi na skróty są dla nas zamknięte, kiedy dokładnie, z pietyzmem, od podstaw, szykujemy dla Was każde z dań. Bliska jest nam filozofia slow food. Wiemy, że to trudne, ale wiemy też, że to ważne. Dlatego chcemy Cię namówić, abyś mocniej celebrował posiłek i zamiast w pośpiechu, choć na chwilę usiadł, zamówił jedno z naszych świetnie zbilansowanych dań i cieszył się każdą chwilą spędzoną w Mamie Manousch. Niech posiłek i czas spędzony w MM da kopa na resztę dnia. Mama Manousch to fuzja nowoczesnej kuchni europejskiej z regionalnym dziedzictwem. W menu można znaleźć zarówno różowego tuńczyka jak i pierogi (oczywiście w bardzo autorskim wydaniu). Bazujemy na świetnych jakościowo produktach, często trudnych ale i bardzo ciekawych, nie zapominając przy tym o naszych korzeniach, skąd jesteśmy, gdzie prowadzimy naszą restaurację. Dlatego w naszych daniach obok jakościowych produktów z całego świata, korzystamy z tych od lokalnych producentów. Kupujemy lokalne sery i podajemy je z sałatą ze świeżym szpinakiem i szparagami. Różowego tuńczyka z Portugalii podajemy z dolnośląską kaszą gryczaną niepaloną. Deskę serów i wędlin staramy się tworzyć przy pomocy bardzo znanych włoskich i francuskich wędlin i serów w połączeniu z naszymi rodzimymi, mniej znanymi ale równie pysznymi produktami. Wszystkie dania w MM przygotowujemy starannie i od podstaw, bez używania jakichkolwiek półproduktów i ulepszaczy. Korzystamy jedynie z naturalnych i pełnowartościowych składników. Większość dań przygotowujemy w niskich temperaturach, tak aby nie traciły one soli mineralnych i witamin. Wszędzie tam, gdzie to możliwe, używamy składników organicznych oraz tych, które można kupić od naszych lokalnych producentów. W nazwie naszej restauracji obok słowa „Food” oznaczającego „jedzenie” postanowiliśmy umieścić słowo „wino”. W naszej filozofii prowadzenia restauracji słowo bardzo ważne. To wino jest najbliższym naszym sercom trunkiem. Zdrowym, fantastycznie wpływającym na nasze samopoczucie. No i zapewniającym długowieczność. Przygotowaliśmy kartę ze specjalnie przez nas wyselekcjonowanymi winami, które łączy znakomita relacja jakości do ceny. Staramy się, aby wiele naszych indeksów kosztowało poniżej 100 zł za butelkę, tak abyśmy mogli się cieszyć świetnymi jakościowo winami za relatywnie niewielkie ceny. Nie ma nic trudnego w znalezieniu świetnych win za 300 zł. Zabawa zaczyna się, gdy chcemy mieć wyborne wina za cenę poniżej 100 zł za butelkę. I my tę pracę wykonujemy. Mama Manousch to lekkie, niezobowiązujące miejsce, w którym świetna kuchnia łączy się z przyjemnością towarzyskiego życia. Miejsce w którym cena świetnej jakościowo, wyselekcjonowanej przez nas butelki wina zaczyna się od 80 zł. Miejsce, w którym od sennych poranków aż po tętniące życiem nocne godziny ugościmy Was we wnętrzach skrytych za imponującymi witrynami, dzięki którym rytm miasta będzie na wyciągnięcie ręki. Wreszcie miejsce przy wrocławskim Rynku, w którym największy nacisk kładziemy na jakość naszych potraw. Mama Manousch – miejsce spotkań w mieście spotkań. Zapraszamy.
Zrecenzowano 17 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Świetne miejsce na obiad z bliskimi, miła i pomocna obsługa, no i przede wszystkim wyśmienite jedzenie. Zupa rybna w stylu tajskim - przepyszna, biodrówka jagnięca rozpływa się w ustach. Do tego restauracja ma bogatą kartę win, myślę każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam.

Dziękujemy, Weronika B

Zrecenzowano 17 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Wizyta „u mamy” od samego początku zachwyca. Niebanalny wystrój, miły kompetentny serwis a przede wszystkim rewelacyjna kuchnia. Zarówno przystawki jak i dania główne, które zamówiliśmy zostały rewelacyjnie podane. Wszystko było przepyszne! Wina naprawdę w przystępnych cenach, Pani kelnerka pomogła nam przy wyborze konkretnego wina do dań. Napewno niejednokrotnie tu wrócimy.

Dziękujemy, Malwina G
Zrecenzowano 17 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Po prześledzeniu opinii na temat tej restauracji postanowiłam się wybrać z mężem na kolacje. Zamówiliśmy zupę rybna, kurczaka zagrodowego oraz fettucinni. Zupa rybna pyszna, na mleczku kokosowym, odpowiednia ostrość. Może trochę nieco za mało treściwa, bo tylko odrobina ryby i makaronu, miałam wrażenie że łyżką pije samo dobrze przyprawione mleczko. Ale zdecydowanie wróciła bym tutaj dla tej zupy. I tylko dla niej z tego co próbowaliśmy. Kurczak ładnie podany, mięciutki i w smaku ok. I tylko tyle. Nic specjalnego. Fettucinni jak dla mnie za mdłe w smaku, chociaż mąż twierdzi że mu smakowało(ale on nie jest wybredny). Jestem trochę rozczarowana, zwłaszcza po ocenach i recenzjach. Może to kwestia wyboru dań. No i mała butelka wody za 7 zł. Ja rozumiem wszystko, jestem w stanie za dobre danie wydać trochę pieniędzy, ale woda w takiej cenie to przegięcie.

Dziękujemy, Martyna P
Zrecenzowano 29 czerwca 2018

Kolejna wizyta po mniej więcej roku i wszystko w porządku. Dobre jedzenie, dobry serwis. Szczególnie przypadł mi do gustu tatar, którego tu jeszcze nie próbowałem, również jagnięcina i filet - stek nieco "powyżej średniej". Miły wieczór i smaczne jedzenie. Ceny do przyjęcia.

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, Piotr B
Zrecenzowano 13 czerwca 2018

Jedna z moich ulubionych restauracji we Wrocławiu! Jedzenie zawsze wygląda cudownie, smaki idealnie się ze sobą łączą, każde danie jest bardzo dobrze przemyślane. Moją ulubioną pozycją jest buraczany hummus, chociaż ostatnio skusiłam się na szparagi z jajkiem sous vide i sosem serowym, bomba! Do tego kieliszek idealnie schłodzonego białego wina i dzień stał się lepszy. Obsługa bardzo miła, kompetentna i zawsze doradzi w dokonaniu właściwego wyboru. Polecam gorąco :)

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, Hanna K

Mama Manousch - Food & Wine — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Wrocław, Województwo dolnośląskie

Byłeś(-aś) w Mama Manousch - Food & Wine? Podziel się wrażeniami!